Curling: warszawska dominacja w Łodzi. Wiadomo, kto pojedzie na MŚ Juniorów

W dniach 24-25 listopada w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w curlingu, które połączono z turniejem kwalifikacyjnym do MŚJ. Zarówno w rywalizacji mężczyzn, jak i kobiet, górą były zespoły z Warszawy.

Mateusz Kozanecki
łódzki obiekt do gry w curling WP SportoweFakty / Mateusz Kozanecki / Na zdjęciu: łódzki obiekt do gry w curling
Do rywalizacji przystąpiło zaledwie 11 zespołów - 4 wśród kobiet i 7 u mężczyzn. Stawką łódzkiego turnieju był nie tylko tytuł mistrza Polski juniorów, ale także przepustka na mistrzostwa świata juniorów, które odbędą się w dniach 3-10 stycznia 2019 w fińskiej Lohji.

Turniej kobiet zakończył się wygraną zespołu CCC Warszawa Team Chmarra, który w finałowym starciu pokonał POS Łódź K1 6:3. Zawodniczki ze stolicy wyszły na prowadzenie już po pierwszym endzie i nie oddały go do samego końca. Znacznie ciekawiej było w spotkaniu o trzecie miejsce, w którym dopiero w ostatniej części gry POS Łódź K2 zapewniło sobie triumf.

Drużyny biorące udział w turnieju mężczyzn podzielone zostały na dwie grupy, a awans do półfinałów uzyskiwały po dwie najlepsze ekipy. Finał był jednostronnym widowiskiem - CCC Warszawa Mlekum pokonało AZS Gliwice Ice Rockets aż 8:1.

Tym samym Polskę na MŚJ dywizji B reprezentować będą: Daria Chmarra, Marta Leszczyńska, Karolina Mandes, Katarzyna Orlińska, Michał Janowski, Filip Twardowski, Rafał Rek oraz Filip Chmarra.