Puchar Świata w Klingenthal | 2. konkurs | typy na skoki | 10.12.2023 r.

Niedzielna rywalizacja w Pucharze Świata w skokach narciarskich w Klingenthal zapowiada się arcyciekawie. Polacy przywieźli do Niemiec zdecydowanie lepszą formę, czy uda im się zająć miejsce w czołówce?

Jakub Boroń
Jakub Boroń
Piotr Żyła WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Piotr Żyła

PŚ w skokach narciarskich w Klingenthal typy i najciekawsze oferty bukmacherskie na 2. konkurs


Sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal przyniósł sporą niespodziankę. Zawody wygrał Karl Geiger, który na podium wyprzedził fenomenalnego Stefana Krafta i Ryoyu Kobayashiego. Warto również wspomnieć o małym przebudzeniu reprezentantów Polski. Piotr Żyła zajął 11. miejsce, choć po pierwszej serii miał nawet szansę na walkę o pierwszą piątkę. Natomiast Dawid Kubacki uplasował się na 15. pozycji. Dla Biało-czerwonych to zdecydowanie najlepsze zawody w sezonie 2023/2024.

Szósty konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich odbędzie się w Klingenthal na skoczni HS140. Start niedzielnych (10 grudnia) zmagań zaplanowano na godzinę 16:00.

PŚ w skokach narciarskich w Klingenthal kto wygra 2. konkurs - kursy bukmacherskie

Po sobotniej rywalizacji w gronie faworytów do zwycięstwa nastąpiły małe przetasowania. Przede wszystkim po triumfie zwiększyły się szanse Karla Geigera. Według bukmacherów Niemiec ma naprawdę duże szanse, aby stanąć na podium. Natomiast do wygranej niezmiennie głównym pretendentem jest Stefan Kraft. Eksperci sugerują, że Austriakowi może zagrozić Ryoyu Kobayashi.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 10/12/2023 r.; oferta może ulec zmianie.

Typy na 2. konkurs PŚ w skokach narciarskich w Klingenthal

Piotr Żyła zajął finalnie 11. miejsce, ale po pierwszej serii plasował się na 6. lokacie. W drugiej serii Polakowi szyki pokrzyżował wiatr. Jeśli popularnemu "wiewiórowi" dopisze więcej szczęścia w drugim konkursie, to może z pewnością powalczyć o wysoką pozycję. Wydaje się, że miejsce w pierwszej szóstce jest w zasięgu polskiego skoczka.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 10/12/2023 r.; oferta może ulec zmianie.

Typy H2H na 2. konkurs PŚ w skokach narciarskich w Klingenthal

W typowaniu skoków narciarskich interesującą opcją są również zdarzenia H2H, czyli wskazywanie zwycięzcy spośród dwóch zawodników. Przy okazji drugiego konkursu w Klingenthal warto wziąć pod uwagę rywalizację Polaków. Wygląda na to, że aktualnie w zdecydowanie lepszej formie jest Piotr Żyła i bardzo możliwe, że w drugich zawodach ponownie zajmie wyższą pozycję od Dawida Kubackiego.

2. konkurs PŚ w skokach narciarskich w Klingenthal, transmisja


Niedzielny (10 grudnia) konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal można obejrzeć w telewizji na kanałach TVN i Eurosport 1. Oprócz tego transmisja będzie dostępna w Internecie za pośrednictwem platform streamingowych Player i Polsat Box Go. Początek zmagań zaplanowano na godzinę 16:00.

Czy Piotr Żyła zajmie miejsce 1-6 w 2. konkursie PŚ w Klingenthal?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×