Wątek dotyczący artykułu

El. MMŚ: klęska młodzieżowców z Portugalią. Mistrzostwa świata nie dla Polaków

Polscy młodzieżowcy nie pojadą na tegoroczne mistrzostwa świata do Algierii. W piątek zespół Rafała Kuptela doznał 13-bramkowej porażki z rówieśnikami z Portugalii i zmagania podczas turnieju eliminacyjnego w Skopje zakończył na 3. miejscu.

przeczytaj cały artykuł

kibic 98

Wycieczka na południe Europy nie udała się trenerowi Kuptelowi i jego gladiatorom, ale to było do przewidzenia. Wybrańcy Trenera Kuptela nie mogli wygrać kwalifikacji ponieważ są słabymi zawodnikami sztucznie promowanymi. To między innymi Pan Nowiński i "sportowe fakty" promowały: Siczkę, Lemaniaka, Siwaka, Moryńa, Salacza, Morawskiego itd., zawodników których okrzyknięto talentami i nadziejami polskiego szczypiorniaka, a w rzeczywistości są przeciętniakami jakich wielu w tym kraju. Przeciętniacy nie mają tego szczęścia, że grają w Gwardii, nie grali w SMS lub nie są znajomymi trenera bądź jego asystenta z SMS Gdańsk. Pan Kuptel po 4 latach pracy może zanotować zwycięstwa tylko z drużynami z 3 ligi światowej. Podczas swojej pracy nie wyciągał żadnych wniosków i uparcie stawiał na swoich wybrańców, bez względu na ich formę i umiejętności. Zawodnicy tacy jak Rolka, Salacz, Morawski, Lemaniak, Siwak, Moryń, Mosiołek itd. co robią w kadrze, to chyba wie tylko Pan Kuptel z Panem Pilchem(Master Coach). Portugalczycy dzisiaj Polakom zdjęli majtki przez głowę, a nasi gladiatorzy nie wiedzą co się stało. Podobna sytuacja jest w kadrze juniorów, gdzie Pan Tomaszewski ze Skórskim powołują asów z SMS, oraz zawodników którzy nawet nie są przeciętni. Dopóki trenerzy będą związani z klubami, SMS będą promować swoich nieudolnych zawodników, a w mediach będą płakać i biadolić, że w Polsce nie ma zdolnej młodzieży.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (11|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Jakubu

Chłopaki zawiedli, nie ma co się oszukiwać. Kadra składa się z wielu chłopaków, którzy w tym sezonie grają w Superlidze co na pewno daje im mnóstwo doświadczenia. Mimo wszystko 2 porażki na turnieju z europejska 2 ligą nie mają żadnego usprawiedliwienia jeżeli chcemy się liczyć w światowym/europejskim szczypiorniaku.

Ale wymień mi chłopie nazwiska chociaż 5 chłopaków, którzy powinni się w kadrze znaleźć zamiast wspomnianych przez Ciebie zawodników. Każdy Twój wpis to wielkie żale i wylewanie pomyj na trenera i zawodników. Też nie jestem fanem Kuptela, nie podoba mi się funkcjonowanie SMSów itd. ale pokaż tą swoją alternatywę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
z5c

Nie ma, bo wszystko sie zaczyna od tego, że od pierwszych powołań kadr narodowych jest jej zawezanie, a potem w mlodziezowcach nie ma w kim wybierac. Racje maja ci ktorzy mowia, ze poprostu lepszych nie mamy, taka jest prawda. Jedynym usprawiedliwieniem jest to, że nie ma w tym roczniku żadnego zawodnika leworecznego na rozegranie, procz kontuzjowanego Majdzinskiego i Netza. Jezeli ktos zna to niech wymieni nazwisko ...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
kibic 98

Pan Kuptel prowadził ten zespół 4 lata i ja mam pokazywać swoją alternatywę. To on brał pieniądze i on decydował o składzie tej reprezentacji. jego sukcesy to 8 miejsce na Mistrzostwach Europy i miejsce 20-24(nie pamiętam dokładnie ) na Mistrzostwach Świata w Rosji. Po występie w Rosji (między innymi porażka z Niemcami 20 bramkami) nie wyciągnął żadnych wniosków. Pan Kuptel prowadzi zespół z PGNIG i nie ma i nie miał nigdy nic wspólnego z rozgrywkami młodzieżowymi w Polsce. Nigdy nie prowadził zespołu juniorskiego w żadnym klubie i nie szkolił dzieci i młodzieży. Nie zna zawodników w juniorach i młodzieżowcach. Bazuje na tym co mu powie Pilch, Skórski itp. Trener nie pracujący z młodzieżą nie powinien być trenerem kadry juniorów, młodzieżowców. Nie ma czasu aby szukać i jeździć po Polsce, oglądać meczy i zawodników. Jest zainteresowany tylko swoim klubem bo tam zarabia na chlebek. Dlaczego w kadrze nie ma zawodników z Piekar Śląskich, Kielc, Płocka Wrocławia itd. ? Ano dlatego, że są z klubów z którymi nie po drodze Panu trenerowi. Powinno być tak, że jak nie ma zawodnika w roczniku 1996 na danej pozycji to bierzemy z 1997 czy 1998, niech się ogrywają. Ale takie posunięcie zburzyło by układy pomiędzy trenerami. Ktoś napisał że nie ma leworęcznego na połówce, że Majdziński i Netz sa kontuzjowani. Chciałem zauważyć, że Majdziński i Netz byli na Mistrzostwach w Rosji, gdzie reprezentacja zajęła 20 któreś miejsce. Majdziński znalazł się w Niemczech dzięki Biglerowi i swojemu tacie który jest wiceprezesem ZPRP. Promocja tego zawodnika swego czasu wyglądała tak jak teraz wygląda promocja asów Kuptela. Nie wylewam pomyj jak to określiłeś, nazywam rzeczy po imieniu. Wszyscy Pana trenera i jego zawodników głaskali i dlatego teraz nie zagramy na MMŚ.

| Odpowiedz
blokuj
Jakubu

Zgadzam się, oczywiście że praca Kuptela to nieporozumienie, tak samo jak sprawa Majdzińskiego. Chciałem tylko, żebyś zamiast krytykować poszczególnych chłopaków wymienił kilku, którzy Twoim zdaniem bardziej nadają się do gry w kadrze. Przykro mi, ale ja na chwilę obecną z rocznika 96' i młodsi takowych nie widzę..

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.