Wątek dotyczący artykułu

Rekordowy budżet, Legia Warszawa bogatsza niż kluby z Bundesligi i Ligue 1

Tygodnik "Piłka Nożna" jak co rundę przygotował Skarb Piłkarski, kompendium wiedzy na temat zespołów z polskiej ekstraklasy. Można tam trafić na szokującą wiadomość dotyczącą budżetu Legii. Budżetu rekordowego, bo wynoszącego aż 283,5 mln zł!

przeczytaj cały artykuł


Victorxxx777

I pytam się jaki ten budżet ma wpływ na grę?... bo bez obrazy ale każda z tych 14 drużyn Ligue 1 w starciu z Legią byłaby faworytem bo ma po prostu lepszych piłkarzy na których legii nie stać.. :/ prosty przykład Grosickiego .. w praktyce "rezerwowy" Rennes ochodzi za 9mln euro... nie wspominając o Ntepie .. różnica poziomów nieporównywalna.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|5)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
ADAS_UL

jaki wpływ na grę? taki, że wyeliminowali Sporting, zremisowali z Realem i po 20 latach awansowali do LM... do tego ma piłkarzy takich jak Ofoe, którzy wciągają naszą ligę nosem... ale wiem o co Tobie chodzi - więc tłumaczę - ogólnie problemem nie jest Legia tylko nasza ekstraklapa... jeśli Legia chce ściągnąć jakiegoś grajka, to musi mu zapłacić więcej niż Francuzi czy niemcy, a nawet Belgowie, bo prestiż naszej ligi jest żaden!!! Legia powoli wyrabia sobie markę w europie, ale sama ciągnie ten wózek... jak ma chcieć wyjechać ze swojego kraju, gdzie nieźle zarabia i do nas przyjść piłkarz, który patrzy na ligę przez pryzmat takich występów jakie w ostatnich sezonach zaprezentowali pozostali ligowcy np. porażki Craxy z potęgą z Macedonii, czy odpadnięcie amiki z rybakami z Islandii, no kur** 3 świat piłkarski... to większość woli zostać u siebie, grać w średniaku, niż ryzykować, szczególnie, że tylko ta nieszczęsna Legia jakoś wygląda, a reszta padaka... mówisz o Grosiku, że za 9 milionów... i znowu problemem jest nasza liga, kto kupi piłkarza za parę milionów z 21 ligi europy?? szczególnie, że takie nasze ligowe gwiazdki i mega talenty zwykle kończą na ławkach w europejskich średniakach...co znowu sprowadza do szkolenia, którego praktycznie brak... i tylko Legia się troszkę wyróżnia, bo regularnie sprzedaje piłkarzy i dzięki występom w europie, tylko w tym okienku za 7 mln euro, pewnie więcej niż cała liga razem wzięta w tym okresie ... do tego ta polska cebulowatość!!! taki prezes Craxy mówi, że Legia psuje rynek, bo... za dużo płaci zawodnikom!!! a jak ma ich przyciągnąć jak nie właśnie pieniędzmi, a poza tym dlaczego ma równać w dół, kto innym klubom broni uzbierać budżet i też płacić w euro, a nie złotówkach?? i dalszy ciąg cebulatowości - w całej Europie piłkarze przechodzą z jednego klubu do drugiego, w ramach jednej ligi... w Polsce oczywiście nie, bo ile już był przykładów, że lepiej kogoś sprzedać za granicę niż Legii, albo nawet posadzić na ławie (przykład - Cierzniak) i puścić za darmo po pół roku, niż sprzedać Legii za 200 tysięcy!!!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.