Dyskusja

Bartłomiej Jaszka: Jeśli będzie trzeba, to pomogę reprezentacji

Bartłomiej Jaszka - środkowy rozgrywający - który z powodu kontuzji przestał grać w reprezentacji Polski, wyraził chęć ponownej gry z orzełkiem na piersi. Odwiedziliśmy go z kamerą w Kaliszu, gdzie obecnie jest... grającym trenerem I-ligowej drużyny.

obejrzyj wideo

handball Wybrzeże

Widzialem jakis czas temu Jache i co sie rzuca w oczy, to jego forma fizyczna. Na pewno wyroznia sie sila i szybkoscia, no i widac ze sporo pracuje nad przygotowaniem fizycznym. Zaryzykuje stwierdzenie, ze w tym parametrze gasi chyba wszystkich srodkowych ligi, a o obecnych naszych reprezentacyjnych nie wspomne. Jacha ma juz swoje lata ale trzeba przypomniec, ze przez niemal 3 lata w kadrze nie gral, wiec nie wiadomo jak to bedzie z powrotem do formy. Z drugiej strony jego organizm nie byl przez ten czas mocno eksploatowany. Powinien wiec byc wypoczety i przede wszystkim glodny gry. Trzymam kciuki za jego powrot, bo na pewno bedac zdrowym i w formie moze jeszcze bardzo duzo dac tej reprezentacji. Jesli jestesmy przy temacie srodkowych, to w ostatnim meczu z bardzo dobrej strony zaprezentowal sie Tokaj i na pewno jest to gosc, ktorego warto obserwowac.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
MS_

Widziałeś Jaszkę grającego? Jeśli tak, to jak jak sprawował się pod kątem kreowania, gry 1 na 1 i dyspozycji rzutowej?
To był naprawdę świetny gracz, może i w reprezentacji nie zawsze mu szło, tak jakby chciał, ale w Berlinie radził sobie dobrze.
Odnośnie Jaszki w Vive, bez przesady tygodniowy trening o niczym nie świadczy, jeśli on czegoś będzie potrzebował w przyszłym sezonie to grania. A wygraj rywalizację z którymś z topowych playmakerów, czyli Zormanem lub Bombacem. Mimo mojej wielkiej sympatii do tego zawodnika, to jego zakontraktowanie przez Vive jest ryzykowne z punktu widzenia kieleckiego klubu, a chyba na to działacze zbytnio nie mogą sobie pozwolić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
asport

"...Mimo mojej wielkiej sympatii do tego zawodnika, to jego zakontraktowanie przez Vive jest ryzykowne z punktu widzenia kieleckiego klubu, a chyba na to działacze zbytnio nie mogą sobie pozwolić..."
.
Vive ma w tym momencie tylko dwóch środkowych rozgrywających, zdrowego Zormana i kurującego się Bombaca (Jurkiewicz będzie leczył kontuzję do końca sezonu lub niemal do końca sezonu). A zbliża się kluczowa część sezonu. Przy dużej ilości meczów, które czekają Vive, właśnie ryzykowne jest posiadanie tylko dwóch środkowych rozgrywających (przypomnij sobie końcówkę poprzedniego sezon). Zatem nie dziwota, że klub rozgląda się za trzecim playmakerem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
handballo

Wymyśliłeś coś i powtarzasz to z uporem maniaka, że Jaszka trafi do Vive. Nie wiem skąd taki pomysł. Jeżeli twierdzisz, że w tym materiale można wywnioskować o tym, że będzie grał w Kielcach to widocznie oglądamy inny wywiad. Bartek ma 34 lata i długą przerwę po kontuzji, która praktycznie zakończyła jego karierę. W reprezentacji ma jeszcze szansę zagrać, ale nie sądzę, żeby był pomysł jego gry w Vive albo nawet Wiśle Płock. W tym momencie gra w I lidze i mimo dużej sympatii dla niego nie zbawi żadnej z naszych czołowych drużyn. Ciężko powiedzieć jak sytuacja będzie wyglądała za pół roku czy rok, ale Bartek jest coraz starszy i nie wiem czy ktoś zdecyduje się na transfer 35-letniego gracza.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
asport

Ćwierć inteligentne wycieczki osobiste zachowaj dla siebie.
Czy to nie Ty nie wierzyłeś w transfer Djukica do Vive?
I upierałeś się że Ivic podpisze kontrakt z PSG?

| Odpowiedz
blokuj
handballo

Moje pytanie brzmi czy sugerowanie kontraktu Jaszki w Vive to jakiekolwiek informacje, które masz z klubu czy wnioskujesz to na podstawie tego wywiadu? Bo jeżeli na podstawie wywiadu to nie wiem jakie widzisz powiązania między Vive, a Jaszką. To, że był w Kielcach na konsultacji i rozmawiał z Talantem? Równie dobrze mogę powiedzieć, że idzie do Barcelony, bo leczy się u lekarza tego klubu. Kadra Vive jest na tyle szeroka, że nawet wypadnięcie Jurkiewicza nie wpływa negatywnie na skład.
PS Masz rację to ja wątpiłem w to, że twoje informacje odnośnie Djukicia są prawdziwe. Wiesz dlaczego? Bo wcześniej sugerowałeś, że przyjdą do nas tacy zawodnicy jak Rutenka, Karabatić, Palmarsson, Maqueda, Stanić i Vori. Możliwe, że faktycznie miałeś informacje o zainteresowaniu Kielc tymi zawodnikami, ale nie ma ich i nie było ich w Kielcach, więc nie widzę sensu pisania takich niepotwierdzonych informacji. Lepiej napisać, że Vive interesuje się tym i tym niż dać pożywkę trollom, którzy do tej pory piszą o Hansenie jedzącym frytki w Galerii. Bardzo możliwe, że masz dobre informacje, ale od zainteresowania do kontraktu daleka droga. Idealnym przykładem jest Duvnjak, który był blisko Kielc, ale nic z tego ostatecznie nie wyszło.

| Odpowiedz
blokuj
asport

Nigdy nie sugerowałem, że przyjdą do Vive tacy zawodnicy jak Rutenka, Karabatić, Palmarsson, Maqueda, Stanić czy Vori. Nie pisałem nawet że rozpatruje się pozyskanie takich zawodników. Pomyliłeś mnie z kimś innym.

| Odpowiedz
blokuj
Czarcik

Tylko jak ma się to do odmładzania kadry :)? Mnie osobiście styl grania Jaszki podoba się - taki trochę na "wariackich papierach", ale czasami tak trzeba. Czy miałby on szansę u nas? Nie wiem - tak na teraz to nie bardzo, chyba, że uraz Bombaca jest poważniejszy niż się wydawało - albo może być tak jak z Lijkiem, uraz w sumie mało groźny, tylko leczenie upierdliwe. Tak, że kto wie. A wracając do gry Jaszki - do tej pory pamiętam jak grał w Chorwacji (2009 mecz o trzecie miejsce z Danią) ze złamaną ręką i Niemcy nazwali go "Harter Hund" czyli "twardziel" (ok twardy pies xD) i dostał oficjalne gratulacje z klubu czyli Fuesche Berlin.

| Odpowiedz
blokuj
Komentarz usunięty przez użytkownika
asport

Czy Jaszka miałby szanse w Vive?
W pierwszej kolejności to jest pytanie czy zdrowie pozwoliłoby mu grać na 100%.
Zdrowy Jaszka w reprezentacji miałby miejsce.
Natomiast jego miejsce w Vive upatrywałbym w pierwszej kolejności w potrzebie chwili, to jest zaasekurowania pozycji środkowego rozgrywającego (zostało dwóch), oraz odciążenia Zormana i Bombaca przed kluczowymi meczami.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.