Wątek dotyczący artykułu

LŚ 2016: porażka Les Bleus, Belgowie wykorzystali francuski cyrk

Trzeci dzień turnieju grupy A1 Ligi Światowej w Sydney okazał się nieszczęśliwy dla mistrzów Europy. Francuzi ulegli Belgom 2:3, a spory udział miała w tym ich nieudolność w pilnowaniu ustawienia.

przeczytaj cały artykuł

kitten

Pisząca relację mówi o"francuskim cyrku", sami zaś Francuzi uważają sytuację za sędziowski skandal. Może więc lepiej powstrzymać się przed tego typu sformułowaniami, jeśli się nie wie dokładnie o co chodziło i nie słyszało się rozmów pomiędzy sędziami a ekipami? Swoją drogą zastanawiam się, czy autorka równie chętnie określiłaby cyrkiem sytuację, gdyby dotyczyła ona polskiej ekipy a nie ekipy rywali. Trochę szacunku...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Hail

Oczywiście, że by użyła słowa cyrk, tyle, że wtedy byłby to "cyrk sędziowski", nie polski ;) Ja tam tego trochę nie rozumiem. To sędziowie powinni zareagować, a nie przez połowę seta nie ogarniają i nagle karzą tak zespół. No ale jak popatrzeć na te składy sędziowskie w tej edycji LŚ to ja nie mam pytań. Dominikany, Bahrajny, Katary.. to potem mamy takie kwiatki.

| Odpowiedz
blokuj
kitten

Przede wszystkim autorka pisze nieprawdę, bo nie orientuje się o co chodziło. A chodziło o to, że Le Roux w 4 secie miał być na boisku, a go nie było. Ok błąd Francuzów, tylko że to jest sędziowski obowiązek sprawdzać, czy skład się zgadza z rozpiską. A sędziowie zorientowali się dopiero przy 10:8 dla Francji i zabrali im wszystkie punkty! No sorry, nic sędziów nie tłumaczy. Podobnie jak autorki relacji.

| Odpowiedz
blokuj
dujszebajew

przecież to chore było..sędziowie powinni już po pierwszej akcji wyłapać błąd Francuzów, no ale jeśli nie wyłapali to powinni co najwyżej albo odebrać im tylko ostatni punkt przed wyłapaniem tego, albo cofnąć wynik meczu do stanu 0:1 w czwartym secie dla Belgii..a tak tylko się kompletnie skompromitowali...a jeśli już idąc tokiem ich rozumowania to przecież skoro odjęli 10 punktów Francuzom to tyle samo powinni dodać Belgom, ponieważ niby w tych wszystkich akcjach, które wygrali Francuzi punkty należały się Belgom, czyli jeśli chcieli być tacy przepisowi to wynik powinien być 18:0 dla Belgów jak już..:)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.