Wątek dotyczący zdjęcia


Asmodeus

Pierdoły piszecie WP..Już nie macie tematów??!!! Cały czas ta propaganda anty rosyjska!!! Nic tylko lizać du.y amerykanom !!!Historia jest całkiem inna ,a niżeli podajecie w mediach!!! Na szczęście są jeszcze nauczyciele co uczą prawdy...

Cytuje:
Naród rosyjski nigdy, nigdy nie był antypolski. Rosja uratowała przygarniając do siebie i dając im równe prawa wiele małych narodów. Np. car gruziński prosił cara rosyjskiego o przyłączenie Gruzji do Imperium aby Turcy nie wyrżnęli Gruzinów tak jak potem Ormian (jedno z większych ludobójstw w historii). Chmielnicki prosił uniżenie cara rosyjskiego o przyłączenie Ukrainy do Rosji aby ją ratować od Tatarów i Polaków. Rosja walczyła z Turcja (kilkanaście wojen) ratując przy tym biologicznie wiele małych kaukaskich narodów i ratując Europę Zachodnia od inwazji Islamu (nasz Sobieski raz, ale tez uratował). W carskiej Rosji i w ZSRR te małe narody nie wyginęły, a ich podstawa biologiczna znacząco wzrosła, wielu narodom na Syberii i Azji Środkowej Rosjanie stworzyli alfabet i piśmiennictwo, wspomagali ich tradycje. W czasie najgorszej sytuacji na frontach w II WŚ, Stalin wydał dekret aby nie brać do wojska mężczyzn z tych małych narodów aby nie wyginęły biologicznie. W Rosji rządzili i Gruzini i Ukraińcy; Polacy - Czartoryski, Rokossowski, Dzierżyński zajmowali najwyższe funkcje. Rosjanie to naród, który na przestrzeni swojej historii, nauczył się z innymi żyć po ludzku; doceniać i szanować inne narody
W ZSSR słabe cywilizacyjnie kulturowo i przemysłowo azjatyckie narody: Turkmeni, Kirgizi, Tadżycy, Kazachowie mieli swoje wielkie republiki, które będąc w wielkim organizmie gospodarczym rozkwitały cywilizacyjnie i przemysłowo; dziś upadają. Gdy w latach 80-tych Breżniew był z wizytą w Polsce, w swoim przemówieniu powiedział: ‘naród radziecki, jest dumny z przyjaźni z polskim narodem – narodem 1000-letniej historii..”. Tak nie powiedział i nie powie żaden Zachodni przywódca.
Projekt rozbioru Polski narodził się po wybuchu wojny rosyjsko-tureckiej w 1768 w głowie kanclerza austriackiego Kaunitza. Rozbiorów Polski dokonali nie Rosjanie a trzech niemieckich monarchów: król Prus Fryderyk II, cesarzowa Austrii Maria Teresa i Niemka ze Szczecina Zofia Anhalt-Zerbst (Katarzyna II, która nie umiała słowa po rosyjsku). To żywioł niemiecki, nie Rosjanie, zniszczył wtedy Polskę. Teraz też.

W Warszawie car założył i zbudował Uniwersytet Warszawski i Politechnikę Warszawską ( tak, te budynki pochodzą z czasów caratu) aby Polacy mogli się kształcić. Niemcy budowali w Polsce tylko obozy zagłady, a polskich profesorów wyłapywali i eksterminowali (Kraków, Wielkopolska, Lwów i in. osrodki), byliśmy dla nich untermensch’e (podludzie); podobnie robili banderowcy.
Gdyby Rosjanie w 1944 roku zatrzymali się na Zbruczu i Niemnie, szaulisi i banderowcy dorżnęli by Nas aż za Kraków a dalej był Oświęcim, gdzie Niemcy spalili by Nas zaraz po Żydach. "W związku z sukcesami wojsk sowieckich konieczne jest przyspieszenie likwidacji Polaków, muszą zostać całkowicie zgładzeni, ich wioski spalone (…) ludność polską należy zniszczyć.”(Roman Szuchewycz, Dowódca UPA, rozkaz z 1944 r.). Żaden Zachód i żadna AK by Nas nie obroniła (ilu Polaków oni uratowali, np. na tymże Wołyniu ? a rzezie trwały 2 lata).
W 45 roku gdy Rosjanie i Polacy zdobywali Reichstag i Kancelarie Rzeszy bronili go nie Niemcy ale ponad 800 francuskich esesmanów z liczącej 7300 ludzi Brygady Grenadierów SS (1 francuska) "Charlemagne". Od Churchilla Anders usłyszał tylko: „Może Pan zabierać swoich żołnierzy, nie jesteście Nam już potrzebni.” Na paradzie zwycięstwa w Londynie, maszerowali Ghurkowie z Nepalu i wielbłądy a ani jednego Polaka nie zaprosili. Paradą zwycięstwa w Moskwie dowodził 100 % Polak urodzony w Warszawie K. Rokossowski i brały w niej udział jednostki polskie.
Amerykanie mając lotnictwo strategiczne dalekiego zasiegu (bombardowali pola naftowe w Ploeszti w Rumunii) mogli zbombardować tory dojazdowe i infrastrukturę Oświęcimia (wiedzieli doskonale o rozgrywającej się tam tragedii). Nie zrobili tego bojąc się o zniszczenia bo obok była duża fabryka chemiczna IG Farben (obecnie Zakłady Chemiczne Oświęcim), w której największe udziały miał amerykański Standard Oil (są o tym materiały w bibliotekach amerykańskich uniwersytetów).
Po II wojnie, tylko dzięki Rosji uzyskaliśmy b. dobre granice bez mniejszości narodowych (to olbrzymia zaleta dla państwa) z olbrzymią linią brzegową; przez 45 lat sprzedawali nam ropę i gaz po b. preferencyjnych cenach, mogliśmy odbudować kraj i stworzyć kilka gałęzi polskiego przemysłu (tysiące nowych, polskich zakładów przemysłowych, jako podstawa bytu narodowego), biologicznie przybyło nas kilkanaście milionów. Było to odrodzenie nacji, nie eksterminacja. Nie, Niemcy nie pomogą Nam drugiej Nowej Huty zbudować, co najwyżej drogę dojazdową do jakiegoś zakładu polskiego jak go wcześniej wykupią.
W Ameryce z wielkich milionowych plemion Indian, zostało dziś kilku, których w cyrku pokazują, albo siedzą w rezerwatach po kilkaset szt. Rozpili i wystrzelali te dzielne plemiona Indiańskie, a potem Hollywood robił o tym jeszcze filmy, żeby jeszcze na ich tragedii kasy dorobić. Ameryka ma w swojej historii (nowożytnej historii) kilkaset lat niewolnictwa murzynów i ich strasznego wyzysku, a jeszcze w 60-tych latach panowała tam usankcjonowana segregacja rasowa. USA, Kanada i Ukraina nie podpisały niedawną (sprzed kilku miesięcy) ustawę antyfaszystowską zgłoszoną w ONZ. Członkowie SS (von Braun i inni) zamiast być osądzeni tworzyli amerykański program rakietowy.
Kilka lat temu USA wyciągnęły na forum polityki europejskiej i finansują najbardziej bestialską i nieludzką formę faszyzmu - banderyzm, nie licząc się zupełnie z odczuciami i historią innych krajów Europy Środkowej i Wschodniej: Polaków, Rosjan, Czechów, Słowaków, Białorusinów, dla których ta ideologia jednoznacznie jest związaną z ludobójstwem i eksterminacją w czystej postaci.
To nie Rosja przez wieki pchała się na Zachód, to Zachód zawsze chciał podbić i zniszczyć Rosję. Wielonarodowe armie Napoleona i Hitlera szły na Moskwę. To nie sam Hitler i Niemcy szli na Rosję, to szła cala Europa; były w tej armii dywizje rumuńskie, węgierskie, włoskie byli esesmani Francuzi, Hiszpanie, nawet Szwedzi; jedynie Serbowie, Grecy i Polacy (Rosjanie o tym pamiętają) nie mieli swoich jednostek w armii Hitlera. I to nie była wojna o terytorium tylko, to była wojna aby zniszczyć całkowicie ten dzielny naród i jego państwo. Nie udało im się to. I teraz tez się nie uda. Co daj Boże.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
toronto1

Najbardziej śmieszy mnie to,że wszystkie zbrodnie i łajdactwa popełniane przez Rosję tłumaczone są w ten sposób,że to władza jest zła ,a naród wspaniały! Jednak prawda jest zupełnie inna,naród rosyjski to zwykli szowiniści i nacjonaliści,od "menela" po oligarchów. Przez wieki propaganda wyrządziła straszliwą destrukcję w narodzie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Stanislaw Piaskowy

a no tak.zapomnial kolega o pakcie z rosja na wypadek agresji Hitlera na Polske i o pomocy jaka uzyskalismy czyli noz w plecy od wschodu.A potem o panu Sikorskim ktory zostal zamordowany bo posiadal dokumenty na mordy dokonane przez rosjan na Polakow.Skoro z pana taki historyk to prosze wszystkim przypomniec ilu Polakow zgladzil hitler a ilu bolszewicy podczas drugiej wojny swiatowej.no prosze powiedziec takze o panu Lange w ameryce jak pocichu zalatwil nam sowiecki rzad w Polsce po wojnie i prosze wspomniec o zolnierzach AK zabitych przez urzad bezpieczenstwa po oddaniu broni po wojnie i o tych co ukrywali sie jeszcze dlugo po wojnie i walczyli z bolszewikami.Jak sie tak rosja podoba to prosze tam wyemigrowac.Polska jako jedyny kraj na swiecie zdobyla i okupowala Kreml i chyba temu nas tak nie lubia.Cale zycie bylismy atakowani od wschodu i od zachodu a to tylko uwarunkowane jest polozeniem geograficznym dlatego powinnismy zrobic wszystko zeby byc silni wewnetrznie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Asmodeus

Od 27 lat tysiące razy słyszeliśmy i nadal słyszymy, że 17 września 1939 roku ZSRR- czyli Rosja, bo ZSRR dla obecnych geniuszy historii, to tylko Rosja, wbili nam nóż w plecy napadając na nas. Moim zdaniem, tak się określa zachowanie przyjaciela, któremu wierzyliśmy a on nas zdradził, a co najmniej kogoś, komu nie daliśmy żadnych powodów do wyrządzenia nam krzywdy! Nasze relacje z ZSRR od roku 1918 były jak najgorsze. W kwietniu 1920 roku napadliśmy zbrojnie na Rosję Radziecką zajęliśmy Kijów a mimo tego faktu- zajęcia Kijowa, nasza napaść jest przedstawiana jako obrona przed bolszewizmem, cud nad Wisłą utwierdza nas w przekonaniu, że to na nas napadli. Nikt nie zadaje sobie pytania a co myśmy- napadnięci, robili w Kijowie? O takie drobnostki nikt nie pyta. To kwestia czasu by w historii III RP pojawiła się „prawda”, że to „Rosja” była agresorem wobec Niemiec, że to Rosja napadła na Niemców pod Stalingradem, tak samo jak na nas w Kijowie! W tej wojnie w roku 1920 dokonaliśmy na jeńcach armii czerwonej zbrodni ludobójstwa, zagłodziliśmy, zakatowaliśmy, zamordowaliśmy ponad 50 tysięcy jeńców. Wszystkich schwytanych oficerów natychmiast po schwytaniu zabiliśmy! Ok. 12- 14 tysięcy. Skargę państwa ZSRR na nasze ludobójstwo Genewa oddaliła tłumacząc, że II RP dopiero co odzyskała niepodległość i sama nie ma czym karmić swoich obywateli, więc rodziny zagłodzonych czerwonoarmistów powinni to zrozumieć. Odpowiedź brzmi jak skecz z kabaretu? A taka jest prawdziwa treść genewskiej odpowiedzi na skargę o ludobójstwo! Katyń był marnym odwetem ofiar wobec naszego wcześniejszego ludobójstwa. Przez ponad 20 lat II RP opluwała ZSRR, na każdym kroku im szkodziła, jakikolwiek układ militarny z ZSRR przeciw Niemcom był wykluczony. 1 października 1938 roku Hitler zabrał Sudety, 2 października 1938 roku II RP zabrała Zaolzie. I Hitler i II RP stwierdzili, że odebrane ziemie Czechosłowacji są nasze! Rok wcześniej niż ZSRR byliśmy sojusznikami Hitlera, trzeba o tym pamiętać! II RP pełniła- tak samo jak dziś, rolę parszywego kundla ujadającego przeciw ZSRR, zadaniem II RP było maksymalne szkodzenie ZSRR. Odmowa na przemarsz wojsk ZSRR w obronie Czechosłowacji sprzyjała Hitlerowi nie nam i nie ZSRR. Dyplomacja zachodu i II RP nie miała żadnych wątpliwości, że zgodnie z groźbami Hitlera wobec komunistów, Hitler zlikwiduje ZSRR. Fundamentem polityki Hitlera był antykomunizm. Pakt Ribbentrop – Mołotow na 7 dni przed wojną, był szokiem dla „dyplomacji” zachodnich, to było coś niewyobrażalnego. Ten pakt zawalił rachuby zachodu na wojnę Hitlera z ZSRR. To był dramat zachodu. Wejście śmiertelnego wroga ZSRR do Polski 17 września 1939 roku było naturalną konsekwencją prowadzonej przez II RP polityki wrogości i nienawiści wobec ZSRR. To była agresja wroga nie przyjaciela! ZSRR nie był przyjacielem II RP, był ich wrogiem, dokładnie tak jest teraz. Tego nie można rozpatrywać w kategoriach wbicia noża w plecy! Tak jak kiedyś II RP była kundlem zachodu, tak III RP pełni role parszywego kundla USA ujadającego na Rosję na sygnał z USA daj głos. W razie sprowokowanej wojny z Rosją przez III RP, musimy zdawać sobie już dziś sprawę, że Rosja wejdzie do nas jako wróg, nie jako przyjaciel! Nie mamy żadnych szans przetrwania wojny, nawet w tedy, gdyby cała armia USA wprowadziła się do Polski ze wszystkim co mają, nawet w tedy nasze szanse przeżycia wojny z Rosją wynoszą ZERO! Wracam do meritum sprawy, do wyzwolenia nas od Niemców przez ZSRR. Mam świadomość tego, że ZSRR nie przyszedł do naszego okupowanego kraju by nas wyzwolić, by nas uratować przed fizyczna zagładą, nadal dla nich byliśmy wrogami, tak samo jak oni dla nas. Wojska ZSRR szli do Berlina przez Polskę, zabijali Niemców wszędzie tam gdzie oni byli. Nie było innej możliwości pokonania Niemiec niż fizyczna likwidacja ich armii. Zabijanie żołnierzy ZSRR na terenie Polski było pomocne Hitlerowi, nie aliantom! Ci co zabijali żołnierzy ZSRR i LWP, byli sojusznikami Hitlera nie aliantów. Przedstawianie naszych ludobójców, sojuszników Hitlera, jako bohaterskich żołnierzy wyklętych, znieważa tych wszystkich co oddali życie w obronie Polski. Bohaterskie czyny owych wyklętych ludobójców, to zabicie 5 komunistów, 8 komunistów, obrabowanie banku Polski, zabicie trzech milicjantów, dwóch żołnierzy KBW itd., itp., itd.. Nie ma w ich bohaterskich wyczynach zabicia nawet jednego Niemca, nie ma w ich wyczynach wyzwolenia od Niemców choćby jednej wioski. Ich bohaterskie czyny to ludobójstwo Polaków, to gwałty, to rabunki, to palenie wsi, osad, zabijanie malutkich dzieci, nawet jednomiesięcznych komunistów! Udział tych żołnierzy wyklętych w naszym wyzwoleniu jest dokładnie taki sam jak udział III Rzeszy w wyzwoleniu nas od II RP, jak udział UPA w wyzwoleniu nas od ziemi polskiej. To ten sam rodzaj wyzwolenia i bohaterstwa. ZSRR uwolnił nas od Niemców w swoim interesie, nie naszym! To jest fakt. Dlaczego i w imię czego ZSRR miałby swoim wrogom robić dobrze? I tak, w takich kategoriach musimy oceniać wyzwolenie nas od Niemców przez ZSRR. Nasz wkład w wygranie II wojny był żaden, dosłownie żaden. Dlaczego Stalin miałby nas puszczać ze smyczy swoich wasali? Czy po to byśmy natychmiast stali się jego wrogami? By zrozumieć wynik wojny trzeba myśleć, a do myślenia potrzebny jest mózg nie mówiąc o człowieku . ZSRR nie miał żadnego interesu by wyzwalać nas od Niemców, by uwalniać nas z pod okupacji, dla nich nadal byliśmy wrogiem takim samym jak sojusznicy Hitlera, Rumunia, Słowacja, Bułgaria, Węgry, ich też ZSRR wyzwolił spod panowania Niemiec. W takim razie za co powinniśmy być wdzięczni ZSRR?. Za danie nam prawa do życia w ich sferze wpływów i na ich warunkach, bo tylko od nich zależało czy będziemy jako ich republika; Polska Socjalistyczna Republika Radziecka- tak jak Litwa, Łotwa, Estonia, czy podległym wasalnym państwem, tak jak Węgry, Czechosłowacja, Bułgaria, Rumunia. NRD. Stalin wybrał nas „wyzwolonych” jako otulinę swojego państwa, stanowiliśmy w razie konfliktu rubieże dla granic ZSRR. Ale nikt nas już nie zbijał, nikt nas nie zamykał do obozów zagłady, nikt nie robił łapanek, mogliśmy mówić w swoim języku, chodzić do szkoły, pracować, żyć jak żyje w miarę wolny człowiek. Mimo wysiłków nie mogę znaleźć różnicy naszej wolności pod panowaniem ZSRR od tej obecnej pod panowaniem USA! Naszym opiekunem przez 45 lat był ZSRR i to oni decydowali o skali naszej wolności, jako ich wasale nie byliśmy ludobójcami, nie mordowaliśmy obcych narodów. Teraz o skali naszej wolności decydują ludobójcy z USA. W ich interesie mordujemy narody, które nigdy w dziejach nie wyrządziły nam krzywdy. Wywołany przez USA konflikt na Ukrainie, ma osłabić gospodarczo Rosję. W tym „zbożnym” dziele USA, ochoczo uczestniczą kundle z UE na czele z kundlem III RP. Okupacyjne władze III RP są w pierwszym szeregu ujadających kundli USA przeciw Rosji. Sankcje gospodarcze wobec Rosji dla dobra USA, to utrata 140 milionowego rynku dla całej Europy, to utrata miejsc pracy dla milionów ludzi. Polski nie stać na wojny gospodarcze. Za sprawą okupacyjnych władz III RP, jesteśmy jedną z najsłabszych gospodarek Europy. Wojna gospodarcza z Rosją bez pokrycia naszych start musi doprowadzić do katastrofy. Być wrogiem Rosji, demonstrować tę wrogość na każdym kroku i w każdej sytuacji, to trzeba być bałwanem bez pojęcia o polityce. Wspieranie banderowskiej Ukrainy, która naszych ludobójców uznała za swoich narodowych bohaterów, musi i budzi odrazę wobec takiej władzy. To nie jest władza Polaków, to władza wrogów Polski i Polaków. Okupacyjne władze III RP na polecenie swoich panów z USA prą do wojny z Rosją, do wojny w której umierać ma Europa w interesie USA! Naszym zadaniem jest pozbycie się tej władzy raz i na zawsze. Mnie nie chodzi tylko o obecną władzę PiS. Dla mnie okupacyjna władza III RP zaczyna się od Mazowieckiego i trwa do nadal! I o pozbyciu się tej okupacyjnej władzy jest mowa.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.