Wątek dotyczący artykułu

Tałant Dujszebajew zostaje na stanowisku. Podpisze nowy kontrakt

Tałant Dujszebajew pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Doświadczony szkoleniowiec niebawem podpisze nowy kontrakt z ZPRP.

przeczytaj cały artykuł

Dzonko

Trudne zadanie przed Dujszebajewem, w ciągu tych 4 lat czeka go duża przebudowa naszej kadry, z zmienników musi zrobić liderów a na zmienników znaleźć nowe twarze. Powodzenia.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
cezarWP

Chętnie poczytałbym jakiś dociekliwy wywiad z Talantem na temat tego jak on sam widzi swoją rolę na tym stanowisku. Oczywiście nie chodzi mi o selekcję bo po prostu wybierze najlepsze z dostępnego, ale w jaki sposób będzie "wyznaczał kierunki rozwoju męskiej piłki ręcznej".

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty
Czarcik

Tak z czystej ciekawości co ma wspólnego twoja odpowiedź z pytaniem, które zadał cezarWP? "Oczywiście nie chodzi mi o selekcję bo po prostu wybierze najlepsze z dostępnego, ale w jaki sposób będzie "wyznaczał kierunki rozwoju męskiej piłki ręcznej"." - "Jak to jak? Mailowo. Terminarz klubowy jest tak napięty, że nie ma czasu na jeżdżenie po kraju. Z Kielc to takie Gdańska jest pół dnia drogi, już widzę jego regularne wycieczki." Co mają wspólnego ze sobą: jeżdżenie po kraju aby oglądać mecze z opracowaniem koncepcji rozwoju piłki ręcznej? Rozumiem, że nie czytasz postów ze zrozumieniem od nas (z Kielc), ale już wypowiedź swojego kolegi mógłbyś chociaż postarać się zrozumieć i jak już mu odpisujesz to z sensem. A tu wychodzi na to, że nieważne kto i co pisze twoja odpowiedź na wszystko jest jednakowa: Talant nie będzie miał czasu jeźdić na mecze. Gratuluję prostoty, przynajmniej nie musisz się wysilać, no inie pogubisz się w swoich wypowiedziach...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Petrochemia

Słuchaj nie wyszło Ci... GDZIE JA TAM NAPISAŁEM, że Talant będzie jeździł na mecze superligi? Chodzi właśnie o tą koncepcje rozwoju... Powiedzmy, że w Gdańsku rodzi się fajny ośrodek piłki ręcznej jeśli chodzi o szkolenie. Duży punkt na mapie polskiej piłki ręcznej i... wypadałoby, że trener reprezentacji Polski pojechał, zobaczył, konsultował itp. itp. Zbłaźniłeś się, bo sam nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Czarcik

Sam się zbłaźniłeś - nawet usunięcie komentarza nie pomogło bo go zacytowałem. Aby opracować jakąś koncepcję rozwoju reprezentacji nie trzeba jeździć po ośrodkach - trzeba mieć pomysł i umieć go wprowadzić w życie. trener nie ma sprawdzać możliwości jakie mają dane ośrodki w szkoleniu tylko jeżeli już to wyznaczać cele tego szkolenia i poziom . A do tego wystarczy jeżeli już to jedna wizyta a nie " już widzę jego regularne wycieczki".

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Petrochemia

Ty serio masz problem... ja nie usunąłem żadnego komentarza, ktoś zrobił to za mnie. Podpowiem Ci, zrobił to admin, chociaż serio nie wiem dlaczego...POMYŚL, jaki byłby sens usuwania komentarza skoro Ty go cytowałeś? Nie mam pytań co to twojej osoby, diagnoza jest postawiona. Co do tematu... jeżeli tak ma wyglądać ratowanie polskiej piłki ręcznej to ja dziękuje:) Wystarczy, że Talant "książkę lub szersze wypracowanie napisze i myślisz, że zaraz pojawi się drugi Bielecki, Szmal, Lijek itp.? Tu trzeba jeździć szkolić ludzi, nadzorować, szkolić szkolić i jeszcze raz szkolić, mówię tutaj o szkoleniu trenerów, działaczy...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Czarcik

I ma to robić trener kadry? Ty przez tą zawiść to już normalnie nie widzisz absurdów, które sam wypisujesz. Trener co najwyżej może nakreślić wymagania co do wymogów szkolenia młodzieży, ewentualnie ocenić i skorygować takie plany. A co ma sam jeździć po klubach i ośrodkach i trenować tą młodzież? Ogarnij się trochę. Czy dyrektor/prezes/właściciel w firmie robi sam wszystko co nakreśli w zadaniach na dany okres? Czy też mówi co i jak ma być zrobione i potem to ocenia? Od szkolenia i ustalania takich rzeczy jest przede wszystkim ZPRP, a Talant może zaproponować ogólne kierunki rozwoju, szkolenia, ewentualnie ocenić i wprowadzić korekty/poprawki w takim projekcie, tak aby nowy zawodnik, który zostanie powołany do kadry mógł od razu w pełni uczestniczyć w treningach, aby poziom wyszkolenia technicznego i znajomości pewnych schematów gry i zagrywek, były na odpowiednim poziomie w całym kraju.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Mariusz7

Zadam Ci jedno pytanie skoro tak hejtujesz Talanta to na pewno podasz mi przynajmniej jednego lepszego trenera, który dostępny był drogą konkursu oczywiście. Czekam na nazwisko i kilka słów dlaczego akurat by był lepszy od obecnego selekcjonera. Swoją drogą masz niezłą fantazję skoro myślisz, że trener reprezentacji ma jeździć i szkolić... trenerów klubowych czy reprezentacji młodzieżowych? Po co nam tacy trenerzy, których trzeba 'trenować'? Najlepiej zwolnijmy wszystkich i zostawmy tylko Talanta i niech sam ogarnie wszystkie roczniki. Do tego dołóżmy mu przynajmniej 5 meczów Superligi na kolejkę obowiązkowe cotygodniowe objazdy po wszystkich podstawówkach w Polsce w celu wyłapywania młodych talentów i sprawozdania z objazdów w formie esejów (do każdego województwa jeden esej). Zapomniałbym o oglądaniu Polaków zza granicy (oczywiście na żywo). Obowiązkowo przynajmniej 2 kolejki w miesiącu dla Rojewskiego, Syprzaka, Szyby, Podsiadły, Wyszomirskiego i Gieraka. No i na koniec zwolnić Rombla i Lisa przecież też tam jakaś kasę za nic nierobienie. Wtedy będziesz miał swoją utopię.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Petrochemia

Od kiedy trenerzy typu Rombel i Lis odpowiadają za szkolenie młodzieży? Przecież to trenerzy zawodowych drużyn, które są nastawione na WYNIK SPORTOWY, a nie rozwój poszczególnych zawodników. Mówię o trenerach juniorów i w dół. Swoją drogą myślałem, że to oczywiste. Sam związek mówi o wyznaczaniu drogi. Panowie w ogóle nie rozumiecie całego mechanizmu o którym SAM ZWIĄZEK MÓWI. Talant ma pomóc w rozwoju CAŁEJ POLSKIEJ PILKI RĘCZNEJ i za to ma dostawać wynagrodzenie. Szkolenie zaczyna się już w przedszkolu, ale jak cały czas będą się tym zajmować wuefiści, którzy dorabiają do pensji to nic z tego nie będzie. Żeby mnie dobrze zrozumiano, bo po Was wszystkiego można się spodziewać. Nie wysyłam TD do przedszkola, wysyłam go do ludzi, którzy będą to robić albo do ludzi, którzy będą zwierzchnikami ludzi, którzy będą to robić. I na przykładzie tego przedszkola kolejno każda kategoria wiekowa, aż do seniora. A tego nie da się zrobić zza biurka. Nikt jeszcze nie został fachowcem od przeczytania paru książek. Padło zdanie, że po co nam tacy trenerzy... Trener jak lekarz całe życie się uczy, a My jak wiecie nie mamy powodów do dumy bo talentów brakuje. Przecież trenerzy mają licencję(nie mylić z dyplomem trenera), a żeby utrzymać licencję TRZEBA JEŹDZIĆ NA SZKOLENIA.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
Czarcik

Teoretycznie to owo "wyznaczenie" było już zarysowane przy wyborze trenera: koordynacja szkolenia młodzieży, szczególnie kadry "B" tak aby zawodnicy znali schematy i zagrywki pierwszej drużyny, zaproponowanie sposobu odmłodzenia kadry - to najważniejsze. Też jestem ciekawy jak to widzi związek a jak trener. Chociaż ujednolicenie szkolenia młodzieży to wg mnie zadanie związku, trener kadry co najwyżej może to oceniać i proponować zmiany.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.