Wątek dotyczący artykułu

Marek Bobakowski: Lozano trenerem siatkarzy? To nie jest głupi pomysł. Zespół potrzebuje twardej ręki (komentarz)

Stephane Antiga z większością podopiecznych jest w koleżeńskich stosunkach, zawodnicy mówią do niego per ty, w szatni panuje sielanka. Wygląda, że ten model się nie sprawdził.

przeczytaj cały artykuł

Basil

Pytanie czy Lozano to faktycznie lepszy trener? Polska za czasów Argentyńczyka miała zdecydowanie najlepszy w swojej dotychczasowej siatkarskiej historii materiał ludzki - od Wlazłego i Zagumnego począwszy, których do za przeproszeniem Konarskiego, Jarosza, Drzyzgi i Łomacza nawet nie wolno porównywać na Winiarskim i Świderskim, w tamtych czasach czołowych przyjmujących na świecie skończywszy. To wszystko okraszone doskonałymi środkowymi (Nowakowski przy tym co potrafili Pliński i Kadziewicz to moim zdaniem siatkarski półprodukt), świetną ławką (np. Bąkiewicz wyjmujący wszystko) itd. Wydawałoby się, że z takim zespołem Lozano powinien wyciągać przynajmniej podium każdej większej imprezy tymczasem reprezentacja grała zatrważająco nierówno, co chwilę zaliczając mniej lub bardziej kompromitujące wpadki skazujące ją na regularne pałętanie się po turniejach eliminacyjnych "ostatniej szansy" dla reprezentacji z siatkarskiego trzeciego świata. Jeszcze bardziej niepokojące w kontekście potencjalnego objęcia polskiej reprezentacji są dalsze perypetie Argentyńczyka, który praktycznie bez żadnych sukcesów (poza śmietnikową Ligą Europejską, w której bez powodzenia wojował z polską kadrą B Andrzej Kowal) prowadził reprezentację Niemiec i Iranu zahaczając po drodze o "fajny" epizod z zespołem Czarnych Radom - na miarę środka tabeli Plusligi. Pamiętajmy, że w czasie rozstania z Lozano podnoszone były przede wszystkim - brak dobrej atmosfery w kadrze, brak jakiejkolwiek selekcji (trener funkcjonował wciąż w tej samej grupie siatkarzy) czy wreszcie najcięższy - rzekomy brak zainteresowania rozgrywkami Plusligi (czy jak się tam wtedy nazywała) i regularne nieobecności na meczach. Rozumiem, że ww zarzuty zostały już na linii PZPS - Lozano wyjaśnione? Osobiście nie wierzę, żeby ktokolwiek w centrali mając na stole ofertę chętnych do pracy z reprezentacją Polski trenerów formatu przywoływanego Stojczewa zdecydowałby się na zatrudnienie Lozano. Rozwiązania są dwa - albo wypalony Lozano jest w tym momencie trenerem na miarę naszej związkowej sakwy albo żaden z trenerów z wyższej półki nie garnie się do prowadzenia polskiej drużyny a rozważania o Stojczewie można wsadzić w kategorie dziennikarskiego bajania.
Antiga to moim zdaniem przeciętny fachowiec mający problemy z przezwyciężeniem osobistych antypatii przekładających się na jakość powołań, co więcej nie mający pomysłu na poprawę kluczowych elementów, który bez Blaina na ławce (o czym się mówi) zasługuje wyłącznie na zwolnienie. Chciałbym mieć jednak pewność, że na jego miejsce PZPS sprowadzi zauważalnie lepszego szkoleniowca.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (13|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Marek Bobakowski

Dlatego jasno napisałem, że marzę o Rezende :) Natomiast jak już mam wybór z tych dwóch: u Lozano przekonuje mnie twarda ręka. Może właśnie tego potrzebują nasi reprezentanci?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Ewelina Łubian

Moim zdaniem trenerem reprezentacji polskiej w piłce siatkowej powinien być trener, który do nich dotrze. Ja wiem, że to łatwiej powiedzieć, a o wiele ciężej zrobić, ale cóż trzeba w jakiś sposób to wykonać.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
jaet

Sakwa Basil, sakwa. Stojczev się ceni, a jako alternatywę dla niższej związkowej pensji postawił zapewne możliwość równoczesnej pracy w klubie, czego PZPS nie zaakceptuje. 4 lata to dla trenera szmat czasu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.