Wątek dotyczący artykułu

Andrzej Witkowski: Nie ma możliwości, by Lokomotiv rywalizował o mistrzostwo Polski

Jeszcze kilka tygodni temu włodarze Lokomotivu Daugavipils widzieli szanse na ewentualne starty klubu w Ekstralidze. Takie rozwiązanie wyklucza jednak prezes Polskiego Związku Motorowego. - Nie ma takiej możliwości - mówi Andrzej Witkowski.

przeczytaj cały artykuł

AMON

Dyneburg był w Granicach Rzeczpospolitej Obojga Narodów 1569-1795 więc jak można ich traktować jak "obcych" Witkowski wyp.....dlaj ! Ps Rybnik ,Zielona Góra , Gorzów,Wrocław są w granicach naszego kraju od 1945 roku :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|10)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Krystian

Jako ciekawostkę można dodać, że wszystkich tych miast z PS nie było w granicach Polski (z grubsza licząc) jakieś 600 lat.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
AMON

Taka prawda a Witkowski mówi że Dyneburg jest "obcy" to co można powiedzieć o Zielonej Górze ,Rybniku ,Wrocławiu (absolutnie Niemieckie miasto tak jak Lwów jest Polski )czy Gorzowie :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
mariuszgb

No i przemówi 100%Polak. Ta jak piszesz ci z Rybnika ,Gorzowa Wrocka i Zielonej to już nie Polacy. Jaki ty glu.....i jesteś aż brak mi slow

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
mariuszgb

Hahaha ty 100% Polak dobrze ze ty mówisz po polsku. Mój wujek to powstaniec Wielkopolski urodził się i mieszkał w Poznaniu po wojnie przyjechał do lubuskiego. Tak samo mój dziadek i babcia przymusowe robotnicy pochodzą z Kaliskiego po wojnie przyjechali do lubuskiego. Lecz co ty możesz wiedziec piszesz to co ci ślina na język przyniesie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Ben Bernanky

Amon ......jest sprawa ,włączmy Dynenburg w granice nowej 4 RP i będzie po problemie .Wielka Polska z małymi jątrzącymi obywatelami . Będzie liga jak się patrzy .

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|2)
blokuj
adamo rybnik

Najśmieszniejsze jest to, że piszesz o granicach Polski i posługujesz się historyczną niemiecką nazwą tego miasta... zresztą nazwa Dyneburg odnosi się do zamku twierdzy zbudowanej w XIIIw. przez Ernsta von Rassburg z zakonu kawalerów mieczowych.

Tak na marginesie Twoje miasto do granic RP wróciło w 1919 roku...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
AMON

Tak ale ta twierdza chroniła Polskie Inflanty zdobyte przez Króla Rzeczpospolitej Obojga Narodów Stefana Batorego a twój Rybnik jest w naszej Ojczyźnie od 1922 roku więc o czym ty piszesz MOJE GNIEZNO BYŁO ZAWSZE W POLSCE (nie licząc rozbiorów )MY GNIEŹNIANIE TO PIASTY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
adamo rybnik

Czytając takie debilizmy zastanawiam się po co nasi (Ślązaków) przodkowie walczyli i ginęli w powstaniach 1919, 1920 i 1921 ?
Skoro reszta Polski (z tow. Jarosławem na czele) tak nienawidzi Śląska i ziem zachodnich to może niech pozwoli na stworzenie enklawy i wyłączenie ich z terytorium PL ? będziecie mieli spokój ! ...a my najsilniejszą ligę świata haha

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
KamcioGKM

Nikt nie nienawidzi Śląska, to raczej więcej Ślązaków nienawidzi reszty Polski. Najlepsza liga świata? Rybnik i co dalej? :D Ja bardzo lubię Śląsk, mam tam rodzinę(i pewnie dużo osób również bo to emigranci), teraz Śląsk to już spolszczone tereny są, bardzo mało prawdziwych Ślązaków jest.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
adamo rybnik

Gdyby tak było jak piszesz, że Ślązacy nienawidzą reszty kraju to jakim cudem tylu imigrantów tutaj jeszcze żyje ? :)
...Ślązacy mają prawo nienawidzić, ale tylko tych którzy po wojnie zabronili nam (bo jestem hanysem z dziada pradziada) naszej gwary, zakazywali kultywowania tradycji itd. ...mnie np. w szkole podstawowej (a było to dawno) nauczycielka zrugała za to, że używam śląskich zwrotów... było tak gdziekolwiek indziej w PL w latach 1950-1980 ?
Prawdziwy hanys zawsze ci pomoże, zawsze ugości z dobroci serca... jesli jest inaczej to żaden z niego hanys ino "krojcog".
Piszę to, bo zaczyna mnie lekko wnerwiać to wytykanie przez niejakiego Amona, że Rybnik, Zielona Góra, Wrocław to nie Polska, a Daugavpils to Polska... że nie wspomnę o słowach tow. Jarosława o "ukrytej opcji niemieckiej"...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
CinZ

Do Amona.Widziałeś kiedykolwiek dzisiejszą mapę Europy? Jadąc na Łotwę,trzeba przejechac Litwę.Mówimy o dzisiaj,nie o wczoraj. A poza tym żużel to nie Eurowizja:))

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Kerad1 ZG

Tyle że "dzisiaj" za ileś tam lat stanie się wczoraj. Ale nie to jest tu najbardziej istotne. Istotne jest to że jeden Łotysz może walczyć o MDMP ( MŁODY) A drugi już nie bo skończył np. 21 lat i to jest w tym wszystkim żałosne;(

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.