Wątek dotyczący artykułu

Stephane Antiga: Chcę dalej pracować z tą drużyną

Reprezentacja Polski przegrała 0:3 z USA ćwierćfinał na igrzyskach olimpijskich i wraca do kraju z niczym. Szkoleniowiec chce jednak pracować dalej ze swoimi podopiecznymi.

przeczytaj cały artykuł


Olwap

Francja jest w bardzo podobnej sytuacji do nas - to dobra drużyna, która może wygrać z każdym ale brakuje im gwiazd żeby być w ścisłej czołówce. Tacy zawodnicy jak Rouzier czy Tillie są dobrzy ale nie wybitni, sam Ngapeth to za mało. Oni przedłużyli kontrakt ze swoim trenerem o 4 lata jeszcze przed IO. A u nas każdego by zwalniali po jednej nieudanej imprezie. Uważam, że doszliśmy do takiego punktu w którym problem nie leży w przygotowaniu i selekcji tylko w braku tzw. "materiału ludzkiego", który prezentowałby odpowiednią jakość. Nie ma trenerów cudotwórców, każdy, nawet najlepszy, wybiera z pewnej puli zawodników prezentujących wysoki poziom. U nas zawodników dobrych jest bardzo dużo. Tyle że do zdobywania medali MŚ czy IO potrzeba zawodników wybitnych - a takich nam ewidentnie brakuje.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Ewelina Łubian

Prawda jest taka, że statystycznie, kochani, wygrywają zespoły z liczbą powyżej średniej zawodników, ale wszystkich. Im więcej średnich, a nie beznadziejnych graczy, tym lepsze wyniki odnotowuje cały zespół. U nas wielu jest wybitnych graczy, ale brakuje tych powyżej rzeczonej średniej; czyli lepiej jest mieć zespół o średnim potencjale wszystkich zawodników niż nieliczne gwiazdy. Bo to jest właśnie gra zespołowa i tu liczą się dosłownie wszyscy zawodnicy, a nie tylko indywidualne predyspozycje jednostki.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.