Wątek dotyczący artykułu

Kolejna Polka z żużlową licencją? Jest na to szansa

W Europie Zachodniej i Stanach Zjednoczonych widok ścigającej się na żużlu kobiety nie wprawia już w osłupienie, w Polsce natomiast potrafi wywołać niemałe zaskoczenie. Mimo to Klaudia Szmaj może doczekać się swojej następczyni.

przeczytaj cały artykuł

bone.

Klaudia jest dziewczyną, która zdała licencję i została zakontraktowana do klubu ekstraligowego (nie jeden o tym może pomarzyć-a większość z was w życiu nie dotknęła motocykla bez hamulców a o przejażdżce nie wspomnę). Więc troszeczkę szacunku - dziewczyny z powodzeniem realizują swoją pasję jaką jest sama jazda na żużlu. A Weronika do tej zabawy brzydko mówiąc "ma jaja". Trzymam kciuki WERAcing ;-)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
kaszan

Z całym szacunkiem dla Klaudii ale została zakontraktowana wyłącznie ze względu na płeć, a nie umiejętności (tymi niestety wyraźnie odstawała nawet od najsłabszych zawodników). Czy to aby nie jest przejaw seksizmu?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Paula Em

Klaudie znosiło na wirażu, za mało siły w rekach hmm ? Jakby znalazła się w rękach dobrego trenera personalnego który by ja poprowadził, dobrał odpowiednie ćwiczenia itp to lepiej by to wszystko wyglądało, ale i tak nie oszukujmy się dziewczyny nie mają takiej siły żeby ścigać się z najlepszymi z ligi ;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
wojtaszek zg

Szkoda, że sama tego nie zauważyła już na początku. Może próbowałaby swoich sił na torze do dzisiaj. Niestety, wówczas w Falubazie królował wielki marketing, a Klaudia, jako swego rodzaju ciekawostka, bardzo dobrze wpisywała się w potrzeby klubu. Szkoda, że ucierpieli na tym młodzi chłopacy, na których nikt w klubie nie zwracał uwagi. Do dziś został z nich chyba tylko Arek Potoniec. Zresztą po ubiegłorocznym "przebudzeniu", gdy szkółką zajmował się Grzegorz Kłopot, znów mamy powrót na wcześniej zajmowane pozycje.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
pablo87

są dyscypliny w których Kobiety mogą rywalizować na równi z facetami ale żużel do nich nie należy każda dziewczyna będzie tak traktowana w tym sporcie

| Odpowiedz
blokuj
miroslaw998

A może popatrzymy na to z odrobinę innej strony.Nie popadajmy w tony zazdrości czy zawiści ale na tym portalu ale w innym miejscu znajduje się artykuł właśnie o młodych ludziach którzy jakoś przestali garnąć się do żużla.Owszem jest kilku wartych uwagi i jak się mówi do oszlifowania. Patrząc jednak z innej strony ja widzę [pewnie źle widzę] który z chłopaków pójdzie do tego sportu nie mając wsparcia w rodzinie czy bogatym sponsorze? Tak aby na samym starcie do "kariery" nie trafić na kogoś na co dzień chodzącego w spódnicy [nie mylić ze Szkotem] a trenującego gdzieś po cichu na jakimś prywatnym torze?
Aby nie było. Każdej z nich życzę najlepszego ale nie róbmy parodii z czegoś co z samej natury jest czymś w rodzaju - "a ja wam udowodnię" tylko po co?
Satysfakcja? Owszem. Nic ponadto. Dla mnie to mimo wszystko dziewczyny które i owszem kochają ten sport ale i którym brak pomysłu na życie. CELEBRYTY.

| Odpowiedz
blokuj
bone.

Z tym CELEBRYTY w tym przypadku się bardzo mylisz... Gdyby ludzie nie próbowali "robicz rzeczy nie możliwych" w jakim miejscu byłby świat?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Fan1212Speedway

Jezu, ale "młot", pewnie gimbaza w rureczkach. Teraz człowiek musi takiego sprostować, po pierwsze Klaudynka to kuzynka Maciusia Janowskiego, tak! tego właśnie Maciusia Janowskiego, rozkapryszona córunia swojego tatusia który za pieniążki nieosiągalne przeciętnemu rodzicowi spełnia kaprysiki córunci. Są dwa warianty by zostać żużlowcem, 1-macie dużo kasy, 2-jesteście spokrewnieni z kimś ze swiatka żużlowego, inaczej żaden z waszych synów nie dostanie szansy by nawet postać w parkingu żużlowym, tak jest wszędzie, Z Góra, Leszno, Toruń, naprodukowali dziesiątki pseudo-talentów typu braciszki Pulczyńskie i im podobni, każdego nauczysz jeździć na motocyklu żużlowym, nawet własną kuzynkę, potrzeba tylko forsy i dostepu do uprawiania tego sportu, co akurat dla przeciętnego Kowalskiego jest nieosiągalne. A taki gimbus jak ten "młotek" poniżej niech lepiej spada marszczyć bo żyje w swiecie wirtualnym nierzeczywistym.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
bone.

czy ja cię (celowo z małej litery) wcześniej obraziłem? Wiec podaruj sobie te wycieczki w moją stronę. Co do wieku moi rówieśnicy bywają już dziadkami...
Żyj w swoim świecie a ludziom pozwól spełniać marzenia - nikt łącznie z Weroniką nie wspomina tu o wielkiej karierze i zdobywaniu IMŚ. a gdybyś interesował się nie tylko ligą to wiedziałbyś, że z powodzeniem ściga się z amatorami spod taśmy a do tego twardym trzeba być. BEZ ODZEWU

| Odpowiedz
blokuj
Blaszka Torun

wiedziałbyś, że z powodzeniem ściga się z amatorami spod taśmy a do tego twardym trzeba być.

Dwa-Trzy biegi w speedrowerze i ta dziewczynka,ktora sie zachlysnales zrobilaby sie miekka jak gabka a Ty nam tu piep...sz o zuzlu? Pomijam,ze kompletnie nie rozumiesz co sie do Ciebie pisze! Kolega napisal Ci,dlaczego w ogole Klaudia zaczela ta zabawe w zuzel i dlaczego miala ku temu mozliwosci a Ty nam farmazony na uszy nawijasz a jakis "twardych jaj-ch" i innych malo smiesznych porownaniach! Zdecyduj sie czy ona spelnila swoje marzenia jak uwazasz zdajac licencje czy jej marzeniem bylo zostac zuzlowcem? Bo jesli to pierwsze a tak wlasnie jest to nie moglaby tego zrobic,gdyby nie bylo jej rodzicow na to stac albo gdyby kuzyn jej w tym nie pomogl! Odbijajac pileczke : Zyj w swoim swiecie a komentowanie na portalu zuzlowym zostaw tym,ktorzy sie na tym znaja :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
bone.

Czapki z głów, chylę czoła i obiecuję, że już więcej nie będę. Nie zauważyłem, że to forum profesjonalistów, którzy przez całe życie siedzą w parku maszyn i na torze. To nie ma sensu.

| Odpowiedz
blokuj
Blaszka Torun

Nie bierz wszystkiego tak do siebie :) Tak na marginesie to co wczesniej pisales nie ma nic wspolnego z profesjonalizmem tylko w jej przypadku typowego populizmu xD
To,ze kiedys trenowalem zuzel nie czyni mnie profesjonalista - od ponad 30 lat jestem tylko albo az kibicem :) Poprostu potrafie odroznic zuzel przez duze Z od robienia z naszej ukochanej dyscypliny szopki :D tylko tyle_pzdr

| Odpowiedz
blokuj
Blaszka Torun

Rewelacja!!!Poprostu rewalacja!!! Nic dziwnego,ze ten portal upada jesli tacy "znawcy" sie tu udzielaja i jeszcze otrzymuja "plusy" :) Zdac licencje to jedno a zostac zuzlowcem to drugie! Pojmujesz w ogole cos z tego? Uswiadomie Cie fachowcu,ze 99% userow tego portalu,gdyby im podstawiono motocykl bez hamulcow i po pol roku treningow zdaloby bez problemow licencje...ten 1% to tacy jak Kacperek itp.,ktorzy by nie zaliczyli egzaminu teoretycznego! Czytales kiedykolwiek aby ktos z meskiej czesci nie zdal egzaminu zuzlowego? Owszem byli tacy co mieli poprawki,ale ostatecznie ten egzamin zaliczyli (Klaudia zreszta tez za pierwszym razem a moze i drugim licencji nie uzyskala) a czy te chlopaki zostali pozniej zuzlowcami? Pierwsza kobieta na zuzlu (chyba norwezka albo dunka) gdzie teraz jest? Miala nawet kontrakt w polskiej lidze :)

| Odpowiedz
blokuj
bone.

Jeździłeś kiedyś na żużlówce bo po stwierdzeniu, że 99% "userów"zdałoby egzamin, mam nieodparte wrażenie że nie. A w temacie nie chodzi mi o oszałamiającą karierę tylko "przecieranie szlaków". Ile sportów było zarezerwowanych tylko dla mężczyzn?
Obecnie dziewczyny ścigają się w MX mają zorganizowane swoje klasy rozgrywek i można. Spójrz na "piłkę" obecnie rozgrywki transmitowane na żywo. Zawsze na początku przedzierają się jednostki a później przy większym zainteresowaniu/wypromowaniu powstają ligi - Dlaczego nie równoległa kobieca liga speedwaya nie mówię za rok za dwa ale.... Czy przypadkiem to nie tak, że samców gryzie że kobieta ma odwagę?

| Odpowiedz
blokuj
Blaszka Torun

Owszem jezdzilem na motocyklu zuzlowym i szlo mi calkiem niezle (slowa Janka Zabika),lecz do licencji przystapic nie moglem jak i kontynuowac dalszego szkolenia,gdyz mojej mamie odwidzialo sie bym zostal zuzlowcem..."przecieranie szlakow"_hmm. oki doki to trza bylo pisac tak od razu a nie mi tu wyjezdzac,ze nie mam jaj albo,ze niczego nie osiagnalem itd.Kazdy jest kowalem swojego losu,ale tez nie kazdy ma wplyw na swoj los! Sa dyscypliny sportu,ktore predysponuja tylko jedna grupe ludzi _ taka dyscyplina jest np.zuzel,ale popraw mnie jesli sie myle czy gimnastyka artystyczna nie jest typowo sportem zenskim? Nie przypominam sobie bym kiedykolwiek widzial faceta tanczacego na macie z maczugami czy wstazka :) Nie upieram sie,ze ich nie ma,zeby byla jasnosc :)

| Odpowiedz
blokuj
bone.

no to w końcu chwycony sens tej dyskusji, chodzi mi o to, że nie w takich sportach męskich kobiety zaczęły brać czynny udział - stety/niestety świat się zmienia. Na ten moment Weronika spełnia swoje marzenia a co będzie dalej....

| Odpowiedz
blokuj
-stanley-

Weronika może spełnić marzenia, że zrobi kilka okrążeń na torze. Nigdy nie będzie zawodnikiem uprawiającym zawodowo ten sport. Ona nigdy nie wytrenuje siły potrzebnej do prowadzenia motoru w kilku biegach. Jedyny może być wyjątek, są kobiety które mają cechy męskie.Ale wtedy nie mówimy o kobietach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Fan1212Speedway

np: Gollob, zapomniał długość haka i oblał teorię. A ten bone czy jak mu tam niech lepiej wdzieje swoje ukryte damskie fatałaszki i leci se poklabować w lokalu dla tęczowych chłopców. Wstawianie "cipciulek" do żużla to po prostu obciach, robienie z dwardego, typowo męskiego sportu baletu, coś jak Grodzka w sejmie.

| Odpowiedz
blokuj
bone.

ŻENADA-leczysz swoje fobie? - a myślałem, że dyskusja dotyczy speedwaya. Mam za dużo lat, żeby wchodzić w pyskówkę, bo do dyskusji potrzebne są argumenty związane z jej tematem -BEZ ODZEWU.

| Odpowiedz
blokuj
Fan1212Speedway

mam dla ciebie propozycję, zamiast komentować zużel poszukaj sobie forum o balecie, albo ten sport gdzie dziewczynki tańczą ze wstążeczkami, jeszcze kobiece pływanie synchroniczne, coś akurat dla ciebie.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.