Wątek dotyczący artykułu

Korespondent TVP zażenowany zachowaniem niemieckiej telewizji. Chodzi o polskich skoczków

To było działanie z premedytacją, czy może pechowa wpadka stacji ZDF? Zapewne nigdy nie poznamy prawdy. Niestety, atmosfera skandalu pozostanie już na zawsze.

przeczytaj cały artykuł

Bawarczyk

Wastarczy, ze sprawdzisz moj profil na SF, to dojdziesz do wniosku, ze dyskusja (jezeli sa argumenty) sprawia mnie duza przyjemnosc.
To po pierwsze.
Po drugie nie mam zamiaru ani kopac sie z koniem, ani udowadniac, ze w systemie dziesietnym 2+2=4,3 !
Jedno i drugie nie ma sensu.
W Niemczech moze sa przeklamania i czasami nietakty, z pewnoscia nie ma beszczelnej propagandy jaka prezentuje TVP.
Akurat jest tak, ze mam NC+ z okolo 200 polskojezycznymi programami (w typ wszystkie TVP stacje) a jednoczesnie, w sposob naturalny, ze wzgledu na zamieszkanie wszytkie niemeckie programy panstwowe.
Moge wiec porownac jakosc i poprawnosc obu sytemow telewizyjnych: polskiej TVP i niemieckiej ARD/ZDF.
Roznica jest porazajaca - niestety na niekorzysc telewizji Kurskiego.
Mam swoje lata i wiem co pokazywal "Dziennnk Telewizyjny" z czasow komuny i jakie podobienstwo serwuje nam obecna TVP !
Nigdy nie myslalem, ze do tego dojdzie, ale niestety nad Wisla mamy do czynienia z zaklamaniem politycznym, beszczelna propaganda , lamaniem Konstytucji i demokracji, traktowaniem przez rzadzacych naszego narodu niczym glupiej, szarej masy.
Wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd, byc teraz Polakiem za granica i ciagle wysluchiwac tych samym pytan typu: co sie u was stalo ? Dlaczego lamane jest prawo i dlaczego rzad czesto klamie i oszukuje europejskich partnerow.
Dlaczego pomimo bezprzykladnie wielkiej pomocy EU wlasnie dla Polski, slyszy sie czesto niezadowolenie i rozczarowanie znad Wisly?
Nawet w prywatnych rozmowach z Niemcami slyszy sie juz zniechecenie i teksty typu -".. po co my wlasciwie tyle zesmy pomagali, aby teraz byc opluwani",czy "..byloby lepiej nam nic nie robic, a Polske zostawic na pooziomie Ukrainy" !?
Paradoks polega na tym, ze bierze sie pieniadze i narzeka na dobroczynce, wrecz sie nim gardzi. Ot taka polska niewdzieczosc.
Najpierw Grecy zrobili Niemcow odpowiedzialnymi za swoj kryzys, teraz zaczynaja robic to Polacy.
Ok. To tyle z mojej strony na temat zlych "Niemcow" i ich rzekomej antypolskiej propagandy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|10)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
EM Wu

Masz rację, ale na łatkę " złych Niemców" w Europie Niemcy sobie długo pracowali, oj długo. Choć paradoksalnie od czasów Jagiellonów to nasza zachodnia granica do rozbiorów była najstabilniejsza i najbardziej niezmienna ( Jeżeli zmiany były to na nasza korzyść ) Choć może dlatego tak było bo Niemcy na państewka były rozbite, buta powróciła dopiero za czasów Bismarka i zjednoczenia Niemiec . Grecy takze nie kochaja Niemców bo dali im w kość w latach 1941-1945. Serbom również wtedy i to dopiero od tego czasu Serbowie Niemców nie kochali. My również mamy co pamiętać. Niestety dla ZDF, hymn Niemiec był w TVP transmitowany wraz z ceremonią w momencie ich wygranej w Zakopanym, ciekawe czy ZDF przerwałoby transmisję gdyby to ich skoczkowie wygrali w Willingen ? Co do opinii o TVP to mamy taką samą niestety. jest źle i coraz gorzej.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|5)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Jacek Kowalski

Faktycznie, lepiej by było jakby Niemcy nam nie "pomagali" w czasie II wojny. Wtedy zamiast 70 lat wydawać pieniądze na odbudowę kraju można by było budować autostrady bez ofiarnych dotacji z UE. Pod tym względem zgadzam się.
Resztę nawet szkoda komentować. Typowe teksty o łamaniu demokracji, prawa, konstytucji bez konkretnych przykładów, byle opluwać polską władzę, za to że nie jest totalnie uległa wobec Niemiec jak poprzednia ekipa. Ale czego innego się spodziewać po kraju Goebbelsa?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|3)
blokuj
Bawarczyk

Wlasnie, wlasnie - Polacy jak widac sami pracuja na nastepny "Rozbior Polski".
Taki narod - sami robimy zadyme gdzie tylko mozna (widac na codzien w sejmie, senacie, u prezydenta, Misiewicze, itd.). Rozmontowujemy wzgledny dobrobyt i psujemy niezla gospodarke, a za niepowodzenia winimy innych.
Gosciu, powtarzam sie - druga wojna swiatowa juz sie dawno, dawno skonczyla !
Uzyj innych argumentow, to zaczne sie nad tym co myslisz zastanawiac.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (9|7)
blokuj
jendrula

Nadal nie zniknął i ma się dobrze ,, naród panów" mimo 75 lat od zakończenia II wojny światowej.Mamy być za wszystko wdzięczni i czołem bić i rękach całować naszych dobroczyńców Niemców.Piszesz to Tobie jest wygodne z pozycji nie wiem kogo ? Polaka czy Niemca ? Komentować to co się dzieje w Polsce z Bawarii to zupełnie coś innego niż żyć tutaj w Polsce.Jeszcze żyją świadkowie co przeżyli II wojnę światową i wiedzą kto zrobił i jak wiele zła wyrządzili Niemcy, a teraz napisanie że polskie obozy śmierci to nie jest zakłamywanie historii ? To tylko jeden z przykładów.Jest wiele takich przykładów antypolonizmu jaki jest na świecie i nie tylko w Niemczech. Piszesz że dostajemy wielką pomoc z UE, ale czy za te zniszczenia wojenne, 6 milionów ofiar wojny i wiele zrabowanych i zagrabionych dóbr narodu polskiego przez Niemców i do tej pory nikt tego nie oddał ani nie zrekompensował tej straty, poza ochłapami dla robotników przymusowych, którzy pracowali niewolniczo w czasie wojny.Teraz wspaniałomyślnie Niemcy obdarowują w ramach UE.Dostajemy miliony euro ale nikt nam nie powiedział ile do tej kasy UE wpłacamy jako podatnik ? Można wiele pisać, ale i tak każdy ma swoją prawdę.Widać jak na dłoni że dzisiejsze Niemcy chcą się wybielić i winę zwalić na kogo innego a samemu być ofiarą własnej bezinteresownej dobroci ...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|4)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.