Duży turniej darta po raz pierwszy w Polsce! Światowa czołówka przyjedzie do Warszawy!

To będzie prawdziwe święto dla kibiców darta w Polsce. Szczególnie, że jeszcze nigdy w historii tak duże wydarzenie nie odbywało się w naszym kraju. W lipcu Warszawa będzie gospodarzem turnieju PDC Poland Darts Masters.

Krzysztof Sędzicki
Krzysztof Sędzicki
Michael Van Gerwen Twitter / PDC.TV / Na zdjęciu: Michael Van Gerwen
Zawody te zostały dodane jako szóste i ostatnie w programie cyklu World Series of Darts 2023. W turnieju rozgrywanym w Hali Torwar w dniach 7-8 lipca zobaczymy szesnastu zawodników - ośmiu przedstawicieli federacji PDC oraz ośmiu reprezentantów Europy Wschodniej.

W gronie tych drugich ujrzymy aż czterech Polaków - Krzysztofa Ratajskiego, Krzysztofa Kciuka i Radka Szagańskiego. Biało-czerwoną stawkę uzupełni zwycięzca turnieju kwalifikacyjnego w Tarnowie Podgórnym, zaplanowanym na 1 lipca.

Ale polscy kibice darta już zacierają ręce, by móc zobaczyć w akcji najlepszych graczy na świecie, bo będzie to pierwsza taka okazja w historii. Nigdy wcześniej tak duży międzynarodowy turniej nie był rozgrywany w naszym kraju.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: 42-letnia gwiazda myśli o powrocie. Tak się przygotowuje

Na liście startowej zawodów na Torwarze znaleźli się m.in. aktualny mistrz świata - Anglik Michael Smith, trzykrotny triumfator światowego czempionatu Michael van Gerwen z Holandii, czy zwycięzca poprzedniej edycji World Series of Darts - ekspresyjny Walijczyk Gerwyn Price.

Cykl PDC World Series od Darts został zainaugurowany zawodami w Bahrajnie (12-13 stycznia) i Kopenhadze (20-21 stycznia). Zanim zawita do Polski, czeka go jeszcze przystanek w Nowym Jorku (2-3 czerwca). Po wizycie w stolicy turnieje Masters odbędą się jeszcze w Nowej Zelandii (4-5 sierpnia) i Australii (11-12 sierpnia), a finał cyklu odbędzie się w Amsterdamie w dniach od 15 do 17 września.

Lista startowa PDC Poland Darts Masters

Przedstawiciele PDC:

Michael Smith
Michael van Gerwen
Gerwyn Price
Rob Cross
Luke Humphries
Danny Noppert
Dimitri Van den Bergh
Nathan Aspinall

Reprezentanci Europy Wschodniej:

Krzysztof Ratajski
Krzysztof Kciuk
Radek Szagański
Boris Krcmar
Karel Sedlacek
Adam Gawlas
zwycięzca kwalifikacji z Węgier
zwycięzca kwalifikacji z Polski

Czytaj też: Mistrz świata pójdzie siedzieć! Te słowa na długo zapamięta

Czy jesteś skłonny do tego, by przyjechać do Warszawy na turniej PDC Poland Darts Masters?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×