Wątek dotyczący artykułu

Wojciech Drzyzga: Berruto i Stojczew nie pasują charakterologicznie do polskiej kadry

W rozmowie z WP SportoweFakty Wojciech Drzyzga, były trener i zawodnik, a obecnie ekspert telewizyjny przedstawił argumenty dla których, jego zdaniem Mauro Berruto i Radostin Stojczew nie sprawdzą się w roli szkoleniowców reprezentacji Polski.

przeczytaj cały artykuł


Zbigniew Rzepkowski

Panie Wojtku, ocena bardzo powierzchowna. Co jest przyczyną że polscy siatkarze nie potrafią serwować.... Co jest przyczyną że kluby sięgają po obcokrajowców do granic możliwości...... Być może jest problem w systemie treningu........ tego wyrabiającego technikę, charakter. W reprezentacji są ....Polacy. W klubach czołówka to obcokrajowcy. Oni w klubach "ciągną" grę. Najlepszym przykładem pozycja rozgrywającego. Najlepsi w lidze "rozgrywacze" to niestety obcy. Fabian przestał się rozwijać, Łomacz jest u schyłku kariery i tak jest raczej solidnym rzemiechą a nie kreatywnym rozgrywaczem a dalej dziura..... Tak na każdej pozycji. Dobrze rokujący, młody siatkarz jak chce grać to raczej w słabszym klubie bo w mocnym grzeje ławkę. Trenerzy.... nie ma trenerów, są taktycy selekcjonerzy....... i ich pomocnicy od zdrowia i kondycji a gra na światowym poziomie w juniorach to niestety za mało. Kolejny problem to układy... tak to widzę. Przyzwyczajenie do Bartmana przewiozło Anastaziego. Nowakowski i Zatorski załatwili Anige. Wszyscy mówią o dobrej atmosferze w grupie kolegów, zapewne to ważne jednak ta grupa ma wygrywać. Nie dopasowujemy ich dla dobrego klimatu tylko dla dobrej gry i pracujemy nad klimatem. Takie jest moje zdanie, co Pan na to?
Poprawność polityczna i głaskanie mimo wszystko za "potencjał" raczej charakteru nie wyrobi. To do dziennikarzy i ekspertów. Winiarski - profesore - nie potrafi serwować jest na poziomie 1 ligi i co... gra, a Szalpuk musi czekać aż Winiar złamie nogę...? Niektórzy w Skrze mogli zestarzeć sie na ławce jak Muzaj czy Włodarczyk. Pozycja w 1 szóstce w wieku 20 paru lat to sukces...? Bierzemy młodego Amerykanina, Bułgara, Serba......
Zbigniew Rzepkowski wierny kibic.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Riorwar

Łomacz ma 29 lat. Dla rozgrywającego to nie jest schyłek kariery. Na tej pozycji spokojnie można grać do czterdziestki, a nawet dłużej. Po drugie, to niby kto jest w Polsce lepszy od Zatorskiego? Bo ja nikogo takiego nie widzę. No i po trzecie, Winiarski wciąż gra lepiej od każdego innego polskiego przyjmującego, więc nie dziwne, że w ważnych meczach cienki Szalpuk raczej siedzi na ławce rezerwowych.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Zbigniew Rzepkowski

Można grać nawet do 50 tyle że optymalna wydolność kończy się po 30. Jestem byłym sportowcem i wiem co mówię. Zator jest dobry jednak rok olimpijski był dla niego kiepski. A Nowakowski cały sezon na rehabilitacji bez gry pojechał na wycieczkę do Rio.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.