Wątek dotyczący artykułu

Jacek Rempała: Jeśli nic nie zmienimy, to będą kolejne takie tragedie

Najbliższa rodzina Krystiana Rempały przeżywa obecnie bardzo trudne chwile. Jacek Rempała - ojciec zmarłego żużlowca - ma nadzieję, że tragedia, która go spotkała, doprowadzi do zmian w tym sporcie.

przeczytaj cały artykuł

basketfan81

Wiem że to może kolejny głos podsycający dyskusję, ale nurtuje mnie temat kasku. Nie przypuszczam, żeby zawodnik zapomniał go zapiąć, bo to odruchowa czynność. Myślę o czymś innym. Ktoś tu przed chwilą pisał że kask jest obliczany na uderzenie z przodu, ale każdy kto jeździ motocyklem wie jak powinno wyglądać dopasowywanie kasku. Jednym z kryteriów jest próba "zdjęcia" zapiętego kasku (opartego częścią podbródkową o klatkę piersiową ) ręką od tyłu w górę. Nie ma prawa się on oderwać od głowy!
Może się czepiam, ale wydaje mi się, że długie, rozpuszczone włosy utrudniają, a wręcz niekiedy uniemożliwiają prawidłowe dopasowanie kasku. Takie włosy miał Krystian Rempała i podobne, choć jednak dłuższe miał Marco Simoncelli z MotoGP, który zginął w podobnych okolicznościach (uderzenie z tyłu, spadający kask) na torze w Sepang kilka lat temu. Nie twierdzę że w w/w okolicznościach kask który utrzymałby się na głowie by pomógł - może spowodowałby innego rodzaju obrażenia rdzenia kręgowego, ale jest on tak zaprojektowany, że powinien na głowie pozostać!
Z całym szacunkiem dla Krystiana i rodziny.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kibicfg

Logiczne, ze cos musialo byc nie tak z kaskiem, albo byl niezapiety ewentualnie zbyt slabo zapiety, albo niedopasowany. Na zdjeciach widac wiszacy pasek. Ewentualnie jakas wada konstrukcyjna taki kask nie ma prawa spasc.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
fancio34

ręką to go może nie sciągniesz ale jak działa siła uderzenia jakąś częścią motocykla na tylną część kasku to mogła go sciągnąć .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
.Jaszczomb.

Tylko, ze to wina uzytkownikow ze na to pozwolili. Dlatego chyba czas na zmiane portalu na jakis inny. Tylko czy sa normlane portale o zuzlu? Watpie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
siber

Coś czytałem , słyszałem ,że to Galewski został szefem WP SF działu żużlowego ,po odsunięciu D. Gapińskiego ze szefostwa SF .
Czy to prawda ??

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Blaszka Torun

brawo za reakcje,ale... kto jak to,ale Wasz portal nie powinien pozostac obojetny wobec zarzutow Jacka Rempaly bo to cos ie dzieje z torami wola o pomste do nieba! Brakuje mi Waszych wywiadow z odpowiedzialnymi i decydyjnymi za taki stan rzeczy;brakuje glosnego sprzeciwu itd. Sedzia w magazynie zuzlowym na antenie TV wyraznie mowi o nieregulaminowym torze w Zielonej Gorze podczas derby i nie widzialem zadnego tematu na ten temat na tym portalu,nie przeczytalem,zeby ktorys z redaktorow dociekal czy jest wszczete jakies postepowanie w tej sprawie a jesli nie jest to dlaczego!W tym meczu doszlo do zlamania regulaminu i...?cisza?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
basketfan81

Widzę że konstruktywna dyskusja to coś obcego na tej stronie. Nie jestem kibicem, kibolem, fanatykiem żużla, tylko motocyklistą bawiącym się w inny sport motorowy i nie wiem co Wam nie pasuje w moim wpisie?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.