WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA:

Hubert Hurkacz - Casper Ruud typy i kursy | 11.04.2024 r. | Polak pokona specjalistę od mączki?

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / EPA/SEBASTIEN NOGIER  / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
PAP/EPA / EPA/SEBASTIEN NOGIER / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
zdjęcie autora artykułu

Hubert Hurkacz awansował do 3. rundy turnieju ATP Masters w Monte Carlo. Przed Polakiem trudne zadanie, gdyż zagra w niej przeciwko specjalizującemu się w grze na mączce Casperowi Ruudowi. Przed polsko-norweskim starciem warto rzucić okiem na typy.

Hubert Hurkacz - Casper Ruud typy i najciekawsze oferty bukmacherskie

Hubert Hurkacz i Casper Ruud nie mają przed sobą większych tajemnic, gdyż wspólnie sporo trenowali przed turniejem w Estoril, który padł łupem Polaka, a Norweg opadł w nim w półfinale. Jak będzie tym razem? Można spodziewać się, że przed Hubertem Hurkaczem najtrudniejszy sprawdzian w ostatnim czasie. Wszystko z tego względu, iż Casper Ruud uważany jest za jednego ze specjalistów od kortów ziemnych. Norweg może pochwalić się wieloma triumfami. Jest też dwukrotnym finalistą Rolanda Garrosa.

Hubert Hurkacz - Casper Ruud kto wygra - kursy bukmacherskie

Tym razem to nie Hubert Hurkacz, a jego rywal jest wyraźnym faworytem bukmacherów. Kurs na wygraną Caspera Ruuda to 1.45. Mnożnik przy zwycięstwie Huberta Hurkacza wynosi z kolei 2.85.

Przytoczone kursy pochodzą z dnia 10/04/2024 r.; oferta może ulec zmianie.

Typowanie powyżej 9,5 gema w 1. secie 

Hubert Hurkacz nie przegrał jeszcze w tym sezonie na mączce. Polak wyraźnie poprawił grę na tej nawierzchni w stosunku do poprzednich lat i powinien solidnie zaprezentować się w starciu przeciwko Casperowi Ruudowi. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że pierwszy set będzie bardzo zacięty. Zwłaszcza, że Casper Ruud, co pokazał jego przegrany mecz z Martinezem w Estoril, nie jest w swojej optymalnej formie. Norweg zdecydowanie lepiej zaprezentował się w starciu przeciwko Tabilo w drugiej rundzie w Monte Carlo, ale wciąż nie pozwala to przechodzić obojętnie obok dobrej dyspozycji Huberta Hurkacza.

Kursy na powyżej 2,5 seta

W obu do tej pory rozegranych bezpośrednich meczach Hubert Hurkacz i Casper Ruud wygrywali sety - także przed dwoma laty, kiedy rywalizowali w 1/8 finału Rolanda Garrosa. Można założyć, że i tym razem kibice będą świadkami wygranych setów z obu stron, a więc finalnie trzech partii.

Analizy i statystyki przed meczem Hubert Hurkacz - Casper Ruud

Hubert Hurkacz przeniósł się do Monte Carlo po wygraniu turnieju w Estoril. W pierwszej rundzie po trzysetowym pojedynku ograł Jacka Drapera. W drugim meczu Polak okazał się lepszy 2:0 od doświadczonego Roberto Bautisty-Aguta. Casper Ruud miał wolny los w pierwszej rundzie, a w drugiej bez większych kłopotów odprawił 2:0 Alejandro Tabilo. Wcześniej Ruud odpadł w półfinale turnieju w Estoril, przegrywając z Pedro Martinezem, którego z kolei Hubert Hurkacz pokonał w wielkim finale.

Będzie to trzecie w historii starcie Huberta Hurkacza z Casperem Ruudem. Na ten moment bilans rywalizacji jest remisowy - Norweg wygrał 3:1 na Ronaldzie Garrosie, a Polak 2:1 w Montrealu. Oba mecze zostały rozegrane w 2022 roku.

Ostatnie mecze Huberta Hurkacza Ostatnie mecze Caspera Ruuda
Bautista-Agut 2:0Tabilo 2:0
Draper 2:1Martinez 1:2
Martinez 2:0Fucsovics 2:0

Gdzie oglądać mecz Hubert Hurkacz - Casper Ruud?

Transmisja meczu Huberta Hurkacza z Casperem Ruudem dostępna będzie na sportowych antenach Polsatu. Panowie wyjdą na kort w czwartek 11 kwietnia.

Źródło artykułu: zagranie.com