Wątek dotyczący posta na blogu

Finał Euro= Finał blog=typera ! Ostatnie typy, tutaj !!!

Przemek M11

Upominek dla triumfatora:   Oto końcowa klasyfikacja blog-typera Euro 2016 Marco 143 pkt Włókniarz 139 pkt Kibic300 138 pkt PoloniaBydgoszcz19 133 pkt Przemek 131 pkt Wars 129 pkt Kamil 127 pkt mks89 126 pkt Rambo 125 pkt Falubazu-Fanka 124 pkt Kubala 123 pkt Maciula 122 pkt Jerry 121 pkt R R 25 Toruń (…)

przeczytaj cały artykuł

szakaluch

Gratki Marco :)
Gratki Włókniarz i bliżej mi nieznany Kibic300 za podium ;)
Portugalia dwóch "realowców" miała do złota, tutaj na podium też dwóch(przynajmniej);)
Gratki Gospodarzu za fajną zabawę :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
marco928

W blogu na początku Euro stawiałeś na taki finał z tego co kojarzę. Miałeś nosa. xD
Też dzisiaj byłem za Portugalią. Czyżby CR7 zdobył dziś 4 ZP bez grania? :P

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
marco928

Liczy się efekt końcowy. Euro to dużo trudniejszy turniej niż CA wg mnie. Argentyna ma lepszych zawodników, niż Portugalia. To po drugie. Fakt, Ronaldo nie olśniewał na turnieju. Zmęczenie sezonem robi swoje. W dodatku wiek. Najmłodszy już nie jest. Najważniejsze są tytuły drużynowe, te akurat tym razem przemawiają za nim.
PS. Suareza szkoda, bo sezon ligowy miał przedni.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
marco928

Niezwykle czysty turniej w wykonaniu Pepe. To nie ten sam zawodnik co kilka sezonów temu. Jak wypada z równowagi, to bardzo rzadko i tylko na moment.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Przemek M11

Czasem irytuje, gdy symuluje.
Jednak z Polską był chyba najlepszy na boisku, a dziś choć miał kilka potknięć to dawał pewność drużynie.
Oczywiście żadnym MVP nie zostanie, bo w grupie wypadali słabo, a w półfinale nie grał, ale i tak jego rola nie do przecenienia.
3 najlepszych graczy Euro?
Hmm ... To trudne, więc może:
Griezmann, Kroos, Patricio/Pepe/Ronaldo :)

| Odpowiedz
blokuj
marco928

Właściwie z Portugalii trudno kogoś wyróżnić. CHyba że Santosa za stalowe nerwy i że nie pękl, pomimo że szło jak po grudzie.
Ronaldo miał 1 mecz na jego poziomie (z Węgrami) i jeden dość dobry ( z Walią). Reszta, raczej średnio.
Rui Patricio, dzisiaj genialny, jednak jednym meczem chyba MVP turnieju się nie zdobywa.
Pepe, Portugalia w fazie pucharowej w obronie bardzo dobra, jednak mecz z Węgrami, to był dramat w tej formacji. xD
Wobec czego MVP turnieju chyba mimo wszystko dla Griezmanna.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan-RSKZ

Argentyna tak,ale Urugwaj już nie.Suarez już raz poprowadził Urugwaj do wygrania Copa ,będąc MVP turnieju (2011).Dla mnie nadal za pierwsze pół roku ZP należy się Suarezowi,ale jak nie wydarzy się nic nieoczekiwanego to dostanie ją i tak Ronaldo.Drugi będzie Suarez,albo Messi,potem Griezzmann,Bale i Neymar.Tak to widzę.

| Odpowiedz
blokuj
Przemek M11

Ciekawe jaka będzie piłka po Leo i CR7 ... (Suarez tak nie działa na wyobraźnie)
Tacy piłkarze rodzą się rzadko.
Ronaldo, Zidane, Cristiano, Messi, wcześniej Van Basten i kilku innych.
Nie widzę dziś pewniaków do tronu za 3-4 lata.
Taki Pogba (wiem to nie napastnik) więcej szumu niż efektów, Neymar to jednak poziom niżej niż Leo i Luis moim zdaniem, a tacy jak Sterling przepadają całkiem, a Hazard to nie ta półka.
Myślę, że to jednak Real i Barcelona najpewniej wykreują tych, którzy zadziałają na naszą wyobraźnie w latach 20-tych XXI wieku.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
marco928

Na pewno będzie dużo takich piłkarzy. Już kreują Gabriela z Brazylii, na Euro bardzo ładnie wypadł Sanches. Gwiazd nie zabraknie. Byle w końcu jakieś młode z Polski zaczęły wypływać. Byłoby miło. :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
marco928

Ma takie prawo. Jednak mi to imponuje że taki prawie dzieciak gra bez oporu z gwiazdami światowej piłki. Śmiem wysnuć tezę, że gdyby nie grał w 1/4, to w półfinale byśmy zagrali my.

| Odpowiedz
blokuj
Przemek M11

To nam napewno zostanie po tym turnieju ...
Będziemy nieraz się widzieć na miejscu Portugalii.
Nam chyba jednak zabrakło takiego trenera, nie bał się postawić nagle na Edera dziś, rotować trochę składem.
Ktoś powie, że Linetty, Starzyński czy Stępiński to żadna jakość, ale trudno zdobyć coś naprawdę wielkiego w 13 piłkarzy i z Peszką jako 14-tym.
Szkoda w tym miejscu kontuzji Rybusa i Wszołka.
Sam Nawałka ma ważne zadanie budować tych graczy 15-20 w kadrze.

| Odpowiedz
blokuj
Przemek M11

Nie zadbał o to by w kadrze było więcej alternatyw.
Co wnosił Peszko, czy Kapustka poza pierwszym meczem zachwycał ?
We Francji może błędów nie było, ale najwidoczniej w selekcji można było wybrać lepiej, bo naprawdę graliśmy bez alternatyw.

| Odpowiedz
blokuj
Kasyx

Czy ja wiem? Nawałce najwyraźniej zabrakło odwagi. Mogł zagrać Linetty, Salamon, czy Stępinski (szczególnie przeciwko Ukrainie)
Santos zaczynał ME z Vierinhą, R Carvalho, Danilo, Moutinho. W trakcie turnieju postawił na Cedrica, Fonte, Sanchesa i Silvę. W końcu na Edera. Czasem trzeba zaryzykować...

| Odpowiedz
blokuj
marco928

Dokładnie. Czasem trzeba zaryzykować i zrobić coś szalonego. Santos rotował ile wlezie na tym turnieju. No i się opłaciło.

| Odpowiedz
blokuj
Włókniarz Forever

Zacznijmy od tego, że ja nie lubię piłkarzy "dmuchanych" przez media. Po prostu nie znoszę rozpływania się przy każdym dotknięciu piłki przez zawodnika, który de facto nic nie osiągnął.
Tak, wiem, że jestem dziwny ;)

| Odpowiedz
blokuj
Przemek M11

Czasem to jest irytujące, że musi być show, wielki transfer, z 120 baniek za Pogbe, może ktoś da z 50 nawet za Morate czy Dybale.
Tym czasem brylanty z akademii, świetni wychowankowie nie mają często siły przebicia.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan-RSKZ

W dzisiejszym futbolu w topowych klubach trzeba piłkarzy na tu i teraz,mało jest czasu na rozwijanie talentów (chyba,że ktoś się wybitnie wybija).sukces trzeba odnieść już,bo jak wypadniesz z obiegu,to potem ciężko wrócić (Liverpool,Milan).Dlatego tak to wygląda.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan-RSKZ

Inter zdecydowanie,zresztą ich przykład i Milanu jest najbardziej drastyczny,bo oni też finansowo podupadli,a sportowo też mocniej niż LFC czy MU.Liverpool miewa się jednak lepiej (finał Le,dwa lata temu prawie tytuł w lidze,na ławce topowy menadżer),a United to jednak najmniejszy kryzys.Wygrali Puchar Anglii i nadal przyciągają topowych piłkarzy.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan-RSKZ

Szczerze?Nie mam pojęcia. Ibra to już nie ta klasa (wiek robi swoje),ale nadal możliwości bardzo duże.Mourinho odszedł z Chelsea skompromitowany,ale każdy wie jakiej klasy to menadżer.Nie może jednak stracić szatni tak jak w Realu np.bo wtedy nic z tego nie będzie.Na pewno będą groźni,ale ja wierzę w Kloppa.Ma przewagę nad Conte,Pepem i Mou,jest w LFC od prawie roku,ta trójka dopiero zaczyna,a dwóch z nich w ogóle PL nie zna.Nie chcę tutaj odpływać,czy się napinać,ale ja szczerze wierzę w walkę o mistrzostwo.Klopp ściągnął z Bayernu speca od przygotowania fizycznego i dietetyczkę kadry Niemiec,światowej sławy specjalistów.Aplikuje teraz piłkarzom LFC 3 treningi dziennie,wszystko pod gegenpressing.Dlatego też Mane min. chciał.To gosc ktory jest bardzo szybki,ale bardzo pomaga w obronie,pressuje ,idealny do jego taktyki,do tego strzela sporo jak na skrzydłowego i jest skuteczny (a u nas z tym problem jest)Uważam,że kolektyw ,mentalna siła płynącą od Kloppa i znakomite przygotowanie fizyczne będą naszą przewagą nad głównymi rywalami,a indywidualności też mamy.Firmino to był top 3 piłkarzy w lidze od stycznia .Origi ma wielki talent,co udowodnił pod koniec sezonu,a o Sturridge'u (jak będzie zdrowy,a od stycznia jest bez przerwy) nie muszę nic pisać.Ps. Nie życzę to mało powiedziane.Wolę oglądać Falubaz 3 razy z rzędu na tronie DMP,niż United raz.

| Odpowiedz
blokuj
Przemek M11

Dziękuje za piękny wywód.
Dobranoc Panowie i zostawmy te miejsce tabeli końcowej.
Marco, raz jeszcze brawo i do usłyszenia/ a także zobaczenia.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan-RSKZ

Oczywiście mogę się mylić,ale zobaczymy.Wiem,ze mówi się to przed każdym sezonem,ale ten najbliższy to będzie jakiś kosmos po prostu.Już sobie staram bilet na jakiś topowy mecz załatwić,celuje w spotkanie z Chelsea.Dobranoc ;D

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
marco928

Podobno Chelsea daje za Moratę 60 i Perez nie puszcza, bo chce 70 zgarnąć. To jest nieporozumienie. xD
Jednak trzeba doić Angielskie kluby, skoro są takie bogate. :D

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan-RSKZ

Crystal Palace w tym okienku rzucało 30 mln funtów za "Batszułaja" z Marsylii.Na transfery opiewające na te kwoty w Hiszpanii stać tylko Real i Barcelone (plus ewentualnie Atletico),a przecież CP to drużyna,która ledwo się trzymała.Finansowo PL to inny świat.Możesz się śmiać,ale prędzej ,czy później to przełoży się na wyniki.CIty czy PSG też potrzebowały parę lat,żeby odpalić po wpompowaniu arabskiej kasy.

| Odpowiedz
blokuj
marco928

To prawda. Perez już w zeszłym roku mówił, że jak tak dalej pójdzie to nie będą w stanie konkurować finansowo z czołówką BPL w Hiszpanii.
Jednak z drugiej strony patrząc, to nadmiar tych gwiazd w BPL, powoduje że będą się kluby cały czas wzajemnie kosiły i sukcesu w Europie nie będzie.
PSG też trudno o sukces w Europie, jak przez cały sezon grają ze słabymi (w porównaniu do nich) zespołami.
Czyli wg mnie szkodliwa jest zarówno zbyt wielka konkurencja (jak w BPL) i brak konkurencji (jak w Ligue 1).

| Odpowiedz
blokuj
Przemek M11

Dziś noc triumfu piłkarzy z Sportingu, Southampton, ligi tureckiej i dwóch gwiazd Realu.
Piłka jest nieprzewidywalna, tak jak szalone Leicester.
Na szczęście nadmiar pieniędzy i gwiazd czasem wychodzi bokiem.

| Odpowiedz
blokuj
Apator Fan-RSKZ

Coś w tym jest .PRzy zbyt mocnej konkurencji wyniszczasz się na własnym podwórku i potem brakuje w Europie,przy zbyt słabej jesteś zbyt odzwyczajony od stać z topowymi drużynami,co też ma negatywny wpływ na drużynę.Akurat Real i Barca to takie marki (Real nadal wyprzedza Mu w rankingu najbogatszych klubów świata,już niedługo się to skończy,ale jednak),że finansowo wytrzymają,ale reszta (nawet Atletico ),będą bez szans.

| Odpowiedz
blokuj
Przemek M11

I odpaliło City w pełni ?
Raczej triumfu w CL w ich gablocie nie ma.
Jednak z szklanymi gwiazdymi jak Aguero, Kompany i Silva to raczej nierealne.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.