Wątek dotyczący artykułu

Reprezentacja Polski jednym z rozczarowań męskiego sezonu reprezentacyjnego

Rok 2016 nie był udany dla polskiej drużyny narodowej, podobnie jak dla kilku innych ekip. Były jednak również reprezentacje, które postawiły w nim duży krok do przodu.

przeczytaj cały artykuł


andrzejgrzyb

Trener Antiga miał do wykonania misję na Mistrzostwach Świata w Polsce.
Tą misją było namówienie Wlazłego, Zagumnego, Ignaczaka i Winiarskiego do powrotu do reprezentacji.
Tą misję wykonał znakomicie. Na tym jego zadanie się zakończyło.
Bez w/w Gwiazd nasza reprezentacja stała się inną drużyną.
Drużyną wymagającą trenera budującego zespół od nowa, a nie "nieprzeszkadzającego Mistrzom w grze".
Przykładami takich trenerów są: Lozanno, Giani, Velasco, Alekno, czy też trener Kanady.
Dlatego, moim zdaniem, w tym kierunku powinny iść poszukiwania nowego trenera.
W Polsce jeszcze takiego niema, ale jest wielu młodych, obiecujących, znających języki i ciągle się szkolących zdolnych trenerów. Trener to nie tylko wiedza ale i autorytet u zawodników, a przy naszych Mistrzach to może być kłopot.
Mamy duży potencjał młodzieży i wielu zawodników, którzy grali teraz na Igrzyskach Olimpijskich, - oni mogą wynieść naszą reprezentację na szczyty. Pamiętajmy też o Wilfredo Leonie - nie wstydźmy się, że pochodzi z Kuby. Reprezentacja Włoch od lat korzysta z Polaków, Bułgarów i Rosjan - są w finale IO i nie płaczą, że najlepszymi zawodnikami są Zaycev i Juantorena.
Musi być koncepcja na 4 lata, oparta na takich zawodnikach jak Drzyzga, Mika, Leon, Szalpuk, Bednarz, Kurek itd. - wysokich i sprawnych zawodników. Nie możemy na imprezach światowej rangi opierać się na (z całym szacunkiem dla waleczności) Łomaczu, Kubiaku, Buszku czy też Konarskim. Budowa drużyny, jej koncepcja, nie polega na wybieraniu najlepszych na dzień dzisiejszy ale na wizji 4-letniej (Bądź szczęśliwy w niebie Trenerze Andrzeju Niemczyk).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
jaet

Generalnie zgoda, z jedną uwagą: Michał Kubiak jest w stanie stworzyć kapitalny duet na przyjęciu z graczem pokroju Leona, bo będą się w 100% uzupełniać. Na IO Kubi zawiódł, bo prawdopodobnie zbyt dużo od niego oczekiwaliśmy w sytuacji, kiedy równocześnie Mika był cieniem samego siebie. Misiek praktycznie nigdy nie odgrywał w żadnym zespole roli pierwszej strzelby, bo nie pozwalają mu na to warunki fizyczne. Jeżeli będzie miał za partnera Leona, to może dać reprezentacji dokładnie to samo, co kiedyś Winiarski. Szalpuk i Bednorz mają papiery na wielką grę, ale bez poprawienia przyjęcia będą zawodnikami jednowymiarowymi. Na przyjęcie można przymknąć oko, jak się ma takiego dosiężnego jak Leon albo... Ronaldo ;).

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.