Wątek dotyczący artykułu

Premier League: uczczona setka Diego Costy. Koszmarny uraz gracza Hull

Chelsea zagrała słaby mecz przeciwko Hull City, ale sięgnęła po kolejne trzy punkty pokonując rywala 2:0. W spotkaniu poważnego urazu głowy doznał gracz gości Ryan Mason.

przeczytaj cały artykuł

Hockley

Dziś piłkarze Chelsea wyszli na boisko z zamiarem "gramy sobie do tyłu i na stojąco, bo przecież i tak zwyciężymy". I niestety był to jeden z najsłabszych meczów pod wodzą Conte. Zgadza się tylko wynik, to że jedną z bramek strzelił Costa i że Fabregas znowu w 20 minut zjadł grającego cały mecz ślamazarnego Maticia. Najważniejsze jednak są kolejne 3 punkty i miła sytuacja w tabeli. Teraz okres trzech bardzo, ale to bardzo trudnych potyczek.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
MaTa

Widzę że należysz do tego grona fanów Chelsea, którzy są tak bardzo zapatrzeni w Kante że nie widzą tego jak słabo gra. Matić w ostatnich meczach gra wiele lepiej od francuza i to własnie jego kosztem powinien grać Fabregas. Środek pola gdzie średnia wzrostu wynosi 170cm to ja nie chce wiedzieć jak bardzo będziemy dominowani.

| Odpowiedz
blokuj
Hockley

Hahaha, na pewno Fabregas będzie grał kosztem Kante, to mnie teraz rozbawiłeś :)
I na dodatek widzę, że należysz do tego grona fanów Chelsea, którzy są tak bardzo zapatrzeni w Maticia, że nie widzą tego jak słabo i woooolnooo gra. Owszem, na własnej połowie gra swoje, ale nie daje nic kompletnie w ofensywie, a to bardziej on powinien pomagać linii ataku i wahadłom, aniżeli Kante, który w grze destrukcyjnej pożera Maticia, Fabregasa i kilku innych razem wziętych. Wiedzą o tym wszyscy i wszyscy to widzą.
Wiadomo, że Matić ma w sobie więcej kreatywności, ale w meczach z takimi zespołami jak Hull gra zbyt powolnie, niczego wielkiego nie wnosi i nie potrafi kopnąć prawą nogą, przez co wszystko spowalnia i tracą na tym atakujący. Dzisiaj nawet kilka razy to Kante błysnął z przodu, co rzadko się zdarza, choć przyznaję, że nie zagrał wielkiego meczu.
A co do kwestii dominacji w środku pola... Wzrost nie jest już dziś aż taki znaczący, bo gra się inaczej, a w środku pola przede wszystkim klepką. Liczy się siła i tutaj Fabregas odstaje od Maticia i głównie dlatego Conte widzi w nim strażaka i dżokera. Gdy Kante z Maticiem grają obok siebie, najczęściej Chelsea nie góruje w środku pola, bo obaj są skupieni na grze pod obroną. Było to widać nawet dzisiaj. W meczach z mocniejszymi rywalami ma to o wiele większy sens, niż w takich z outsiderami, gdy zespół musi kontrolować przebieg gry. Później takie mecze wyglądają jak wyglądają. Męczarnie i kombinowanie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.