WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Polskie curlerki bez państwowego wsparcia. Ministerstwo odrzuciło ich wniosek

Kobieca reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w curlingowych mistrzostwach Europy dywizji C. Nasze zawodniczki nie mogły liczyć na pieniądze z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Resort odrzucił ich wniosek.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Getty Images / Robert Cianflone / Curling

Miesiąc temu zawodniczki Curling Team Łódź zwróciły się z prośbą o finansowe wsparcie do Ministerstwa Sportu i Turystyki. Curlerki tego klubu stanowiły reprezentację Polski, która na mistrzostwach Europy wywalczyła awans do dywizji B. To duży sukces dopiero rodzącej się kadry, która do startu przygotowywała się za własne pieniądze.

Curlerki starały się o wsparcie ze swojego związku, ale ten odmówił przekazaniu pieniędzy. Do tego zawodniczki miały zakupić proporczyki (15 zł za jeden). Polski Związek Curlingu nie pomógł nawet w zakupie ubezpieczenia od kosztów leczenia oraz następstw nieszczęśliwych wypadków.


Finansowego wsparcia zawodniczki nie otrzymały też z ministerstwa. W piśmie skierowanym do curlerek przekazano, że nie jest możliwe finansowanie osób fizycznych, a takimi były panie startujące w mistrzostwach Europy.

- W związku z brakiem materialno-prawnej podstawy do udzielenia wsparcia finansowego osobom fizycznym - członkiniom kadry narodowej we wskazanym w piśmie zakresie, odpowiedź na Pań zapytanie musi być negatywna. Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z naszymi programami (dla stowarzyszeń i innych podmiotów) i ewentualnego ubiegania się o środki w terminie i trybie w nich przewidzianych - poinformowało Ministerstwo Sportu i Turystyki.

ZOBACZ WIDEO Gol i owacja na stojąco dla Arkadiusza Milika. Sześć goli w meczu Napoli [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
twitter.com/curlingteamlod

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×