Wątek dotyczący artykułu

Stal - NMC Górnik. Zabrzanie wrócili z dalekiej podróży

Stal Mielec postraszyła NMC Górnika Zabrze. Po pierwszej połowie gospodarze, ze znakomitym Krzysztofem Lipką w składzie, prowadzili 16:13, ale po przerwie zawodnicy Ryszarda Skutnika rozwiali wątpliwości (27:32).

przeczytaj cały artykuł

miki

Mecz Kirilenki z Górnikiem Zabrze niestety zakończył się porażką gospodarzy. To niesamowite, że jeden zawodnik może tyle znaczyć dla zespołu. Dopóki Górnik nie wyszedł na plusa do Ukraińca to robił ogromną robotę. Rzucał, asystował i dobrze bronił. Nawet po wyłączeniu go z gry jako jedyny przejawiał chęci do grania. Będę zdziwiony jeżeli po sezonie dalej będzie grał w Stali. Poza wyłączeniem Kirilenki kolejnym atutem Górnika było wejście Kickiego do bramki. Ma gość patent na Stal, bo już któryś sezon z rzędu zatrzymuje mielczan. Trzeba też dodać dobrą pracę obrotowych w Zabrzu. Gromyko zdobywał karne, a Daćko skutecznie je egzekwował. W Stali widać brak jakości na rozegraniach. O ile jeszcze Miedziński stwarza jakieś zagrożenie to Krygowski ma problem z rzutem. Wchodzi Dementiev i zamiast rzucać jak tylko jest okazja, bo rzut ma niesamowity to podaje w poprzek piłkę. Wejście Basiaka było tragiczne. Ok. Nie grał dawno na rozegraniu, ale jak 4 razy z rzędu gra akcję 2 na 2 z Krępą, który nie jest w stanie podzielić tych dwóch obrońców to zamiast bezsensownie podawać do koła powinien rzucić obok obroncy. Ogólnie jak zwykle: dobra pierwsza połowa, ale od 40 minuty po prostu brakuje sił. Górnik nie zagrał wielkiego meczu, ale wygrał w pełni zasłużenie. Widać było dużą jakość na każdej pozycji poza środkiem rozegrania, bo ani Gliński, ani Tokaj nie zagrali dobrze. Arbitrzy z Tarnowa kolejny raz sędziują dziwnie. Oba zespoły mogły grać bardzo długo w ataku. Nawet jak drugie tempo akcji łamał się to nie było sygnalizacji gry pasywne. Nawet niewielkie naruszenie pola bramkowego w mało groźnej sytuacji skutkowało rzutem karnym. Cześć kar też z kosmosu, jak ta dla Kłody za to, że Tokaj wpadł w niego z całym impetem i odbił się jak od ściany. Obie ławki wykrzykują do sędziów, a oni udają, że nie słyszą. Gdyby się szanowali to zaraz utemperowaliby kartkami obie ławki. Gratulacje dla Górnik, który wygrał w pełni zasłużenie.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
miki

Dobrze o tym wiem. Nie krytykuję go za grę na nienominalnej pozycji tylko stwierdzam fakt, że nie stanowi zagrożenia rzutowego. Widać, że ma ograniczenia fizyczne do grania na rozegraniu, ale ktoś w Mielcu wymyślił, że będzie rozgrywającym. Według mnie nie sprawdza się na tej pozycji, ale co poradzić? To nie jego wina, że ktoś tak wymyślił.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.