Wątek dotyczący artykułu

Znamy ustalenia Prokuratury. Zapięty kask nie może spaść z głowy

Prokuratura Rejonowa kończy prace w śledztwie dotyczącym śmiertelnego wypadku Krystiana Rempały. Jak ustaliły WP SportoweFakty, przeprowadzono już eksperyment, który miał wykazać, czy prawidłowo zapięty kask może spaść z głowy żużlowca.

przeczytaj cały artykuł

Narcos

Czyli podsumowujac sprawa zamieciona pod dywan. Zamiast skupic sie na przyczynach wypadku, oni skupiaja sie na kasku. No coz. Dobra zmiana w prokuraturach pokazuje jak dziala.

(Pokaż) | Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (7|23)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
docek

Wypadek jakich w żużlu wiele. W tym jednak konkretnym przypadku ważny jest skutek, a ten jest śmiertelny. Nie byłby śmiertelny, gdyby kask był zapięty jak należy, koniec i kropka.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (22|3)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Senna

Przerowadzić eksperyment, pokazać nagranie i sprawa wyjaśniona. Dlaczego tego nie zrobią jak myślisz? Snujesz domysły i nic więcej -byłeś przy Krystianie jak wyjeżdzał na tor? Bo jeśli nie to po prostu zamilcz.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|4)
blokuj
CzoQ86

On wyjeżdżając miał zapiety kask, lecz po defekcie motoru myślał ze mechanicy nie zdążą i chciał go ściągnąć , bylem, widziałem z 30 metrów, i nie tylko ja, wielu widziało to z trybuny krytej

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Senna

Nie twierdzę , że tak nie było. Chodzi tylko o definitywne wyjaśnienie tego wypadku aby nie było snucia domysłów i aby przede wszystkim do podobnej tragedii nie doszło już nigdy więcej. Jeżeli kask był niezapięty ma być człowiek w parkingu, który ma nad tym czuwać i to sprawdzać żeby kolejny raz ktoś przypadkiem nie zapomniał. skoro jest komisarz toru np czemu miałby tego nie pilnować podczas meczu?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Senna

A ja wychodzę z założenia, że zawsze warto dwa razy coś sprawdzić i mieć pewność. Przed startem panuje taki chaos w parkingu , że można o czymś zapomnieć - choć maiłby to nawet robić gość podprowadzający przed startem - to by trwało góra kilka sekund.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Krystian

Tak, warto sprawdzać i to nawet kilka razy. Tylko osoba sprawdzająca w takich sytuacjach miałaby przerąbane. Zrzucono by na kogoś takiego (całą) odpowiedzialność, wiec niech sobie sami sprawdzają kluczowe dla bezpieczeństwa rzeczy. Nie bez powodu rodzice niepełnoletnich żużlowców podpisują im zgodę na starty/treningi. Tylko rodzice podpisując taki papier nie myślą o najgorszym. Mają przed oczyma sukcesy, ciekawe życie, pieniądze, sławę itd.

| Odpowiedz
blokuj
Stary rekin

No... jakby ci to powiedziec sa osoby regulaminowe odpowiedzialne za kompletnosc i prawidlowosc wyposarzenia zawodnikow... to sa kierownicy druzyn.

| Odpowiedz
blokuj
Senna

Mnie chodzi tylko o to żeby popatrzeć czy kask od spodu jest zapięty, nie popadajmy w paranoje! Wystarczą dobre chęci nic więcej i tutaj nie trzeba snuć kolejnych teorii .

| Odpowiedz
blokuj
Stary rekin

Jezdzisz na motocyklu? wiesz jak sie dobiera kask? wiesz jaka kask ma budowe w srodku? Widziales jak zdejmuje sie kask? Dobrze dobrany kask moze spasc tylko jesli nity paska badz sam pasek by pekly, na to jest tylko cien szansy. Owszem spadaja kaski za duze, nie zapiete ale w takich przypadkach kask pozostaje zapiety w momencie upadku. Przy urwaniu sprzaczka DD jest zawsze na pasku albo pasek na sprzaczce. Innej opcji nie ma. a fotka http://cdn31.se.smclou...e-1pub.jpg pokazuje jak bylo w tym przypadku. Zreszta w wielu galeriach widac wiszacy z prawej strony pasek.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
Fan1212Speedway

I jeszcze niech pilnuje by założył ochraniacz na jaja macając go w kroku. Żużel to nie balet, w ekipie Rempały było kilka osób z J Rempała włącznie, mogli spojrzeć czy kask zapięty, pomijając fakt, że to tylko i wyłącznie sprawa samego zawodnika bo to o jego głowę tu chodzi, widywałem gorsze upadki gdzie kończyło się na niczym, ewentualnie na siniakach i zbitym dupsku, ale zawodnicy w tamtych wypadkach mieli kaski na głowach, i tu jest właśnie całe rozwiązanie zagadki śmierci Rempały.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Senna

Rzumiem , że Ty nigdy o niczym nie zapomniałeś wykonując jedną czynność mechanicznie wiele razy? Moja córka ma odruch zapinania pasów na tylnym fotelu w aucie - zawsze sprawdzałem! - raz nie sprawdziłem! I akurat nie zapieła się w tym dniu mimo że zawsze to robiła! Akutrat w tym feralnym dniu miałem kolizje na drodze, na szczęście nic się nie stało więc morał z tego jeden! zawsze wart sparwdzić dwa razy Zawsze!

| Odpowiedz
blokuj
Fan1212Speedway

Kiedyś przez źle zawiązany but skręciłem sobie kostkę podczas meczu siatkarskiego, i wiesz co? pretensje miałem tylko do siebie nie do całej drużyny przeciwnej, a graliśmy na ich hali, bo według Tarnowskiej teorii to cały Rybnik ponosi winę za niezapięty kask Rempały i nikt z Tarnowa z najbardziej poszkodowanym włącznie.

| Odpowiedz
blokuj
Senna

Nie wiem o czym mówisz. I nie porównuj siatkówki do żużla. W żulu trzeba eliminować zagrożenia skoro stała się tragedia i śmierć której można było uniknąć Bez urazy ale nie przypominam sobie żeby jakikolwiek siatkarz zginął śmiertelnie na parkiecie :)

| Odpowiedz
blokuj
speed_koleina

Twórzmy dodatkowe funkcje komisarza toru, kasków, deflektorów, sprzęgieł palonych/niepalonych, ochraniaczy i komisarza do spraw chodzenia w parkingu bez koszulek.
Czego jeszcze nie wymieniłem?
*
To co piszesz graniczy o jakąś paranoję. To jest niebezpieczny sport jakich wiele. Ci co startują maja tego świadomość jakie ryzyko podejmują. Krystian dostał zgodę na starty od rodziców, dlaczego się na to zdecydowali pytam?
W gwoli ścisłości, aby nie było "nie oskarżam" ich (rodziców), ani Kacpra Woryny, ani jak tu niektórzy Piotra Żyto snując domysły i podejrzenia ...
Dojdźmy do absurdu oskarżmy "BOGA" (ci wierzący), a nie wierzący niech oskarżą "PRZYPADEK". Teraz prokurator powinien sporządzić akt oskarżenia, następnie rozprawa może "PRZYPADEK" będzie chciał mieć adwokata, BÓG (przynajmniej ten "z obecnej Polski") bronić się raczej nie będzie. Wsadźmy ich za kraty. ........ Na rany Chrystusa może komuś się upiecze i dostanie wyrok w zawiasach tylko komu "PRZYPADKOWI" czy "BOGU". Wobec kogo będziemy łaskawi w swych ocenach?
*
Krystian spoczywaj w "spokoju".

| Odpowiedz
blokuj
speed_koleina

Przeczytaj swój komentarz to zrozumiesz.
Nie wiem czy mamy, odniosłem się tylko do tego co pisałeś. Ja jestem przeciwnikiem kolejnych osób funkcyjnych. W takim tłumie "odpowiedzialnych" nie ma nikogo odpowiedzialnego, bo każdy patrzy na drugiego i nic z tego nie wynika oprócz wielkiego bałaganu. Każdy żużlowiec powinien wiedzieć jak ma wyglądać jego ubiór i bez względu na presję na wynik powinno to być respektowane przez samych zawodników (przykład słynny brak rękawiczek ochronnych Kołodzieja)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Senna

Ja się z tobą zgadzam, chodzi mi tylko i włącznie o czyste chęci eliminowania zagrożeń na torze. Nie chodziło mi także o zrzucanie odpowiedzialności na kogokolwiek.,, rzut okiem przed startem na zapięte kaski żużlowców nikomu krzywdy nie wyrządzi.I bardzo dobrze , że dałeś przykład sytuacji z Kołodziejem, nic się tym razem nie stało a nikomu nie dało do myślenia, że mogło się stać? Kołodziej nie miał prawa wyjechać na tor bez rękawiczek. Moim zdaniem - wykluczenie przed startem bezapelacyjne.

| Odpowiedz
blokuj
speed_koleina

Nie wiem czy wykluczenie ale skoro "mamy" jako społeczeństwo żużlowe szukać winnych na siłę dochodząc do absurdu to idźmy w drugą stronę z taką samą chęcią dążenia do niego (do absurdów).
Rozumiem żal i ból rodziny Rempałów, bo strata dziecka to największa strata dla rodziców jakiej mogliby doznać. Rozumiem nawet, że niektórzy tu "kibice" przez pryzmat tragedii Rempałów próbują "załatwić interesy torowe" swoich drużyn. Tylko dlatego, że ich drużyna nie radzi sobie na takim czy innym torze. Nie o to jednak chodzi aby doszukiwać się winowajców wszędzie tam gdzie ich nie ma i tworzyć nowe stanowiska funkcyjne gdy problem leży w istocie niebezpieczeństwa samej dyscypliny jak i samych żużlowcach ich podziale jako środowisko ze względu na ich prywatne interesy (sukcesy/porażki - przykład tłumiki. Były złe dopóki nie okazało się, że jednym sprzyjają np.Greg, Tai, ... , a szkodzą tym którzy wcześniej osiągali sukcesy np. Tomek Gollob, Nicki, ... itd.).

| Odpowiedz
blokuj
Senna

Czyli co mamy wychodzić z zasady - sami są sobie winni tak to rozumiem?Jeśli chodzi o bezpieczeństwo na torze nigdy się z tobą nie zgodzę, jest multum chorych przepisów i osób funkcyjnych na stadionie które nic nie robią i biorą za to kasę. To samo dotyczy preparowania torów, zawsze można coś wymyślić. Ostatnio jest modne słowo 'selektywny".

| Odpowiedz
blokuj
speed_koleina

Nie musisz się jak to piszesz ze mną zgadzać, choć to właśnie poniekąd robisz pisząc "jest multum chorych przepisów i osób funkcyjnych na stadionie które nic nie robią". Właśnie o to chodzi tych ludzi jest za dużo i dlatego odpowiedzialności nie ma żadnej bo się ona rozmywa. Odpowiedzialność zawodników za siebie i swoich rywali to druga tak samo istotna sprawa, odpowiedzialność rodziców za zgodę na uprawianie tego sportu to też odpowiedzialność od której nie należy uciekać zrzucając odpowiedzialność na wiatr, kamyk, wodę czy też drzazgę w czyimś oku, gdy belkę ma się w swoim.
*
Moda na tory "selektywne" hehe co to znaczy :)? Te które niosą po orbicie "nie są selektywne" skoro niesie orbita a nie krawężnik, a te na których niesie krawężnik już tak, bo niesie krawężnik ? No tak zwiększymy przez to bezpieczeństwo na torach, w końcu nikt nie rozbije sobie zębów o krawężnik, za to głowę o bandę już tak :):):).

| Odpowiedz
blokuj
speed_koleina

Nie wiem czy to był żart czy nie. Wiem, że manipulacja mediów ma znaczący wpływ na to w co wierzy "masa ludzka" (wystarczy popatrzeć na naszą Polską rzeczywistość). Wiem o tym, że wycinki z rozmów/wypowiedzi powodują niedomówienia u ludzi, a wyciąganie pochopnie wniosków przez innych jest źródłem / przyczynkiem do wojen!!! To wiem.

| Odpowiedz
blokuj
Senna

Ja nie muszę wierzyć w to co wierzy "manipulowana masa ludzka", chodziłem na żużel kilkadziesiąt lat, widziałem niejedno w życiu i to i jaki był tor w Gorzowie w finale także wiem i widziałem. Ale tekst ze słowem "slektywny " mnie powalił. Zawsze można coś wymyślić, poszukać na zewnątrz, zwalić winę na materiał na torze, rzekę płynącą obok stadionu tudzież na glinkę w torze. Mnie nikt starego dziada żużlowego nie nabierze - tor w Gorzowie w finale przygotowany był źle. Tak samo nikt i nic mnie nie przekona do baronostrady, którą nam serwuje pseudotrener. Miedzy innymi dlatego nie płacę już za żużel i oglądam go tv.Wyścigi gęsi mnie nie interesują. To na wsi , na torze ma być żużel i walka między zawodnikami, nie z torem;)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
speed_koleina

Ja nic nie napisałem o torze w Gorzowie :). Może coś źle przeczytałeś/aś albo jesteś "senna" (tudzież "senny" - ) i Ciebie oko zmyliło :) "dziadzie żużlowy". Sam pisałeś o "selektywnym torze" to też na tak postawioną przez Ciebie tezę sugestywnie odpowiedziałem zadając pytanie kiedy tor przestaje być jak to nazwałeś "selektywny" o Gorzowie nie wspomniałem, skoro jednak "ukratkiem" pytasz to nie podobał mi się tor na finale co nie oznacza, że wszystkie tory powinny być tak samo przygotowywane.

| Odpowiedz
blokuj
emii

Zadziałał splot nieszczęśliwych zdarzeń. Nikt się nie dowie juz dlaczego tego kasku nie zapiął.Czy zapomnial czy tak sie spieszyl i nie zdążył. Gdyby kask nie spadl skonczyloby sie pewnie jak w przypadku kazdego upadku.
Najgorsze jest to,ze rodzina Kacpra obwinia wszystkich dookola.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
speed_koleina

Ale ja jestem daleki od wyciągania tak daleko idących wniosków. Nie wiem co mogłoby się wydarzyć "gdyby"... nie o to mi chodzi.
Nie zmienia to faktu, że jeśli Krystian nie miał zapiętego (zaznaczam i podkreślam "jeśli") to był popełniony błąd niezależnie czym by to skutkowało po upadku ...

| Odpowiedz
blokuj
Leonidas spod Termopil 1

I znowu ,,małolata" (nie gniewaj się emii) mądrym wpisem zamyka dyskusję kolejnych specjalistów od wypadków komunikacyjnych, katastrof i wszelakich klęsk żywiołowych. Zapewne robiliscie panowie eksperymenty dowodowe na puszkach i parówkach.
Oczywiście emii chodzi Ci o rodzinę Krystiana a nie Kacpra.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj
Narcos

Czyli jak ktos jadac samochodem nie zapnie pasow to winien smierci jest to ze nie zapial pasow, a nie ten co wali w niego. Brawo dedektywie. Czemu walnal w inny samchochd? Czy byl pijany?Czy moze ktos naprawial droge i nie zabezpieczyl np dziury i kierowca wpadl w nia i uderzyl w inny samochod to nie ma znaczenia. Wazne ze ten co zginal pasow nie mial zapietych. Obys chlopie nigdy nie byl prokuratorem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
omniscient

Nie porównuj sportu żużlowego do drogi publicznej bo wychodzisz na idiotę. Na stadionie nie ma prokuratora który po każdym wypadku wszczyna śledztwo, albo policji która karze mandatami za spowodowanie kolizji. Prawda jest bolesna i wygląda tak że nic w tej kolizji nie było wyjątkowego. Koleiny w torze się zdarzają, żużlowcy z kontuzjami startują a sam wypadek drastycznością nie odbiegał chociażby od późniejszego upadku Przedpełskiego. Skutek był jedynie inny a była nim śmierć spowodowana uderzeniem głowy nieosłoniętej kaskiem na tor. Gdyby kask nie spadł to skończyłoby się na potłuczeniach. Zacznijcie sobie zadawać z tego sprawę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Donio

Hahhahaha. Wiesz czort z tymi multikontami. Sekta wlazi tutaj robi celowy bajzel, i na koniec jeszcze powiedza, ze sa wyzywani. No qrwa szczyt hipokryzji, i bezczelnosci. No ale tak to jest jak bojkot przekonal 5userow na zmiane otoczenia :D

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Narcos

Co to ma za znaczenie gdzie? Szukaja przyczyny smierci chlopaka, wiec jest prokurator. Jego rola jest zbadania co bylo przyczyna wypadku w ktorym zgonal czlowiek, a nie SPADL KASK I SPRAWA ZAKONCZONA. Zastanow sie co piszesz w ogole za bzdury chlopie. Zawsze bada sie dlaczego doszlo do wypadku, nie wazne gdzie on sie wydarzyl. Czy na pustyni, drodze czy torze zuzlowym.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
omniscient

Piszesz jakby to była katastrofa smoleńska bis i tworzysz bzdurne teorie. Przyczyną śmierci było uderzenie o tor nieosłoniętą głową. Wszyscy o tym wiedzą bo takie były ustalenia sekcji zwłok. Dalej śledczy muszą stwierdzić dlaczego głowa była nieosłonięta. Jeśli kask był prawidłowo zapięty dalej sprawdzają czy nie było wady fabrycznej lub jaka była siła uderzenia. Sam fakt wystąpienia wypadku jest mniej znaczący bo jak pisałem to nie był wyjątek i nie było premedytacji. Dalej bedziesz idiotę zgrywał?

| Odpowiedz
blokuj
Narcos

Koleiny od 1 biegu sie zdarzaja? I tutaj konczymy rozmowe bo jestes czlowieku oderwny od realiow zuzla. To nie byl 15 bieg, a 2. Popatrz na bieg 1 juz wtedy latali po torze jak zydzi po pustym sklepie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.