Wątek dotyczący artykułu

Po bandzie: Zawodnicy zostali oszukani, a ja wyszedłem na frajera

- Orzeł Łódź zastosuje się do cwaniactwa polecanego i firmowanego przez Zespół do spraw licencji. Kolejny rok nie będę już frajerem - pisze w felietonie "Po bandzie" Witold Skrzydlewski.

przeczytaj cały artykuł

Cysio

Skrzydlewski ma dużo racji, ale świętego niech z siebie nie robi :D "Przegrany" finał zalatywał ustawką, następnie brak baraży, a potem odmowa awansu doprawiona "honorowym" sosikiem ;) Bronił się przed Ekstraligą jak diabeł przed święconą wodą :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (8|12)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

Żeby się tylko nie zdziwił, jak po wybudowaniu stadionu o awans wcale nie będzie tak łatwo. Tarnów będzie chciał wrócić a do Gdańska powoli wraca Lotos. Może się okazać że ten "plan" zostanie tylko na papierze.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

No nie wiem ;) Córkę tak "honorowo" wychował że aż dziewczyna się paliła do poprawiania wizerunku GKSŻ ;D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
gregbyd

Może i masz rację, ale ja do dziś nie jestem pewny, czy to Skrzydlewski się bronił, czy też Miśkowiak, Hans i Gapiński unikali awansu. Gdzie im będzie lepiej?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
netoperek

Ale wielu speców uważa Balck mena za najbardziej honorowego prezesa... :)
Cóż, jak mawia mój kolega - głupich nie sieją, a naiwnymi łatwo sterować! :) Pzdr.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Nathan B.

a spolka wlokniarz ktora narobila 5 mln dlugu w 2014 kiedy odda pieniadze ???zawodnicy dalej czekaja na kase a Ty i inji chodziliscie na mecze wiec w tym bajzlu uczestniczyliscie

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
netoperek

Ty i inji chodziliscie na mecze wiec w tym bajzlu uczestniczyliscie

Może niezbyt po polsku wszystko sprecyzowałeś ale myślę że wiem o co ci chodzi.
Twoja teoria spiskowa jakoby każdy kibic kupujący bilet w Częstochowie na mecz w niedawnej przeszłości był przestępcą trąci mi wyraźnie macierewiczyzmem.
Jeśli nie możesz spać z powodu braku zaspokojenia wiedzy na temat stanu prawnego i zobowiązań poprzedniej spółki akcyjnej Włókniarza to mam dla ciebie złą wiadomość. Otóż mój amigo trafiłeś pod zły adres. Nie jestem bowiem w żaden sposób związany ani z panem Sukiennikiem, ani z KJG Company, ani z powyższą spółką, ani z prokuraturą, sądem czy syndykiem masy upadłościowej. Spróbuj zasięgnąć informacji z tych źródeł.
Osobiście nie zajmuję się plotkami i domysłami.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
GD

Oczywista oczywistość ... jednak reagując na wpisy negatywne dotyczące Włókniarza Częstochowa stoisz nie jako na straży ... jako obrońca .... jako ten jedyny ? ostatni ? ... brakuje mi słów " (właściwych)" ... czego stoisz na straży ? uczciwości ? popraw mnie bo może się mylę :):):):):)

| Odpowiedz
blokuj
netoperek

Staram się o dobre imię Włókniarza jako klubu a nie chwilowo (w kontekscie istnienia klubu od 1946r) zarządzających poprzednią spółką osób które poprzez swe nikczemne działania doprowadziły do znanego powszechnie stanu rzeczy.
Staram się uzmysłowić wielu oszołomom (przykre określenie ale adekwatne do wyrażanych prostackich opinii i osądów) stan prawny i odpowiedzialność imienną a nie zbiorową/ogólną.
Staram się uzmysłowić iż wielu innych kibiców/klubów tak krytycznych wobec wszystkich winnych i NIEWINNYCH działaczy Włókniarza nie dostrzega patologi na swym własnym podwórku.

| Odpowiedz
blokuj
staruszek

ale problem polega na czymś innym....
możesz starać się o dobre imię klubu, lecz część ludzi postrzega nazwę Włókniarz negatywnie ze względu na zrolowane i niespłacone długi,
i nie ma znaczenia czy to spółka akcyjna, stowarzyszenie czy inny twór....i co kiedy i czym było
nazwa "Włókniarz" to to co łączy wszystkie te kluby i stowarzyszenia
nazwa ta kojarzy się od bardzo wielu lat z Częstochową.....
i stąd te negatywne odczucia......
pewnie gdyby obecny klub po tamtej aferze nazywał się np. "Lewki z Czewy" to nik by go z długami nie kojarzył....ot tyle i tylko tyle...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
netoperek

Nie zgadzam się z Twoim tokiem myślenia. Rozumując w ten sposób trzeba by powiedzieć np. że pan Skrzydlewski jest oszustem bowiem w Łodzi stwierdzono aferę "łowców skór" a on przecież prowadzi największy w mieście zakład pogrzebowy.
Własnie takie spłycanie sprawy i publiczny lincz nad firmą czy ludźmi których jedyną winą jest działalność w tej samej branży uważam za niewłaściwy i krzywdzący.
Co się zaś tyczy zmiany nazwy klubu to takie "kruczki" czy wybiegi działają wyłącznie na ludzi słuchających populistów a nie silących się na myślenie.
Bo co może w praktyce dać zmiana szyldu jeśli nie zmienią się osoby, sposób ich działania i moralność? Nowy szyld sam w sobie niczego nie rozwiązuje i niczego w praktyce nie rozgrzesza poza oszukaniem sumień gawiedzi. (przepraszam za kolokwialne określenie ale tak to wygląda)
Dodatkowo, w przeciwieństwie do Łodzi my tu w Częstochowie jesteśmy przywiązani do nazwy klubu gdyż istnieje on nieprzerwanie. Nie mieliśmy też tak jak było w waszym wypadku piętnastoletniej przerwy.
Proponuję zajrzeć na stronę Wikipedii lub innych, tematycznych informatorów dotyczących klubu z Łodzi.
Zapewne się zdziwisz ale mimo wielu zmian nazw Waszego klubu (Tramwajarz, Gwardia, JAG Speedway, ŁTŻ, TŻ, Orzeł) zawsze jest mowa o jednym żużlowym klubie z Łodzi!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|3)
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
GD

Netoperku jesteś wspaniałym ambasadorem !!! klubu z tradycjami ... klubu ,który jako 1 ... słownie .... jako pierwszy .... w obliczu obowiązującego regulaminu ......
wykorzystał !!!!!!!!! ..... nieważne :) powodzenia

| Odpowiedz
blokuj
Poldi

O czym ty człowieku piszesz? Największym cwaniakiem to jest Zdunek. Nie wierzysz? To sobie zadzwoń do zawodników, których wykiwał na kaskę. No nie zapomniałem - to nie on, to Terlecki, a za rok Polny. Hahaha. Prezesik Zdunek oczywiście, nie wiedział jak wyglądały kontrakty. No tak sam powiedział, że miał inwestycje i nie miał czasu ich kontrolować i pilnować klubu. W Częstochowie Sukiennik przynajmniej miał jaja i nie zastawiał się Mizgalskim i Kowalskim. Wziął wszystko na siebie. Nie robił wywiadów typu - ja nie winien to oni. W Gdańsku jest wiele osób, które dokładnie wiedzą, jak to wtedy wyglądało. Wcześniej, czy później jakiś mądry dziennikarz, weźmie sprawy w swoje ręce i podzwoni po zawodnikach i się dowie, kto negocjował kontrakty, czy Terlecki później Polny, czy może Zdunek. No ale co tam, lepiej śmierdzieć gównem i udawać, że się jest pachnącym.

| Odpowiedz
blokuj
PoloniaWielka

A rzecznik spółki Włókniarza nie wiedział? Rzecznicy zawsze są dobrze poinformowani, aby móc sprawy publicznie odkręcić. Taka praca. A teraz robicie z niego jakąś dziewicę. To człowiek układu, a skoro nie chce podać udziałowców spółki, to zaraz mogą wyjść ciekawi inwestorzy. I pewnie znani wcześniej. Cóż, przycięli ponad 5 baniek, to teraz mogą wesprzeć klub jakąś częścią tej kwoty.

| Odpowiedz
blokuj
GD

Kolego kibicu .
Na palcach jednej ręki można policzyć prezesów klubów żużlowych w Polsce ,którzy to łożą na klub z własnej kieszeni . Do tych nielicznych należy Pan T. Zdunek . Jako kibic tej dyscypliny powinieneś mieć pojęcie o jakich kwotach jest mowa ... ( tak Pi razy drzwi) .
Sam nie wiem czy mając Wybrzeże w awatarze (i 6-cio cyfrowe liczby na kącie bankowym) .... tak bym postąpił :):):):) . Twoje określenie cwaniak jest nie stosowne :) .
Polny , Terlecki tych panów już nie ma w tej dyscyplinie ... z całym pożytkiem dla tej dyscypliny . NIE DA SIĘ ICH BŁĘDÓW WYMAZAĆ ... ale to też jest Nasza historią .
Cieszę się ,że znalazł się ktoś kto wyprostował błędy przeszłości .

Ps. Nie interesuje mnie zupełnie komu kibicujesz :)

| Odpowiedz
blokuj
staruszek

możesz doprecyzować na czym ta ustawka miała polegać? Wituś przebił np oponę Miśkowiakowi? czy jak....
Napisz coś bliżej jak wiesz, jak on to wszystko zrobił.....
Brak baraży to oczywista jego wina....bo sam sobie je odwołał....
A odmowa zielonego stoliczka..........prosze......nie kompromituj się....
Nie powiem że za wszelką cenę chciał E-ligi....bo to byłaby nieprawda.....
Finanse klubu są prawdopodobnie jeszcze zbyt ubogie, a Witek sam nie jest w stanie płacić za klub w E-lidze
ale te teorie spiskowe to takie wyssane z palca opowieści....bo gdyby Orzeł wygrał ligę i zrezygnował z awansu bo nie byłoby pieniędzy na E-ligę, to kibice by to zrozumieli...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
PoloniaWielka

Gdyby chciał baraży to by one były. Zostały prawdopodobnie odwołane na wniosek klubów (obu zainteresowanych) i zresztą naruszono chyba regulamin. Rok wcześniej, dwóm bankrutom kazali baraż odjechać. teraz oszczędzono dwa stabilne kluby. Sądzę, że Witek to taki kwiatek do kożucha a sobie świetnie radzi w naszym mętnym systemie.

| Odpowiedz
blokuj
Cysio

W żużlu zrobić ustawkę jest bajecznie prosto. Wystarczy "spóźnić" start. Kasy na Eligę nie było, Witek nawet rozsyłał pisma po miejskich spółkach i spotkał się z brakiem odzewu. Potwierdzeniem tego jest choćby ostatnia umowa z paniami które mają szukać sponsorów. Twierdzisz że w Orle kibice informację o braku kasy na Eligę i rezygnację z awansu przyjęliby ze zrozumieniem. W takim razie masz o kibicach dużo lepsze zdanie niż ja. Sądzę że ze zrozumieniem przyjęłaby to mniejszość kibiców. Kibice "w swojej masie" zazwyczaj są mało tolerancyjni i wiecznie "głodni". Rezygnacja z awansu wywalczonego na torze w sposób oczywisty byłaby przyznaniem się do porażki organizacyjnej, a rezygnację z zielonego stoliczka można zaserwować na "honorowo".
Nie twierdzę że na 100% była to ustawka, bo oczywiście nie mam dowodów. Ale mam poważne wątpliwości. Choćby z przebiegu 15 biegu. Może się mylę, ale nie zdziwię się jak za kilka lat komuś rozwiąże się język.
Pozdrawiam

| Odpowiedz
blokuj
PoloniaWielka

Zwłaszcza to gadanie o honorze, wręcz żałosne. Oczywistym było, że awansować może najlepsza polska drużyna. Branie więc awansu z drugiego miejsca Nice ligi, byłoby usprawiedliwione pod względem honorowym. A tu nawet unikanie barażu. Bez Dzika, to Leszno miałoby rozwolnienie. Pewnie dwumecz by wygrali, ale mecz w Łodzi mógłby być na styku. Bo czyż taki Miśkowiak jest mniej zdolny od Zengoty? A Bober słabszy od juniorów leszczyńskich?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
staruszek

Ja o kibicach łódzkich mam jednak inne zdanie niż Ty. Wiedzą oni jakie są realia w tym mieście. Tu nie ma milionowego dofinansowania z miasta, żużel nie jest jedynym sportem w mieście, a i potężnych sponsorów brak. Zapaść gospodarcza w branży tekstylnej spowodowała, że wiele biznesów odeszło z tego miasta. Więc kibice wiedzą że pieniądze jak manna z nieba się nie pojawią i dlatego większość szanuje Witolda za to że klub "nie żyje" ponad stan. Nie ma kasy to nie szarpiemy się wyżej aby długów nie robić i to jest uczciwe. Klub od lat pomalutku buduje swoją renomę i nie chodzi tu o wychwalanie Skrzydlewskiego pod niebiosa, ale to on jest motorem napędowym tej odbudowy, bo niewielu piszących tu komentarze wie jak było w Łodzi wcześniej, m in za Grajewskiego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.