Wątek dotyczący artykułu

PGE Ekstraliga spotka się z klubami. Trwają prace nad "zawodnikiem oczekującym"

PGE Ekstraliga pracuje nad "zawodnikiem oczekującym", który miałby funkcjonować w klubach. - Chcemy również przeanalizować sytuację żużlowców, których rodzima liga jeździ dwa razy w roku - zapowiada Wojciech Stępniewski, prezes PGE Ekstraligi.

przeczytaj cały artykuł


ray_gdz

Zawodnik to firma, która podpisuje kontrakty na usługi. Nielogiczne jest, że urzędasy wcinają się i chcą zabraniać jakiejś firmie podpisywania kontraktów na usługi z więcej niż dwoma kontrahentami. Jeżeli mecz jest przełożony z powodu pogody to niestety pech, a jak dany zawodnik w nowym terminie wybierze start z innych zawodach no to sorry, ale to już problem klubu. Niech w ramach własnych możliwości starają się przekonać zawodnika do startu w ich meczu. I działać to może w drugą stronę. Zawodnik wybierze start w innej lidze to później polski klub może mu podziękować np. na dwa mecze, bo "nie można na niego liczyć". Kolejne zakazy, nakazy i ograniczenia niczemu dobremu nie służą.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Big Lebowski

Racja. Firma podejmuje się wyrobić we własnym zakresie podjęte zobowiązania i z tego jest rozliczana. Nikogo to nie interesuje, że pracuje np. 6 dni w tygodniu. Nikogo też nie interesuje, że może być zmęczona. Skoro podejmuje się takiego wyzwania to musi się z tego wywiązywać. To od zleceniodawcy musi zależeć, czy wybierze firmę pracującą tylko dla niego, czy też dla 2,3 lub nawet 4-ech innych klientów. Jeśli praca z przyczyn od nikogo niezależnych pokryje się u dwóch lub więcej klientów, to uzgadniamy w kontrakcie pierwszeństwo jej wykonania. W 1-szym przypadku wygrywa ten kto więcej płaci, a w drugim ten u którego na dany termin mamy podpisaną umowę jako pierwsi. Ale to już kwestia do dogadania tylko przez zainteresowane strony, a nie przez z góry narzucane nakazy, zakazy i inne sztuczne regulacje. Pzdr!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
SpartaWKS

Poza tym, każdy z prezesów musi mieć świadomość, że kiedyś pojedzie mecz w niepełnym składzie, bo jego podstawowy zawodnik będzie miał inne zobowiązania ligowe, które zostały zatwierdzone przez FIM ISLB i to będzie jego priorytet pod groźbą utraty licencji ISLB - dodaje.
Jak przy tym można się dogadać?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Big Lebowski

A o czym ja pisałem? Skoro nie może decydować kryterium finansowe, to przeczytaj raz jeszcze drugi przypadek, gdzie stwierdziłem, że pierwszeństwo ma:
" ...w drugim ten u którego na dany termin mamy podpisaną umowę...."
A także to: " To od zleceniodawcy musi zależeć, czy godzi się zatrudnić firmę świadczącą usługi tylko dla niego, czy też dla 2,3 lub nawet 4-ech innych klientów." Każdy powinien mieć prawo wyboru, a nie dyktaturę narzucającą firmom przyjmowanie zleceń tylko od max. dwóch klientów. Wówczas mając świadomość swoich wyborów takowy klient nie ma prawa potem beczeć i biadolić, że w przełożonym terminie firma będzie wypełniać swoje obowiązki gdzie indziej, niż u niego. No proste i logiczne. Chcesz to kontraktujesz kolesia jeżdżącego tylko w jednej lub dwóch ligach, albo podejmujesz ryzyko i podpisujesz cyrograf z kolesiem startującym w 4 albo i 5-ciu ligach. Twój wybór i Twoje ryzyko. To samo dotyczy zawodników. Chcesz to upieraj się przy 5-ciu ligach ale nie dziw się, że w polskiej nikt nie będzie chciał z tobą podpisać kontraktu. W każdym razie wolny i nienarzucony wybór, a nie odgórny nakaz. Chyba się rozumiemy? Pzdr!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.