Wątek dotyczący artykułu

Polski sędzia krytykuje przełożonych. "Rankingi mogą sobie wsadzić. Nie wiem, jak powstają oceny pracy arbitrów"

W sezonie 2016 Zdzisław Fyda popełnił jeden z najbardziej rażących błędów sędziowskich w Polsce. W rozmowie z WP SportoweFakty arbiter wyjaśnia okoliczności pomyłki, ale również bardzo krytycznie odnosi się do samego postępowania.

przeczytaj cały artykuł

Łukaszek z Falubazu

Panie Fryda popełnił pan błąd prowadząc mecz takiego szczebla rozgrywek w którym jest całkowita rejestracja video meczu. Popełnił pan błąd trzeba było ów błąd naprawić w sposób natychmiastowy bo miał pan możliwość obejrzenia zdarzenia na video. Nie zrobił pan tego w wyniku czego jest pan dzisiaj w miejscu w którym jest w piłce nożnej jest faktycznie pięciu sędziów ale nie ma powtórek video. Pana argumentacja jest zwyczajnie durna a negowanie Demskiego w pańskim wypadku to żaden argument bo gdyby za waszą ocenę odpowiadał szeregowy działacz żużlowy to podniósłby pan argument "co on może wiedzieć o sędziowaniu".

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|6)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
MaxiKaz

Fyda nie kwestionuje kary tylko jej wysokość. Poza tym powiedzmy sobie szczerze, Adamczak wypieprzył się specjalnie żeby bieg był powtórzony, a do trzeciego okrążenia brakowało tam ilu? 20 metrów? To wszystko było na styk. Z jednej strony postąpił niezgodnie z regulaminem, z drugiej decyzja była taka że wygrał sport a nie kombinatorstwo. Kara oczywiście się należy, ale to jak go udupili to jest żart. Wspomniany w wywiadzie Kuśmierz swoją decyzją też mógł wypaczyć losy utrzymania, a może nawet to zrobił i on wisi tylko na dwa miesiące. A Lis który nie potrafi liczyć KSM, a w Rzeszowie niedawno rozdawał czerwone kartki jak lizaki dzieciom na festynie, sędziuje sobie w najlepsze. I takich przypadków jest przecież więcej... To wszystko tylko utwierdza mnie w tym co Fyda mówi w wywiadzie. Tak jak wspomniałem, kara mu się należy, ale jakby wisiał od tamtego meczu do końca sezonu to by w zupełności wystarczyło. Zwłaszcza że to nie jest sędzia który często notuje wpadki.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (10|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Łukaszek z Falubazu

A Polonia to się totalnie utrzymała przy zielonym stoliku i co do tego nie mam wątpliwości. Co Frydy potraktowany dobrze problemem jest w tym co piszesz zbyt mała kara dla Kuśmierza a dla Lisa to już w ogóle.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.