Wątek dotyczący artykułu

Ekstraklasa utrzyma podział punktów

Zarząd Ekstraklasy SA jest zadowolony z efektów przeprowadzonej trzy lata temu reformy. Zapowiada, że utrzyma rozgrywki ligowe w obecnej postaci. Łącznie z najbardziej kontrowersyjnym podziałem punktów.

przeczytaj cały artykuł


PiSB

do "mędrców" gorączkujących się, że nie umieją podzielić przez pół punktów.... ;-) Sami udowadniacie, że nie macie argumentów, gdy główna część Waszej wypowiedzi, to "idioci", "kretyński argument" itp. Jak zresztą ktoś cierpliwie i drugi raz wytłumaczył: to żadna niesprawiedliwość, gdy wiadomo przed rozgrywkami; byłaby, gdyby zasady zmieniać w trakcie rozgrywek. Tym tropem - to przecież można krzyczeć, że niesprawiedliwość jest, gdy nie liczy się, ile strzałów w słupek było. Rugby - jest sprawiedliwsze! Sprawiedliwsze też niż strzelanie karnych po 120 minutach byłoby zliczyć, ile razy trafili w słupek i poprzeczkę i kto więcej razy - to wygrywa. Itd itp - jeżeli ten regulamin jest wcześniej znany, to jest sprawiedliwe. Wreszcie jest coś, co naśladują z Polski inne ligi - ale nie, niektórym kibicom nie pasuje, bo np. 43 punktów przez 2 nie potrafią podzielić.
Co więcej, przypomnę - nie problem w ESA-37. Problem, dlaczego jeszcze nie przywróconego niegdysiejszego polskiego pomysłu, by 3 punkty przyznawać dopiero za zwycięstwo różnicą trzech bramek i więcej!!!
Do redakcji sportowych różnych mediów: To może w takim razie przynajmniej niektóre media niech po prostu dla tych, co dzielić nie umieją - od początku sezonu drukują tabelę "po podziale", czyli przyznając w pierwszych rundach 1,5 punktu za zwycięstwo (albo 1,5 za zwycięstwo 3 i więcej bramkami a 1 punkt za niższe zwycięstwo) - a za remis od razu 0,5 punktu? No, a wiadomo, przecież wszędzie jest tak: w rundzie finałowej na pewno zwycięstwo jest cenniejsze, więc wtedy już te 3 punkty i 1 - względnie 3 lub 2 za zwycięstwo i 1 za remis! Wtedy będą mieli łatwiej ci oponenci!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
PiTtt

Kolega ma chyba problemy w czytaniu ze zrozumieniem. Nie ma tu ani jednego komentarza mówiącego o tym że jest to niesprawiedliwe. Żadna normalna liga na całym świecie nie stosuje tak chorego systemu rozgrywek. Do grupy "mistrzowskiej" dostaje się np. Ruch Chorzów czy Korona (bez obrazy dla tych drużyn) i są zadowoleni bo się utrzymali a dalej grają o nic, jaki to ma sens? Zdecydowanie lepiej zwiększyć liczbę drużyn do 18 i grać tak jak na całym świecie. Dalsze Twoje wypowiedzi o trafianiach w słupek itd lepiej nawet nie komentować :P

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.