Wątek dotyczący artykułu

Ośmiu zawodników nadal w Wybrzeżu Gdańsk

W poniedziałek, 25 lipca ruszają przygotowania piłkarzy ręcznych Wybrzeża Gdańsk. Ponad połowę składu mają stanowić nowi zawodnicy. Klub podpisał kontrakty z ośmioma dotychczasowymi szczypiornistami.

przeczytaj cały artykuł

Remat

do GD-SP. Niebawem przekonasz się dlaczego należy się miejsce w elicie. Mecz w Elblągu Wybrzeże przegrało w samej końcówce mimo iż przez większość część meczu było drużyną lepszą i w dalszym ciągu podtrzymuję że jest lepszą drużyną . Korneckiego uważam (mimo kontuzji) za jednego z lepszych rozgrywających w kraju a znam prawie wszystkich.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
handball Wybrzeże

Hubert niestety niemal cały zeszły sezon stracił przez kontuzję i do niego akurat nie można mieć pretensji, że tak on się zakończył. Nie zmienia to faktu, że zakończyliśmy go na 3 miejscu i jedynie obecna reforma ligi daje nam jakąś nadzieję na grę w elicie. Gdyby jej nie było Wybrzeże nadal grałoby w 1 lidze. Tak trzeba obiektywnie stwierdzić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
GD-SP

Remat,a co ma piernik do wiatraka! Jaki jest Kornecki liga zweryfikuje. Ja napisałem o tym komu się co należy - a wiedz ze w sporcie nie zawsze lepszy zwycięża! Dzisiaj nie patrzę kto był lepszy w meczu w Elblągu ale kto tą ligę wygrał na koniec ! A jeszcze raz przypominam 3 miejsce na koniec nie kwalifikuje zespołu żeby grał z najlepszymi!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
cz-b-n

Ciekawi mnie tylko że 99% ludzi mówiących o tym, że Wybrzeże nie powinno być w Superlidze trzyma kciuki za dziką kartę Stali Mielec - 11 miejsce w Superlidze też nie gwarantuje gry w Superlidze w kolejnym sezonie, o czym przekonało się Wybrzeże w sezonie 2014/15, gdy w przeciwieństwie do Stali i Śląska nie wzięło drużyny na kredyt.

Skoro pozapraszali drużyny do lig, to trzeba z tym jakoś żyć. Też nie jestem wielkim fanem dzikich kart, no ale kolejny rok w I lidze zabiłby piłkę ręczną w Gdańsku.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
handball Wybrzeże

Tu się z tobą zgodzę i trochę drażni mnie ta obłuda i hipokryzja osób, która trzymają kciuki za kluby, które ledwie zipią i są spadkowiczami z superligi, żeby w zawodowej zagrały. Jeżeli chodzi o GKS, to zaraz pojawiają się negatywne komentarze i wstręty, bo zajęliśmy 3 miejsce. O o chodzi? Jaka była i jaka nadal jest sytuacja w Śląsku każdy widzi. Z kolei Stal opuszczają kolejni doświadczeni zawodnicy, były cyrki z przekształceniem, protesty po obradach rady miasta itd. W Gwardii też nie za wesoło, na dziś szukają hali! Nie czepiam się tego i nie krytykuję, a wręcz trzymam kciuki, żeby tym klubom się udało, do dzisiejszego dnia złego zdania na każdy z tych klubów nie napisałem ale dlaczego przy każdej sytuacji gdzie tylko pisze się o lidze zawodowej dla Wybrzeża zaraz następuje taki płacz, lament i oburzenie?! Też nie jestem zwolennikiem dzikich kart ale skoro reforma ligi, to dopuszcza i jest szansa na zbudowanie naprawdę mocnego zespołu, to dlaczego z niej nie skorzystać? Może to własnie niektórych boli?
Kolega into the vortex ma obiekcje, bo głównym sponsorem będzie miasto (chyba, bo szczegóły sponsoringu zależne są od decyzji o ew. przystąpieniu do ligi). O zgrozo, to powinien mieć obiekcje do niemal wszystkich klubów,( poza Kielcami) bo tam również głównymi sponsorami są właśnie miasta. Nie wiem czy tego nie zauważa, czy nie chce zauważyć? Nie czytał niedawnych artykułów, w których władze klubów czekały na decyzje władz samorządowych? Niektóre czekają na decyzje o dotacjach, inne na przekształcenie w S.A., jeszcze inne na zgodę na użytkowanie hal itd.

| Odpowiedz
blokuj
miki

11 miejsce w Superlidze to jednak zawsze o oczko wyżej niż 3 w I lidze. Niemniej jednak skoro nowa Superliga zaprosiła Stal i Wybrzeże to znaczy, że oba kluby mają prawo w niej grać. Oczywiście sportowo oba kluby w żaden sposób na tą ligę nie zasłużyły, ale na ten moment jest to całkowicie bez znaczenia. Będą grać Ci, którzy spełnią wymagania i zapłacą 0,5 mln. Osobiście bardzo mi się to nie podoba, ale takie są realia. Dla mnie nieporozumieniem jest obecność klubu z Gdyni w towarzystwie zespołów ubiegających się o dziką kartę, bo nie spełnili oni wymogu sportowego.

| Odpowiedz
blokuj
cz-b-n

Dla mnie to to samo - i 11 i 3 miejsce nie gwarantują gry w barażach. Ciekawe jest to, że Wybrzeże miało tyle samo punktów co wicelider i punkt mniej niż zwycięzca ligi - do tego Warmia nie skorzystała z zaproszenia i Wybrzeże jest następne w kolejce, a Stal do miejsca barażowego straciła 9, a do bezpiecznego 13 punktów (Śląsk 10 pkt mniej, więc w ogóle wydaje się to być niedorzeczne). Pamiętaj też okoliczności spadku Wybrzeża - spadło bez długów, a zespoły przed Wybrzeżem miały długi podchodzące pod milion złotych. Gdyby zamiast rozsądnej polityki zakontraktować 2 zawodników za 12 tysięcy złotych miesięcznie, to i tak długów by nie było takich jak drużyny będące wyżej, a utrzymanie by było (wiele meczów przegranych minimalnie). Chyba to też należy szanować.

| Odpowiedz
blokuj
miki

Okoliczności spadku nie mają znaczenia. Spadek to spadek. Tak samo z awansem. Nie ważne ile punktów brakło do lidera. Awansu nie było. Liczy się wynik, a nie ile brakło i jak dużo meczów było na styku. Liczy się tylko wynik końcowy. Uważam, że nikt nie będzie brał pod uwagę tego jak było dwa lata temu, czy ile brakło w tym sezonie. Jak Wybrzeże spełni wymogi licencyjne i wplaci 0,5 mln to pewnie będzie grać w LZ, bo wydaje się na ten moment najpoważniejszym kandydatem do dzikiej karty. Pozostaje raczej pytanie komu zostanie przyznana druga dzika karta. Czy Gdyni nie spełniającej podstawowego aspektu sportowego, czy wychodzącej z długów Stali. Oba kluby mają swoje wady i zalety, ale Wybrzeże raczej może być pewne gry w LZ.

| Odpowiedz
blokuj
GD-SP

po pierwsze wywołałem temat nie zgadzając się ze słowami zawodnika Korneckiego "udowodnimy że że zasługujemy na grę wśród najlepszych" - nie nie zasługują bo nie pokazali tego na boisku zajmując 3 miejsce.
a miki klub z Gdyni spełnia takie same warunki żeby grać w superlidze jak inne zespoły ,i nie chodzi tu dzisiaj o aspekt sportowy tylko finansowy.

| Odpowiedz
blokuj
miki

Projektując ligę zawodową od marca mówiło się, że zaproszenia otrzymują wszystkie kluby Superliga oraz 6 najlepszych klubów I ligi. Gdynia nie spełnia tego podstawowego aspektu. Nie może być tak, że nagle klub będący pierwszoligowym średniakiem staje się Superligowcem. To chora sytuacja. Niech będą w czołówce I ligi i kupią dziką kartę. Wtedy to rozumiem. LZ rządzi pieniądz, ale wymagania minimalnego aspektu sportowego muszą być spełnione, bo w innym przypadku prowadzi to do patologii.

| Odpowiedz
blokuj
GD-SP

Patologią nazywasz jak Gdynia otrzyma miejsce w LZ,ale już nie będzie to patologią jak otrzyma tam miejsce Wybrzeże,Stal,Śląsk ? Jaka to różnica? 3 miejsce Wybrzeża,5 miejsce Spójni w I lidze, a jakie spełnia warunki Śląsk który grając w ekstralidze składem którym by przegrywał nie tylko z tymi wymienionymi ale jeszcze innymi w I lidze.Stal,jaka to Stal ta z ekstraligi i dzisiejsza z której większość zawodników uciekła. Napiszę Tobie - Spójnia z I ligi to też nie będzie ta sama która ma grać w tym sezonie,w jakiej lidze to się okaże - zresztą Wybrzeże to samo,jak w artykule jest podane że zostało tylko ośmiu z poprzedniego składu. I nie widzę na dzisiaj który zespół personalnie zasługuje na grę w LZ.
Moim zdaniem w LZ powinno grać na dzisiaj 8-10 zespołów nikt nie spada tylko awansują ci co wygrali ligę (jak spełniają warunki LZ) i za 2-3 lata liga niech liczy 14 zespołów. A nie jak dzisiaj ma być z nadania 14 ,nikt nie spada przez 3 lata,nikt nie wchodzi - to jaką wartość ma I liga? O co mają grać?

| Odpowiedz
blokuj
miki

Z drugim akapitem w pełni się zgadzam. 8-10 zespołów to maksimum jakie powinno grać w profesjonale lidze. Odnośnie pierwszego to tak jak pisałem wcześniej zaproszenia otrzymało 12 zespołów z Superligi i 6 z I ligi. Między tymi zespołami powinno rozstrzygnąć się kto zagra w LZ. Nie rozumiem jak klub niemieszczący się w tych podstawowych kryteriach ubiega się o grę w LZ. Równie dobrze o LZ mógłby ubiegać się klub z II ligi, bo też jest poza kryterium sportowym jak Gdynia. Do LZ zgłosiło się 15 klubów. Nie ma wśród nich Śląska, więc o 3 miejsca rywalizuje Wybrzeże, Spójnia i Stal. Policz sobie ilu zawodników "uciekło" ze Stali i zobaczymy czy będzie to większość. Jeżeli Kostrzewę, któremu skończył się kontrakt i zdecydował się na grę w rodzinnych stronach nazywasz większością to gratuluję. Z pozostałych zawodników to Stal zrezygnowała z różnych względów.

| Odpowiedz
blokuj
GD-SP

Nie będę się licytował- ilu ma Stal zawodników a ilu Spójnia.(no jeżeli tylko Kostrzewa to znaczy że SF podają błędne informacje,a kto z kogo rezygnował to zależy od kogo to słyszysz) . Piszesz że o 3 miejsca rywalizuje Stal,Spójnia,Wybrzeże - to 3 zespoły i jak są 3 miejsca to nie ma rywalizacji.
Liczę też że wreszcie ten cyrk z LZ się skończy i kibice będą wiedzieć co,kto i jak będzie to wyglądało.

| Odpowiedz
blokuj
z5c

Byłeś na meczu i widziałeś, że byli lepsi ? Bo ja widziałem, że w końcówce biegali jak dzieci we mgle.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.