Wątek dotyczący artykułu

Rio 2016: koniec olimpijskiego snu. Polscy szczypiorniści czwartą drużyną igrzysk

Nie będzie kolejnego olimpijskiego krążka dla Polski. Szczypiorniści w spotkaniu o brązowy medal igrzysk w Rio de Janeiro przegrali z Niemcami 25:31.

przeczytaj cały artykuł


Oleg

Medal to tylko kawałek blaszki, dzięki której znajdujesz się w statystykach, a nasze chłopaki, przez to co zrobili przez ostatnie 10 lat, zostaną zapamiętani na zawsze. Za całokształt. Te całe igrzyska to tylko krótki epizod, troszkę ważniejszy, bo być może ostatni dla tego pokolenia. Kibice nigdy nie zapomną tych emocji. Nasi szczypiorniści zbudowali sobie taką markę, jak kiedyś orły Górskiego. Oprócz nich, nie ma innej takiej słynnej drużyny w historii polskiego sportu. Lewandowskiemu i spółce jeszcze sporo brakuje, żeby wbić na ten poziom. Może za 10 lat... Szmal, Bielecki i reszta już teraz są LEGENDAMI, które wyciągnęły polskiego szczypiorniaka z totalnego dna. Jestem pewnie, że o nich będzie się mówić za 50 lat tak jak teraz o kadrze Górskiego. Tak jak powiedział Jacek Laskowski: ,,zdobyli medale wybite przez nasze serca''. Poza tym, czas leczy rany...
Może wcale nie będzie tak źle. Skoro nasza żeńska reprezentacja odbiła się od dna, ot tak, to dlaczego tu się nie uda? Tak naprawdę każdy nowy zawodnik w tej kadrze był w cieniu liderów. Może jeśli ich już nie będzie, to świadomość że nie ma już tych starych wyjadaczy, którzy mogą ratować wynik, sprawi że młodzi się odblokują? Wciąż pozostają Rojewski, Paczkowski, Kostrzewa i młodsi... Może odpali znienacka jakiś młodziak, jak Monika Kobylińska chociażby, może trzeba już teraz dać szansę Arkowi Moryto i reszcie 20 - latków? Nie musi być aż tak tragicznie. Może po prostu przez następnych parę lat to nasze panie będą osiągać lepsze wyniki :)
PS. Trzeba się już określić, czy Szyba jest w stanie dać coś tej reprezentacji. To już jego czwarta duża impreza, na której wciąż gra jak żółtodziób i tak samo jest traktowany przez trenera. W wieku prawie 30 lat. Z tej mąki już chyba chleba nie będzie
PS2. I tak jak zwykle trzeba kibicować Francuzom :) Tym bardziej że oni są w podobnej sytuacji jak my. Omeyer, Narcisse - ich będzie brakować tak samo jak naszych orłów.
Jeszcze będziemy się cieszyć z naszych szczypiorniackich reprezentacji. Już niedługo grudzień i styczeń :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wielki Zły Wilk

Boże jaka hipokryzja. A jak ten kawałek blaszki zdobywali inni reprezentanci 11 razy to co robiłeś? Cieszyłeś się, że zdobyli tylko kawałek blaszki? Przecież jakim głupim trzeba być żeby walczyć o takie coś no nie? Sam dałbyś sobie dwie łapy uciąć za talent sportowy i swoje jajca za taki medal.

Tylko Polacy potrafią z porażki zrobić mega sukces. :)))
A brak medalu, gra zespołu (z kilkoma wyjątkami) i tragiczna skuteczność to jest porażka.
A teraz kolorujcie dalej ten czarno-biały obraz 4 miejsca jak dzieci swoje kolorowanki w przedszkolu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Oleg

A nie jest tak? Za zwycięstwa zyskujesz pieniądze, sławę, przechodzisz do historii, a jednak wszyscy mówią najwięcej o tych kawałkach metalu. To ludzie dorobili filozofię do medali, i tak, jako sportowiec dałbym sobie uciąć jajca żeby go dostać. Bo medal to jest symbol, który przypomina ci drogę, jaką przeszedłeś żeby go zdobyć, miejsce, które zająłeś, cały wysiłek, i skupia w jednym wszystkie rekordy świata, odległości, bramki, wygrane mecze. Ale dla niektórych liczy się sam wynik, zdobyte miejsce. Piotrek Małachowski od razu pozbył się "blaszki", dzięki temu ktoś może odzyskać zdrowie, a Piotrek oprócz sławy i tytułu wicemistrza zyskał jeszcze większy szacunek.
Po meczach z Brazylią i Niemcami brałbym czwarte miejsce w ciemno. My i tak znowu zagraliśmy ponad stan. Jak miała twoim zdaniem wyglądać skuteczność i gra ponad 30-letnich ludzi, po długim sezonie, w 8 meczu w ciągu 2 tygodni, grających w każdym meczu prawie 60 minut? Pewnie, szkoda, że nie mają medalu, 4 miejsce jest najgorsze, bo jesteś pierwszym, który nic nie dostał w zamian osobiście. Ale ja się cieszę, nawet jeśli ktoś zajął 5 czy 6 miejsce.
Dystans k... dystans, bo wszyscy zginiemy

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.