Wątek dotyczący artykułu

Szymon Mierzyński: Dlaczego nie chcecie powiększenia ligi? (komentarz)

Już niedługo reforma ESA 37 najprawdopodobniej wyląduje w koszu i rozgrywki Lotto Ekstraklasy wrócą do normalności. Trudno mi jednak zrozumieć głosy, według których 18-zespołowa liga jest dla Polski zbyt duża.

przeczytaj cały artykuł


Sokkar

"...w europejskich pucharach w zdecydowanej większości i tak zawodzą. Liczba uczestników w rozgrywkach w żaden sposób tego nie zmieni....."

Napisać o tym "artykule" bełkot to tak jakby nic nie napisać. Ciekawe, że na początku tego wieku mieliśmy 14 drużyn w lidze i co się działo?? Wisła ogrywała Schalkę 4-1 (na wyjeździe!!), odprawiała kluby hiszpańskie czy włoskie, Legia wygrywała z Utrechtem, Groclin z Man City, a Polonia z FC Porto. Odkąd jest 16 to równia pochyła i jest coraz gorzej. Nie oszukujmy się, gdyby nie wyniki Legii i Lecha to polska liga byłaby w rankingach UEFA na poziomie ligi gruzińskiej czy łotewskiej...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Grek Zorba

14 drużyn było niewypałem. A wspomniane mecze Wisły z Schalke nie były pokłosiem wysokiego poziomu esy, a faktu, że Wisła miała mocną pakę i zawodnicy stamtąd nie odchodzili, ale z chęcią podpisywali u Cupiała wysokie kontrakty. Teraz wystarczy, że raz ktoś dobrze kopnie i już go nie ma. W zamian ściągamy najczęściej szrot, albo już wypalonych grajków, a kluby które stawiają na młodych są przez sędziów gnojone. Dopóki młodzi nie będą chcieli zostawać u nas dopóty nie mamy szans walki w pucharach. Dla kibiców na całym świecie najważniejsza jest liga i im więcej meczów z RÓŻNYMI rywalami tym lepiej. 10x wolę mecz np. jak ten Piast - Łęczna (3:3) niż jakieś 1:0 Legii w niby-hicie kolejki. Oczywiście zdanie innych szanuję. Dla mnie Esa może mieć nawet 20 drużyn, chociaż wiem, że teraz to niemożliwe. Ale skoro w 1992 roku można było powiększyć ligę to dlaczego teraz nie?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
99kerob

Napisać o tym komentarzu, że to bełkot to nic nie napisać ;). Przede wszystkim przez ostatnie 40 lat 14-zespołową E-klasę mieliśmy przez całe... 2 sezony (03/04 i 04/05). Pomijając to, że to zdecydowanie zbyt mało, żeby wyciągać jakiekolwiek wartościowe merytorycznie wnioski to w tym czasie nie tylko polskie kluby nie odprawiały żadnych włoskich czy hiszpańskich (ba - z tych wyników które wspominasz w tym okresie miał miejsce tylko... wynik Groclinu), ale kompromitowały się jeśli nie bardziej to porównywalnie z tymi obecnymi - poza Groclinem z sezonu 03/04 (który wyeliminował nieporównywalnie słabsze niż obecnie City) to były praktycznie same kompromitacje - Wisła Kraków odpadała z Valerengą (03/04) i Dinamo Tbilisi (04/05), Wisła Płock z FK Ventspils (03/04), GKS Katowice z Cementarnicą Skopje (03/04), Lech z Terekiem Grozny (04/05), Legia z Austrią Wiedeń (04/05), a Amica po przejściu cudem przez Honved i Ventspils skończyła fazę grupową Pucharu UEFA 04/05 z bilansem 4 porażek i stosunkiem bramek 3:15. O fali kompromitacji w Pucharze Intertoto (Shamrock Rovers, Toboł Kostanaj, Dinamo Mińsk) już nawet nie wspominam...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.