Wątek dotyczący artykułu

Były biathlonista kontrowersyjnie o Kowalczyk i Saarinen. "Chełpią się sprawą Johaug"

Justyna Kowalczyk i Aino-Kaisa Saarinen opublikowały zdjęcia opakowań maści stosowanej przez Therese Johaug, na których widać słowo "doping". Według Bjoerna Ferry'ego, byłego biathlonisty, Polka i Finka "chełpią się pozytywnym wynikiem Norweżki".

przeczytaj cały artykuł


Komentarz usunięty przez użytkownika
Martainn

Kowalczyk wpadła na stosowaniu środka przeciwzapalnego, który nie ma realnego wpływu na wyniki sportowca. Johaug wpadła na ciężkim koksie. Jeśli nie widzisz różnicy to po co zabierasz głos? Poza tym Kowalczyk się przyznała i odcierpiała swoje. A Johaug idzie w zaparte.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (10|5)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Wizzz

Jakiś dowód na to że nie ma realnego wpływu na wynik ?? Dlaczego w takim razie uważasz że to co bierze johaug ma realny wpływ na wynik ? ps. Jeśli coś jest przeciwzapalne to chyba nie trzeba zbyt długo zastanawiać się czy może być to środek dopingujący

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Martainn

A taki, że mam wykształcenie i wiem co daje środek przeciwzapalny i co daje środek wysoce anaboliczny, który zresztą sam kiedyś stosowałem:) Clostebol to bardzo potężny środek. Chcesz to sprawdź na sobie. Po 2 tygodniach będziesz widział, jak się zmienia Twoje ciało!. Środek przeciwzapalny może mieć ewentualnie pośredni wpływ na wyniki, bo pozwala szybciej wyleczyć kontuzję, co miało miejsce w przypadku wpadki Kowalczyk. Tam było tylko przeoczenie niezgłoszenia środka, bo gdyby został zgłoszony to mogłaby go stosować. Dlatego skrócono jej karę dyskwalifikacji do 6 miesięcy z początkowych 2 lat. Lista WADA jest bardzo szeroka i znajduje się na niej kilkadziesiąt środków dozwolonych do stosowania przez zwykłych ludzi nawet w postaci suplementów diety, ale zabronionych w sporcie lub możliwych do stosowania po zgłoszeniu i uzyskaniu zgody. Clostebol to silny steryd anaboliczny, w odróżnieniu od deksometasonu który jest dostępny nawet bez recepty w niektórych swoich formach! U Kowalczyk to było zwykłe przeoczenie i nikt nie twierdził, że brała to nieświadomie. Brała w pełni świadomie, żeby szybciej wyleczyć kontuzję, ale tego nie zgłoszono i to był problem..... U normalnych ludzi też stosuje się środki przeciwzaplane w przypadku urazów. To normalne postępowanie, tylko sportowcy muszą się bardziej pilnować.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Komentarz usunięty przez użytkownika
Komentarz usunięty
Komentarz usunięty przez użytkownika

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.