Wątek dotyczący artykułu

Premier League: Udany debiut Antonio Conte, Chelsea odświeżona i zwycięska

Taką Chelsea po raz ostatni oglądaliśmy w sezonie mistrzowskim. W debiucie Antonio Conte The Blues wygrali tylko 2:1, ale choć walczyli o zwycięstwo do końca, to pokazali futbol, jakim nie uraczyli swoich kibiców od dawna.

przeczytaj cały artykuł

Hockley

Nowa Chelsea (poprawa jest spora), ale jest parę minusów. Tylko jak może być inaczej jak na boisku drepczą tacy ludzie jak Oscar czy Pedro. Ok, jestem do nich uprzedzony, ale mam ku temu powody. Mam nadzieję, że Antonio za jakiś czas przekona się, że granie z Oscarem to piłkarskie harakiri. Może w I połowie jego gra była niezła, ale w drugiej wrócił na swój dawny, marny poziom. Cieszy, że Hazard znowu jest tym samym Hazardem. Zresztą już na Euro imponował.
Fajnie, że przyszli Kante, który świetnie się wkomponował w zespół (gość jest niesamowity!) i młody Batshuayi, ale to za mało... Kłuje mnie w oczy widok takich gości jak wspomniana na początku dwójka czy nie prezentujący zbyt wysokiego poziomu Moses. Conte apeluje od dłuższego czasu o transfery, a ten baran Emenalo śpi i myśli, że ligę da się zagrać ekstra z nimi czy z Cuadrado. Na dodatek cały czas gra ruszający się jak wóz z węglem Ivanović. Serb swoje dla klubu zrobił, ale jego czas minął. Marzyłem o tym, żeby kupić Meuniera, to chwyciło go PSG.
West Ham? Kompletne nic, bez pomysłu i z przypadkową bramką. Czyli norma. Murarka i liczymy na fart, jak to bywa z nimi na Stamford. Fart nadszedł i Młotki były zadowolone. Na szczęście do czasu. W pełni zasłużona wygrana Chelsea. Wynik nie odzwierciedla wyniku, bo The Blues przeważali niemal cały czas. I chyba wrócili z dalekiej podróży :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
MaTa

Rozumiem że można hejtować Oscara, fakt sam to robiłem w poprzednich sezonach, ale nie kminie jak można pisać że Oscar "drepcze po boisku". Dzisiaj był obok Hazarda najlepszym piłkarzem na boisku. Brazylijczyk świetnie odnajduję się w foramcji 4-3-3 czy też 4-2-4 gdzie gra głębiej. Oscar nie nadaje się na "10", w środku pola może wykorzystać swój największy atut którym jest odbiór piłki.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Hockley

Ja go nie hejtuję, tylko krytykuję, to raz, a dwa najwyraźniej źle zrozumiałeś stwierdzenie, że "drepcze". Chodziło o to, że biega, że jest w ogóle na tym boisku (w tym sensie, a nie że nie biega). Drugim najlepszym? :) Chyba przez kilkanaście minut I połowy, gdy Chelsea siadła na WHU. Bo w drugiej tradycyjny więcej przeszkadzał niż pomagał w ofensywie. A przecież to piłkarz przede wszystkim usposobiony do gry z przodu. I tak wszystko kręci się wokół Hazarda i Williana, a to moim zdaniem zbyt mało. Niestety, swego czasu Mourinho wolał Oscara, który może i jest lepszy od Maty i De Bruyne w defensywie, ale za to o wiele słabszy w ofensywie.
Właśnie. Nie nadaje się na "10", a w meczach, w których Chelsea jest stroną dominującą (tak jak dziś) to tam jest ustawiany i dziś tam głównie grał (może nieco cofnięty bliżej Kante i Maticia niż bywało to w poprzednich sezonach). Nie przeczę, że przy innej formacji się nie sprawdzi, ale w ataku pozycyjnym już za Mourinho czy potem Hiddinka nie ogarniał bazy. Ile to razy okazywało się, że jest na boisku, a komentator nie wymieniał przez 30 minut jego nazwiska, bo ani razu nie miał piłki przy nodze. A jak miał, to grał tak że aż zęby bolały.
Od odbiorów jest Kante, dziś drugi najlepszy piłkarz po Hazardzie. Jest też Matić, więc fakt, że Oscar w środku ma odbierać piłki odbieram jako fakt, że brakuje go tam, gdzie być powinien, czyli albo za plecami Costy albo jako wspomagacz skrzydłowych. Po prostu z przodu.
Uważam już od przynajmniej dwóch sezonów, że gość nie robi jakichkolwiek postępów. W meczach z najlepszymi znika i będziesz miał tego dowód w najbliższym takim meczu. Z kimś znacznie mocniejszym od West Hamu.
Pozdrawiam.

| Odpowiedz
blokuj
Fazik

Faktem jest,Chelsea miala duza przewage do 60 minuty,ale zobacz na sklad West Hamu...Payet wyszedl dopiero w 67 min,nie wystapil zakupiony w okienku Feghouli,nie gral Cresswell,Lanzini,tak,ze w rewnzu ten fuksiarski West Ham nie zdziwie sie jak zagra calkiem inna pilke i im wlozy...poza tym Costa widac.ze dalej ma nadzgane,myslisz.ze za faul na bramkarzu nie nalezy sie zolta(a bylo to przed zdobyciem bramki)?Chelsea byla lepsza.nie przecze.ale...

| Odpowiedz
blokuj
Hockley

Haha :) Payet i Feghouli ok, ale Cresswell i Lanzini nie będą raczej podstawowymi zawodnikami. West Ham grał już w Lidze Europy, jest prowadzony przez Bilicia drugi rok, podczas gdy Conte pracuje w Chelsea od 30 paru dni i mecz wczoraj był pierwszym poważnym sprawdzianem o punkty. Do tego po raz pierwszy grał Kante, nie wiadomo co z Fabregasem, który być może ma chwilowe problemy i za chwilę z powrotem wróci do składu. Tyle co do personali.
Chyba nie zaprzeczysz, że gdyby wczoraj był remis, to WHU mógłby mówić o wielkim szczęściu. Oddał bodajże 2 albo 3 strzały, grał bez pomysłu i jedyne co robił to bronił (Carroll np). Costa powinien wylecieć z boiska, tyle tylko że po chwili Taylor nie dał karnego po ewidentnej ręce przy wolnym Oscara. Jak już pisałem. Wynik nie odzwierciedla przebiegu meczu.
A to co będzie w rewanżu w marcu... pogadamy o tym w marcu.

| Odpowiedz
blokuj
Fazik

Mysle,ze Cresswell akurat bedzie w 11stce.piszesz haha,ale co Chelsea pokazala grajac w tamtym sezonie przeciw tym gostkom?ten mecz 2 razy podkreslilem poprzednio bez 2 zdan dla Chelsea.a z Costa pisalem pod katem kartek,malo,ze kontuzje?nic nie zmadrzal,a jego brak to jednak oslabienie.co do West Ham mysle,ze tak kiepsko grajacych jak w tym meczu juz sie ich nie zobaczy...

| Odpowiedz
blokuj
Hockley

Ale co mnie interesuje co było w poprzednim sezonie, jak dopiero co rozpoczął się nowy? :) Costa to prymityw i najlepiej gdyby nie grał w takim klubie jak Chelsea, ale trudno. Trzeba się pogodzić z tym, że jest. Dobrze, że chociaż coś strzela.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.