Typy na PŚ w Lillehammer | 03.12.2023 | Konkurs indywidualny na skoczni HS 140

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Andreas Wellinger
Getty Images / Franz Kirchmayr/SEPA.Media / Na zdjęciu: Andreas Wellinger
zdjęcie autora artykułu

Po sobotniej rywalizacji na skoczni normalnej skoczkowie przenoszą się na duży obiekt Lysgårdsbakken, którego rozmiar jest usytuowany na 140 metrze. Czy Stefan Kraft wygra czwarty konkurs PŚ w tym sezonie? Typerzy biorą taką możliwość pod uwagę.

PŚ w Lillehammer - typy i najciekawsze oferty bukmacherskie (03.12.2023)

Sobotni konkurs zakończył się bez większych niespodzianek. Trzecie zawody w tym sezonie wygrał Stefan Kraft. Na Austriaka nie ma mocnych, a potwierdzeniem jego formy jest łączna nota 296,7 punktu, która jest najwyższą w historii Pucharu Świata w konkursach na skoczni normalnej. Nie może więc nikogo dziwić, że Kraft będzie również zdecydowanym faworytem niedzielnych zmagań. Polacy w sobotę znów się nie popisali. Najlepszy z biało-czerwonych, a więc Paweł Wąsek zajął dopiero 23. miejsce. Pozycję niżej sklasyfikowany został Piotr Żyła, Kamil Stoch popsuł drugi skok i spadł na 28. lokatę, a Dawid Kubacki i Aleksander Zniszczoł nawet nie awansowali do serii finałowej.

Kursy na kolejną wygraną Stefana Krafta

Cóż, w skokach narciarskich bywa tak, że jeżeli któryś zawodnik jest w gazie, to inni nie są w stanie nawet się do niego zbliżyć. Wygląda więc, że na takim etapie kariery znalazł się Stefan Kraft. Austriak dzieli i rządzi w tym sezonie. Wygrał trzy z trzech konkursów i wygląda na to, że w niedzielę zanotuje czwarte zwycięstwo, umacniając się tym samym na fotelu lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Typowanie, że Andreas Wellinger znajdzie się na podium

Raczej nie ma się co spodziewać większych zmian, jeżeli chodzi o czołowe lokaty niedzielnego konkursu względem sobotniej rywalizacji. Andreas Wellinger podobnie jak Stefan Kraft już od początku sezonu sygnalizuje rewelacyjną dyspozycję. W sobotę był drugi i prawdopodobnie Niemiec kolejny raz zajmie jedno z miejsc na podium. Do Krafta jeszcze trochę mu brakuje, ale druga czy trzecia lokata jest całkiem możliwa. Zwłaszcza, że widać, iż obiekt Lysgårdsbakken leży sympatycznemu Niemcowi.

Co z Polakami?

Trudno przypuszczać, żeby biało-czerwoni nagle zaczęli skakać na miarę swoich możliwości. W tym sezonie ani razu żadnemu z Polaków nie udało się jeszcze zająć miejsca w czołowej dziesiątce, nie mówiąc już o podium konkursu Pucharu Świata. Wydaje się zatem, że przełomu nie będzie i polscy kibice będą musieli uzbroić się w cierpliwość przynajmniej do konkursów w niemieckim Klingenthal.

PŚ w Lillehammer - gdzie oglądać transmisję niedzielnego konkursu?

Niedzielny konkurs transmitowany będzie na antenie Eurosportu 1. Transmisja online pojawi się na platformie Player.pl. Zawody rozpoczną się o godzinie 17:00, a wcześniej o 15:30 rozegrana zostanie sesja kwalifikacyjna.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Komentarze (0)