Wątek dotyczący artykułu

Stephane Antiga: Chcę dalej pracować z tą drużyną

Reprezentacja Polski przegrała 0:3 z USA ćwierćfinał na igrzyskach olimpijskich i wraca do kraju z niczym. Szkoleniowiec chce jednak pracować dalej ze swoimi podopiecznymi.

przeczytaj cały artykuł


Olwap

Tak krawiec kraje jak mu materii staje. Wszyscy ci co chcą zwolnić Antigę - przejrzyjcie wreszcie na oczy - zmiana trenera NIC nie da - może być tylko gorzej. Nie mamy na ten moment zawodników, którzy mogliby skutecznie zastąpić takiego Mikę czy nawet Buszka (to tu mamy główny problem). Nam potrzeba zawodnika pokroju Winiarskiego z MŚ, gościa który co mecz nastuka te naście punktów niezależnie czy to mecz z Argentyną czy z USA. Bednorz i Szalpuk to na ten moment zupełnie nie ta liga. Jeśli dojdzie za rok Leon to nasze możliwości znacząco pójdą w górę bo to jest właśnie ktoś kogo teraz nam brakuje. Co może zrobić tak pożądany przez was inny trener? Nauczy Buszka i Mikę grać jak Lucarelli czy Junatorena? Sami wiecie że to niemożliwe. Jesteśmy w trudnym okresie dla naszej siatkówki bo wraz z odejściem Wlazłego, Winiarskiego i Zagumnego skończyła się generacja na której zbudowaliśmy całą siłę polskiej siatkówki. Obecne pokolenie jest dobre ale nie wybitne i jeżeli zawodnicy tacy jak Szalpuk, Bednorz, Śliwka, Muzaj, Lemański nie wejdą w przeciągu 2 lat na wysoki poziom to na MŚ 2018 też nic nie osiągniemy, niezależnie od tego kto będzie trenerem. Możemy być dobrzy ale bez klasowych zawodników potrafiących grać tak jak np. Winiarski czy Leon nigdy nie przeskoczymy pewnego poziomu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Ewelina Łubian

Powiem tak, tych słabych zawodników trzeba doprowadzić do poziomu średniego, a można tylko trzeba poprawić ich wydolność fizyczną, mentalną i motorykę. A od tych na poziomie wymagać współpracy i pomocy tym słabszym zawodnikom, a nie patrzenia na nich z góry. Mam nieodparte wrażenie, że pomoc i współpraca zespołowa kuleje tu, i to bardziej niż można sobie to wyobrazić. Kurek sam często i gęsto podczas meczów o tzw. stawkę krytykuje tych słabszych zawodników. Chłopie, tym im pomóż podczas treningów. Nic więcej od Ciebie kibice i sztab szkoleniowy nie wymagają.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.