Betard Sparta Wrocław - Platinium Motor Lublin - kursy i typy bukmacherskie | 24.09.2023

Ostatnia niedziela z ligowymi emocjami w PGE Ekstralidze. O złoto powalczą drużyny z Wrocławia oraz Lublina. Czy po dwóch latach Spartanie ponownie założą złote medale na szyje? A może Motor Lublin po raz drugi z rzędu sięgnie po to osiągniecie?

Konrad Kowalczyk
Konrad Kowalczyk
Typy na żużel Archiwum prywatne / Typy na żużel


Betard Sparta Wrocław - Platinum Motor Lublin kursy, typy, oferty bukmacherskie | 24.09.2023 r.

Ostatni mecz ligowy w sezonie 2023 należeć będzie do dwóch najlepszych ekip z sezonu zasadniczego, a także najlepszych w fazie play-off. Zdecydowani dominatorzy z tego roku, a więc Sparta Wrocław oraz Motor Lublin pojadą w drugim meczu o złoto Drużynowego Mistrza Polski. W pierwszym meczu padł wynik 51:39 dla Koziołków, którzy wykorzystali osłabioną Spartę. Czy jest to wystarczająca zaliczka do zdobycia drugiego z rzędu złotego medalu?

Sparta Wrocław - Motor Lublin kursy bukmacherskie

Ciężka jest sytuacja kadrowa na najważniejsze mecze w sezonie w Sparcie Wrocław, która do pierwszego półfinału przystąpiła bez Macieja Janowskiego oraz Taia Woffindena. Motor nie ma problemów w ekipie i jest o 12 punktów bliżej do wygrania tej rywalizacji. Słaba jazda na domowym torze może odbić się na dyspozycji Bartosza Zmarzlika, który pewnie będzie chciał odbić swoją słabą dyspozycję w tym spotkaniu.

Ponownie gospodarze muszą liczyć na dobrą formę swojej sekcji seniorskiej, której przewodzą Daniel Bewley oraz Artiom Łaguta. To właśnie na tej dwójce zawodników powinna spoczywać największa odpowiedzialność w zdobywaniu punktów. Pokazali, że są w stanie rywalizować na najwyższym poziomie na trudnym torze w Lublinie, tak więc na domowym obiekcie powinno pójść im równie dobrze.

Sparta Wrocław - Motor Lublin typy bukmacherskie

Bardzo dużo zależeć będzie od dyspozycji innego z seniorów Sparty Wrocław, który pokazał głód jazdy w pierwszym meczu w Lublinie. Mowa o Piotrze Pawlickim, który już nie raz pokazał na nowym, domowym torze, że jest w stanie wykręcać bardzo dobre wyniki. Problemem może być znajomość Stadionu Olimpijskiego przez wszystkich uczestników dzisiejszej konfrontacji, którzy nie raz ścigali się już na tym obiekcie w SGP. Czy Polak jest w stanie zaskoczyć?

Motor Lublin - Sparta Wrocław statystyki i wyniki


W finale taki zestaw drużyn miał miejsce w 2021 roku. Lepsi wówczas okazali się Spartanie, którzy jednak nie mają teraz pełnego składu. Faworytami do wygrania dwumeczu jest drużyna Motoru, która nie powinna oddać 12-punktowej przewagi. W fazie zasadniczej Motor wygrał z gospodarzami 41:49. W tym sezonie na domowym torze Sparta przegrała wyłącznie z dzisiejszymi rywalami, a Motor na wyjazdach przegrywał w Toruniu i Grudziądzu.

Najlepszymi zawodnikami obu ekip w klasyfikacji indywidualnej ligi są Bartosz Zmarzlik (1. pozycja) oraz Artiom Łaguta (5. pozycja). W poprzednim meczu we Wrocławiu najlepszymi zawodnikami byli Artiom Łaguta z 12 oczkami oraz Bartosz Zmarzlik, który zanotował 10+2 punktów.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×