Wątek dotyczący artykułu

W Krakowie powstanie nowoczesny stadion żużlowy

W 2018 roku powstanie w Krakowie nowy stadion żużlowy. Obiekt ma pomieścić kilkanaście tysięcy widzów. Zostanie także zadaszony. Przypomnijmy, iż dotychczasowy stadion Wandy ma ok. 3 tysięcy krzesełek.

przeczytaj cały artykuł


Stainless

Znakomita wiadomość, gratuluję krakowianom tej inicjatywy. Miejmy nadzieję, że będzie to stadion tej klasy, co w Toruniu lub Gorzowie, albo nawet lepszy. I jest to kolejny dowód na to, że wbrew głosom pesymistów żużel w Polsce nie umiera, lecz przeciwnie – rozwija się.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (13|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ADASOS2

Oby nie taki jak w Gorzowie. Po co komu zadaszenie nad trybunami jak i tak nie będzie meczu jak pada deszcz ?

Jak już zadaszać to co najmniej tak jak Motoarenę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Stainless

Należy się cieszyć z tego, że powstanie nowoczesny żużlowy stadion w Krakowie, zapewne lepszy od wielu stadionów w Polsce, pamiętających czasy PRL. I to niezależnie od rodzaju dachu. Dlatego uważam, że w tej chwili zamiast skupiać się na szczegółach technicznych projektu (które i tak od nas nie zależą) warto pokazać, że cała żużlowa Polska wspiera środowisko krakowskie. Takie wsparcie jest ważne, bo daje ludziom poczucie sensu ich działań.
A zadaszenie stadionów to oddzielny problem. Uważam, że w XXI wieku przynajmniej stadiony ekstraligowe powinny mieć zadaszone tory. Owszem, to dużo kosztuje, ale czy ktoś np. badał możliwości pozyskania środków z funduszy Unii Europejskiej? Na razie chyba mało kogo to interesuje, a szkoda.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (10|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Pinowa

Nie rozumiem tych zachwytów nt. krakowskiej inicjatywy. Z daleka to może tak optymistycznie wygląda - kolejny stadion żużlowy podlega modernizacji.
Tylko jest małe ale ... a nawet kilka.

Jak rzadko gdzie w Polsce właśnie na tych niewielkich trybunach jest galeryjka skąd rozciąga się IDEALNY widok na cały parking. Stojąc tam można poczuć jakby samemu się było w środku parkingu maszyn. A zawodnicy szykowani do kolejnego biegu stoją naprzeciwko kibiców na wyciągniecie ręki.

Jak rzadko gdzie w Polsce na Wandzie wciąż są wały ziemne, gdzie można wywalić się na kocyku i spożywać zimne piwko "na trawce". Nie mówiąc już o rodzinach, które na kocyku mogą piknikować z najmniejszymi pociechami. Sielankowa atmosfera rodem z ligi duńskiej czy angielskiej.

W planie ma to zastąpić betonowy klocek (nie wypominając nikomu) rodem ze stadionu Wisły wraz z parkingiem odseparowanym od kibiców. I to ma być ta lepsza strona speedwaya ?

Na zdjęciu widać ile średnio osób przychodzi na mecz. Nie pomoże ekstraliga ani wypasiony stadion, bo w Krakowie nie ma tradycji żużlowych. Na zawody przychodzą okoliczne osiedla z Nowej Huty oraz niedobitki fanów żużlowych, których los rzucił do Krakowa.

Jeśli ma powstać wielofunkcyjny obiekt sportowy w Nowej Hucie, to niech zostanie zbudowany od podstaw w innej lokalizacji. Jak dla mnie obecny pomysł jest poroniony, bo zabija "normalność" kibicowania na rzecz wydzielonych klatek, kołowrotków, monitoringu stadionowego, skoszarowania widzów w ciasnych i niewygodnych krzesełkach. Od tego na pewno nie przybędzie fanów na trybunach.

Jeśli można zrobić GP na Stadionie Narodowym w Warszawie to da się na pewno zorganizować okazjonalne zawody na nowym obiekcie w Krakowie. Nie trzeba do tego celu zabijać perełki samej w sobie, jaką jest stadion Wandy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
perhing74

cos tam racji ma ja tez 2 lata temu wolałem rozłozyc koc i wyciagnac się na wale na 1 łuku a w przerwach rzucic okiem z góry do parkingu i bardzo wielu tak robiło całe rodziny siedziały na kocach dzieciaki ganiały po trawie miało to swój urok ale jak kto woli

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.