Wątek dotyczący artykułu

Niemcy skrytykowali formułę Euro 2016. "To komiczny turniej, niektórzy nie umieli grać piłką"

Zwiększenie liczby uczestników mistrzostw Europy z 16 do 24 okazało się chybionym pomysłem - ocenili po półfinale turnieju Niemcy Joachim Loew oraz Mats Hummels.

przeczytaj cały artykuł

Zdzislaw Rylski

Pomysł z rozszerzeniem liczby uczestników uważam za bardzo dobry, tylko sposób realizacji za bardzo zły.
Zamiast dwóch faz proponuję jedną, przy zastosowaniu systemu pośredniego pomiędzy pucharowym, a „każdy z każdym”. W zaproponowanym przeze mnie rozwiązaniu nie byłoby podziału na grupy. Wszystkie 24 drużyny rywalizowałyby ze sobą w jednej grupie. Każda drużyna rozegrałaby po 6 meczów, a dwa prowadzące w tabeli po sześciu rundach zespoły spotkałyby się ze sobą dodatkowo w finale. Mecze, podobnie jak w fazie grupowej odbywałyby się codziennie, po trzy każdego dnia. Jedna runda rozłożona byłaby zatem na cztery dni. O tym, które drużyny mają się ze sobą rozegrać mecz decydowałby komputer. Możliwości dokonania oszustw tutaj nie ma żadnych. Każdy kibic mógłby sobie zakupić odpowiedni program komputerowy i po wprowadzeniu wyników zakończonych już meczów, na wszystkich komputerach wyskoczy jednakowy zestaw par drużyn do rozegrania następnych pojedynków.
Drużyna poznawałaby przeciwnika najpóźniej trzy dni przed meczem. Komputer pilnowałby, ażeby rozgrywały ze sobą mecze drużyny o zbliżonej liczbie punktów i o zbliżonej liczbie dni do odpoczynku pomiędzy meczami. W pierwszym dniu każdej rundy (za wyjątkiem pierwszej, drugiej i ew. trzeciej) spotykały się ze sobą drużyny o najmniejszej liczbie zdobytych punktów, a w ostatnim czyli czwartym, o największej liczbie zdobytych punktów.
Więcej szczegółów czytelnik znajdzie bez trudu w Internecie. Nazwy strony internetowej, podać tutaj nie mogę, gdyż gdy podawałem przy podobnych tematach, moderator mi wpis usuwał
Zdzisław Rylski

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Szymon Lizoń

taki pomysl to chyba zart !!!!!!!!

A który kibic jechałby w ciemno na cały turniej nie wiedząc w jakim mieście i kiedy jego drużyna bedzie grała????? !!!!!!

i tu mamy chba błąd logiczny całego Pana myślenia !!!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Black Sheep

Ciekawe początek przypomina siatkarski turniej interkontynentalny ale później sugerujesz ze zespoły co dawały by z siebie wszystko i zdobyły najwięcej ptk. walczyły ze sobą(z mocnym rywalem)a ci co pokpiły sprawę zmagały się z leszczami. Jest dobrze jak jest a wiadomo ze zawsze komuś nie będzie pasować .Niemcy skrytykowali bo przegrali....z skąd my to znamy...wygrali by to by inaczej "śpiewali".

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.