Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Początek obiecujący. Potem Krzysztof Ratajski miał już dużo trudniej

Choć pierwsze legi wskazywały na to, że można pokonać Holendra, sztuka ta się nie udała. Najlepszy polski darter Krzysztof Ratajski pożegnał się z turniejem Cazoo Masters po pierwszej rundzie. Polak przegrał z Dirkiem van Duijvenbode 3-6.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Ratajski Materiały prasowe / PDC.TV / Na zdjęciu: Krzysztof Ratajski
Był to trzeci w karierze start "Polskiego Orła" w tym prestiżowym, choć nie rankingowym turnieju. Przed rokiem dotarł do II rundy, gdzie przegrał z Anglikiem Michaelem Smithem, zaś przed dwoma laty pożegnał się z turniejem już po pierwszym spotkaniu, w którym uległ Australijczykowi - Simonowi Whitlockowi.

Mecz z 13. w rankingu PDC Dirkiem van Duijvenbode rozpoczął się od przełamania na niekorzyść Ratajskiego, ale chwilę później doszło do przełamania powrotnego. W dwóch kolejnych legach 46-letni zawodnik urodzony w Skarżysku-Kamiennej wyzerował licznik poprzez D8 i wyszedł na prowadzenie 2-1.

Kluczowa dla losów całego spotkania okazała się siódma partia, w której Krzysztof Ratajski zmarnował kolejno lotki na D20, D10 i D5. Holender w kolejnym podejściu zszedł do zera z 70 punktów i po raz kolejny przełamał Polaka. W następnym legu obronił swój licznik, a w dziewiątym raz jeszcze wygrał rundę, której nie zaczynał i zwyciężył w całym spotkaniu.

ZOBACZ WIDEO: Mróz, wichura, a on wspinał się w takim stroju. Hit sieci!

Ratajski w całym meczu zanotował zaledwie 25-procentową skuteczność na wartościach podwójnych. Jego najniższe wyzerowanie miało miejsce z zaledwie 32 punktów, a średnia punktów na podejście nie przekroczyła 83 oczek. Dirk van Duijvenbode również nie grał na swoim optymalnym poziomie, ale jego średnia kształtowała się na poziomie o około 10 punktów wyższym. To wystarczyło do zwycięstwa i awansu do II rundy.

W niej van Duijvenbode zmierzy się z Gerwynem Pricem. W sobotę w Milton Keynes odbędą się mecze 1/8 finału. W niedzielę w sesji popołudniowej rozegrane zostaną ćwierćfinały, a w wieczornej - półfinały i finał.

Wyniki pierwszej rundy turnieju Cazoo Masters 2023:

Dave Chisnall - Ryan Searle 6-5
James Wade - Callan Rydz 6-2
Dirk van Duijvenbode - Krzysztof Ratajski 6-3
Stephen Bunting - Nathan Aspinall 6-5
Gary Anderson - Dimitri Van den Bergh 6-4
Jose de Sousa - Gabriel Clemens 6-4
Chris Dobey - Joe Cullen 6-4
Ross Smith - Damon Heta 6-5

Czytaj też: Dart. Krzysztof Ratajski: Zaczęło się w barze [WYWIAD]

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×