Wątek dotyczący artykułu

Australian Open: Roger Federer przerwał piękny sen Mischy Zvereva. Będzie szwajcarski półfinał

Roger Federer awansował do półfinału rozgrywanego na kortach twardych wielkoszlemowego Australian Open 2017. We wtorkowym ćwierćfinale Szwajcar w trzech setach pokonał rewelację turnieju Mischę Zvereva 6:1, 7:5, 6:2.

przeczytaj cały artykuł

FedEx

Dopóki ktoś nie odpali Nadala, to Roger nie ma najmniejszych szans na tytuł, nawet jeśli pokonałby Stana. Historia pokazuje, że niezależnie jaki tenis gra Fed, jak ma się mierzyć z Nadalem dopada go dziwna niemoc.
Także wole jednak Stana w finale, no chyba że Rafa odpadnie, w innej sytuacji szykuje się kolejna wtopa z Nadalem, który tak naprawdę od 2 lat jest cieniem samego siebie, jednak Rogera w szlemie ogra nawet o lasce.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Fanka Rogera

Chyba za łatwo rozdajesz karty. Owszem Roger ma niekorzystny bilans z Rafą ale przede wszystkim na mączce , jak się spojrzy na korty twarde to nie jest już tak jednoznaczne. Nadal nie jest w optymalnej formie , ma chwile słabości więc twierdzenie że ogra Rogera nawet o lasce to duża przesada . Moim zdaniem gdyby doszło do finału Roger Rafa to szanse będą pół na pół . Ale Rafa musi najpierw wygrać z Raonicem a to będzie bardzo trudne.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
FedEx

Sprawdź statystyki, ale tak na szybko Roger od finału Wimbledou 2007 nie wygrał z Rafą w wielkim szlemie. Od tego czasu o ile mnie pamięć nie zawodzi grali ze sobą (oczywiście mówię o szlemie) 6 razy:
3 razy w AO (2009; 2012; 2014)
2 razy na RG (2008; 2011)
1 raz na Wimbledonie (2008)

Tylko 2 razy przegrał Roger na mącze, więc mówienie, że na hardzie ma większe szansę nie jest podparte żadnymi argumentami.
Nadal siedzi Rogerowi głęboko w psychice i nic tego nie zmieni. Do dnia dzisiejszego nie mogę zrozumieć jak on przegrał finał AO 09, więc teraz w ewentualnym finale Rafa zniszczy jego bh i może Szwajcar ugra z jednego seta, ale moim zdaniem bardziej prawdopodobny jest finał Stan Nadal.
Raonic jest cienki, męczył się z Simonem i Agutem, a Rafa jest od nich dużo lepszy, seta ugra może dwa nic więcej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Fanka Rogera

To jest Twoja hipoteza. Teraz sytuacja jest nieco inna, Nadal nie jest już tak perfekcyjny jak był. Owszem ja nie zaprzeczam że Rafa ostatnio był lepszy , ale Twoje dywagacje na temat psychiki Rogera - to chyba zupełna dowolność. Ani dla Rogera ani dla Rafy finał nie jest pewny , a Roger jest o krok dalej. Ja nie podejmuję się z taką pewnością siebie jak Ty wyrokować , ten wygra , ten przegra a ten ugra jednego seta.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
FedEx

Owszem moja hipoteza, ale wiele już meczy i turniejów z udziałem Rogera oglądałem. I jedno jest niemal niezmienne, Fed wygrywał tylko wtedy z Rafą kiedy był w mega formie bądź Rafa jechał na oparach, kiedy tylko poziom był wyrównany Fed mentalnie nie wytrzymywał i to się nie zmieni, podobnie było z Djokoviciem, Fed grał kapitalnie np. na USO15, a w finale założył pieluchę i przegrał, choć z przebiegu całego turnieju był lepszym tenisistą.
Optyka meczy w przypadku Rogera nic nie znaczy, może fruwać po korcie, ale na Nadala spina się i pudłuje w najłatwiejszych sytuacjach.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Fanka Rogera

Oczywiście o tym przed chwilą pisałam. Tylko zwróć uwagę że Roger JUŻ JEST w półinale a Rafa jeszcze nie. Więc warto wrócić do dyskusji jutro jak będzie znany skład półfinałów. A jestem przekonana że Raonić będzie trudnym przeciwnikiem.

| Odpowiedz
blokuj
Allez

Po tym, co zobaczylem w meczu Rogera z Berdychem, taki wlasnie mi sie jawil sklad finalu: Federer - Raonic.
Z ta wizja nawet nie czekalem na wypchniecie Murraya przez starszego Zwieriewa. Uwazalem bowiem, ze w ewentualnym cwiercfinale Federer bedacy w takiej formie poradzi sobie z niewyraznym Murrayem.
Tym bardziej, ze Andy'emu nie udalo sie pokonac Rogera od czterech lat . W tym czasie 5 razy z nim przegral, z czego dwa razy w Wielkim Szlemie - w 2014 wlasnie w cwiercfinale AO :).

| Odpowiedz
blokuj
Allez

Po cichu, to w finale zyczylbym sobie powtorki 4.rundy Roland Garros sprzed kilku lat... czyli sklad troche inny

| Odpowiedz
blokuj
Allez

Ja nawet uwazam, i nawet nie mam watpliwosci, ze Raonic Nadala pokona.
Juz niewiele zabraklo, by zrobil to mlody Zwieriew. Konkretnie to zabraklo mlodemu doswiadczenia, nie powinien byl dawac sie wciagac w wymiany i w gre przy siatce. Najpierw Rafa go zameczyl a potem pokonal go kondycja.
Monfils znow sie wyglupil. Przykro patrzec, jak ten facet dostaje jakiejs pomrocznosci jasnej, gdy ma grac z ktoryms z Numerow 1 (bylych czy obecnych). Tyle razy mial szanse z Rafa ... ale coz, kiedy je wykorzystywal tylko w nic nie znaczacym turnieju w Doha

| Odpowiedz
blokuj
Fanka Rogera

Tak , to jest straszne co taki Geal , taki talent wyprawia . Jakby wychodził na mecz i mówił; a co tam mam się wysilać , i tak przegram , luzik . A potem stwierdza że sobie jednak pogra i okazuje się że potrafi. Kibicowanie mu to droga przez mękę. Masz rację - jak się wziął to Rafa sobie nie poradził. Dlatego nie wydaje mi się by dał radę temu "drwalowi z Kanady " - który tak naprawdę nie jest już drwalem ani drewnem . Ja Rafie życzę zwycięstwa . ale jakoś mało w to wierzę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Pi-lotka

Gael z roku na rok pewne postępy robi tzn. mniej cyrku, więcej efektywności. Ale to wciąż za mało na największe wyzwania, a przecież młodszy się niestety nie robi. I może mu braknąć czasu na jakiś porządny wynik.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.