Wątek dotyczący artykułu

Marek Bobakowski: dwa lata porażek - już wystarczy. Siatkarze potrzebują nowego trenera (komentarz)

Złotego medalu mistrzostw świata nikt mu nie zabierze. Stephane Antiga zapisał się na kartach historii polskiego sportu i chwała mu za to. Przyszedł jednak czas na zmianę.

przeczytaj cały artykuł


Basil

Najbardziej niepokojące jest to, że drużyna z turnieju na turniej notuje stały regres - wystarczy porównać np. zagrywkę jaką dysponowaliśmy na PŚ do tej z IO, wystarczy porównać np. z czym debiutował Bieniek w meczu z Rosją, jak wyglądała zagrywka Miki i Kłosa w stosunku do tej z Rio. Nie sądzę, żeby Stefan poradził sobie z tym na przestrzeni kolejnych czterech lat, skoro nie dał rady prawidłowo złożyć drużyny w ciągu ostatnich dwóch przygotowując siatkarzy do kluczowej imprezy... Zgadzam się z głosami mówiącymi, że nie mamy w tym momencie drużyny na medal ale ubolewam, że nasza drużyna nie była w stanie medalowym aspirantom w żaden sposób zagrozić! Moim zdaniem na IO zagraliśmy jeden (!) dobry mecz przeciwko było nie było bardzo słabej drużynie Argentyny. To wszystko poprzedziły dwa lata zwodzenia, podejrzanej selekcji (trener jest człowiekiem delikatnym i tych, którzy mogliby pomóc jak Bartman czy Żygadło z sobie znanych powodów nawet nie chciał sprawdzić) czy wreszcie seria alarmujących spotkań towarzyskich - jakim prawem na tydzień przed IO męczyliśmy się z będącą w wakacyjnej formie i eksperymentalnym składzie drużyną Sady Cruzeiro? Nasi siatkarze do IO wystartowali bez zagrywki, bez jakiejkolwiek organizacji gry w bloku, ze słabiutkim rozegraniem i kryminalną grą na kontrze co Stefan po wszystkim niemal z uśmiechem na ustach skwitował słowami (cytuję z pamięci) "zagraliśmy najlepszy turniej", "nic bym nie zmienił", "nie wiem czemu zagrywka tak wygląda" itd. Przyzwoitość wymagała przynajmniej oddania się do dyspozycji zarządu i pozostawienia swojego losu w rękach siatkarskich bonzów. Obawiam się, że w razie, moim zdaniem przesądzonego pozostania Antigi za cztery lata znowu będziemy pisać np. o Łomaczu - "przecież się bardzo stara, jemu tak naprawdę nie można nic zarzucić bo pewnych rzeczy nie przeskoczy" itd.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wiesia K.

Nic dodać nic ująć ! Chociaż nie - ja dodałabym jeszcze czekanie ze zmianami do końca seta, kiedy już nic nie da się zrobić i i to słynne stwierdzenie : "u mnie grają ci ,którzy są w najlepszej formie - i zabranie do Rio Nowakowskiego...!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.