Wątek dotyczący artykułu

Szymon Mierzyński: Dlaczego nie chcecie powiększenia ligi? (komentarz)

Już niedługo reforma ESA 37 najprawdopodobniej wyląduje w koszu i rozgrywki Lotto Ekstraklasy wrócą do normalności. Trudno mi jednak zrozumieć głosy, według których 18-zespołowa liga jest dla Polski zbyt duża.

przeczytaj cały artykuł


Jarząbek

Niech zwiększa do 20 jak w Anglii, to zaczną awansować wsie typu Łęczna,nieciecza gdzie na mecze przychodzi 2 tys i nie ma żadnej atmosfery.10 dużyn jak w Szwajcarii albo 12 systemem szkockim .zakaz wstępu do ekstraklasy drużyn z miejscowości poniżej 100 tysiecy mieszkańców i nowoczesnego stadionu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
99kerob

To zdecyduje się czy chcesz się wzorować na Szwajcarii bądź Szkocji czy chcesz zakazywać gry w E-klasie klubów z miast poniżej 100 tys. mieszkańców. Bo w takiej Szwajcarii grają w tamtejszej E-klasie kluby z Vaduz (5 tys. mieszkańców), Thun (niecałe 44 tys.), Lugano (71,5 tys.), Sion (33,5 tys.), Lucerna (81 tys.) i Sankt Gallen (75,5 tys.), a więc, według Twojej jakże "genialnej" filozofii 6 z 10 tamtejszych klubów nie mogłoby w najwyższej klasie rozgrywkowej grać :)

A z przestarzałymi stadionami, które nie spełniają norm największe problemy w Polsce mają te miasta, które według Ciebie w E-klasie powinny grać, czyli Szczecin (ponad 405 tys. mieszkańców) i Chorzów (ponad 111 tys. mieszkańców.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.