Wątek dotyczący artykułu

Australian Open: Roger Federer pokonał Rafaela Nadala w pasjonującym finale gigantów. 18. wielkoszlemowy tytuł Szwajcara

Roger Federer wygrał rozgrywany na kortach twardych wielkoszlemowy Australian Open 2017. W niedzielnym finale Szwajcar w pięciu setach pokonał swojego odwiecznego rywala Rafaela Nadala i zdobył 18. w karierze tytuł w Wielkim Szlemie.

przeczytaj cały artykuł

RF

Tak i szczerze mówiąc nie jestem pewny co daje mi więcej radości, tytuł czy wtrzepanie Rafie w GSie. Finał z Dimitrovem byłby ciekawy, ale wtedy zwycięstwo Feda nie byłoby tak epickie, a ja oglądam tenis właśnie dla takich chwil.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (6|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Lake

Wygrana z Rafą w finale szlema przebija wszystko, z pewnością nie tylko dla Feda. Rodż mógł sobie mówić, że to będzie inne spotkanie bo rozgrywane w kompletnie innej rzeczywistości niż poprzednie finały GSów. Ale AO '09 siedziało w głowie. Było widać starego bojaźliwca jak Nadal się zaczął prowadzić 4:0 w drugim secie. Fed grał dziś bardzo agresywnie i bh, szczególnie cross, siedział mu wyjątkowo. Znalazł sposób na serwisy na ciało, bo przez 4 sety Rafa mocno go tym cisnął tym elementem. Ostatecznie, pucharek w górę, 18ty. W końcu!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Starigniter

To zazdroszczę, bo ja pod jakimś niusem napisałem, że już nie wierzę w wygraną Rogera. Jego 5 ostatnich zmarnowanych szans trochę mnie dobiło. Wygrana nad Nadalem jest niesamowita. Policzyłem wszystkie praktycznie osiągnięcia króla z tego turnieju i trochę się tego nazbierało. Trochę mi przykro, że dopiero 5. rok oglądam tenis (a nie jak ty czekasz 10 lat na rewanż Roga nad Rafą), ale wczorajszy finał mi to w dużym stopniu wynagrodził. Największy gracz w historii wygrał turniej wielkoszlemowy na moich oczach. Bedę miał co dzieciom opowiadać. Nigdy, nigdy nie zapomnę tego momentu, kiedy Fed wygrał.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Fanka Rogera

Ja wierzyłam w jakąś jeszcze wygraną Rogera ale były to raczej pobożne życzenia a nie realna ocena rzeczywistości. Cieszyłam się że wrócił do gry , że nie kończy kariery bo sama możliwość oglądania jego gry to dla mnie wielka radość. A tu nagle taka niewiarygodna sprawa , i to wygrana z Nadalem, z którym sobie nie radził ! Jeszcze się nie mogę pozbierać. !

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.