Wątek dotyczący artykułu

Ujawniamy noty sędziego Fydy. Od czołówki dzieliła go przepaść

Sędzia Zdzisław Fyda narzeka na przełożonych. Mówi, że nie wie, na jakiej zasadzie dokonuje się ocen pracy arbitów i jak tworzy się rankingi. Dotarliśmy do protokołów z ocenami Fydy za sezon 2016. Wniosek? Od najlepszych dzieliła go przepaść.

przeczytaj cały artykuł


MaxiKaz

Trwa wymiana ognia. Nikt w tym medialnym sporze nie jest krystalicznie czysty, ale jeśli po wymianie argumentów miałbym wyłonić zwycięzcę, to jest nim Zdzisław Fyda. On przede wszystkim zdaje sobie sprawę, że popełnił błąd i należy mu się kara, ale kwestionuje tylko jej wysokość. Przy okazji w kilku miejscach ośmieszył Demskiego i GKSŻ. Z drugiej strony natomiast mamy tylko odnoszenie się do wygodnych fragmentów, ale też nie wszystkich. Wnioski są takie, że Fyda jest przeciętnym sędzią. Nie najgorszym, ale też nie takim nadającym się do prowadzenia meczów na najwyższym poziomie. Natomiast Demski jest mściwy i nie jest odpowiednią osobę do piastowania stanowiska szefa sędziów. Jeśli GKSŻ już wysyła do mediów noty Fydy, bo wiadomo że nikt inny tego nie zrobił, to powinna też pokazać noty innych sędziów - Wojaczka, Lisa czy Substyka. Powinno być tak jak pisze red. Ostafiński. Ranking sędziów powinien być jawny i powinno się informować za co sędziowie mają odejmowane punkty. To jest skuteczna metoda na walkę z kolesiostwem w tym towarzystwie i prześladowaniem nie lubianych sędziów. A dlaczego tego nie zrobią? Każdy niech sobie na to już sam odpowie :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (9|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Cysio

Przede wszystkim po meczu powinien być publikowany protokół zawodów. Bez tego skazani jesteśmy na domysły i subiektywne wersje obu stron. Przykładowo po finale w Gorzowie strony przerzucały na siebie lub komisarza winę za zły stan toru. A wystarczyłoby ujawnić protokół i wszystko byłoby jasne(komisarz ma obowiązek wydawać polecenia na piśmie więc powinny one być zawarte w protokole zawodów). Również sędzia musi wpisywać do protokołu swoje decyzje(np. o wykluczeniach) wraz z uzasadnieniem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.


Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.