Wątek dotyczący artykułu

Maciej Jarosz: Siatkarki z reprezentacji muszą grać w klubach

Reprezentantki Polski nie awansowały do elity World Grand Prix, ale swoją postawą dały nadzieję na dobre wyniki w kolejnych turniejach. - Dziewczyny muszą grać w klubach, to warunek do ich postępu - przyznał Maciej Jarosz.

przeczytaj cały artykuł


baleron


Wprowadzić zmiany w lidze kobiet! Wymusić przepisem żeby w trakcie meczów rodzimej ligi (nie LM) w każdej z drużyn na przestrzeni całego meczu na parkiecie obecna była co najmniej jedna Polka poniżej np. 22 roku życia. Kluby wyszukiwałyby talenty i starałyby się by te dziewczyny szybko podnosiły swoje umiejętności i nie osłabiały drastycznie poziomu drużyny. Siatkarki te oswajałyby się także z presją. Najlepsze z tych młodych zawodniczek, które łapałyby się jeszcze do juniorskiej reprezentacji należałoby zwolnić z gry w młodszej kategorii, i powoli wprowadzać je do gry wśród seniorek. A to po to żeby nie eksploatować nadmiernie młodych rokujących, nie rozdrabniać ich talentu, ale od razu przyzwyczajać do gry na najwyższym poziomie.
W takiej sytuacji limit zagranicznych siatkarek będących jednocześnie na parkiecie w jednej drużynie powinien wynosić maks. 3 zawodniczki. Nie wiem jak z tym jest obecnie.
Oczywiście powyższe zmiany zaczęłyby przynosić pożądany efekt w perspektywie 2-3 lat, o ile w ogóle bo wróżbitą nie jestem, ale wg mnie ten dobry efekt by jednak przyszedł. Trzeba by było jedynie przeboleć początkowe obniżenie jakości ligowych meczów, ale ten z czasem powinien iść w górę.
I przede wszystkim, atmosfera w reprezentacji powinna być zdrowa, zaplecze fachowe, dziewczyny ubezpieczone i dodatkowo zmotywowane jakimiś premiami za wyniki.
Trzeba stworzyć siatkarkom dobre warunki, bo tylko wtedy można od nich czegoś dobrego oczekiwać/wymagać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Jg2

O czym ty marzysz, wystarczy spojrzeć na przedpotopowe stroje naszych reprezentacji a co dopiero ubezpieczenia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.