Wątek dotyczący artykułu

Sporo się dzieje w sprawie Wilfredo Leona. Tajne negocjacje, naciski, a nawet... szantaż

Kubańczyk z polskim paszportem nie zagrał podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, nie zagra również w tegorocznych mistrzostwach Europy, które odbędą się w Polsce. Zdąży na mistrzostwa świata 2018?

przeczytaj cały artykuł

damdym

Mam prawo do śmiechu [od samej matki natury]. A jakie Ty masz [i Tobie podobni] prawo do odbierania Katarczykom kupowania piłkarzy [na razie ręcznych]? O ile pamięć mnie nie myli, krytyka takich poczynań była powszechna. Albo - albo, panie kolego. Nie siedzimy okrakiem.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Makardi

Śmiałeś się podczas Pucharu Świata jak Juantorena rozwalał naszą kadrę w najważniejszym meczu sezonu? To może byłoby Ci jeszcze bardziej wesoło jakby Leon zagrał w Rosji?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
damdym

Doskonale wiem, że ktoś już dawno przetarł szlak. Dla mnie to droga donikąd. Schodzenie na poziom rozgrywek para-klubowych. Klub Polska na klub Italia. W końcu straci sens śpiewanie hymnów, strojenie się w barwy narodowe. Agenci będą podkradać perełki. A nie zapominajcie [liczba mnoga, bo wielu tak myśli na tym portalu]], że popularność siatkówki opiera się na reprezentacjach [szersza publiczność]. Jeśli zainteresowanie spadnie, padnie cała dyscyplina.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|2)
blokuj
dujszebajew

dlatego w przyszłosci powinno się wprowadzić przepis max 1 naturalizowany w kadrze, co by ukrócić te procedery zwłaszcza w Rosji i we Włoszech, ale na razie skoro tego nie ma to przepisy powinny być sprawiedliwe i my też powinnismy mieć prawo powołać Wilfredo, tym bardziej że chłopak naprawdę się stara..

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
dujszebajew

ale to się chyba tylko tyczy tych którzy wczesniej grali w innej reprezentacji, bo przecież w Rosji przez pewien moment grało ze 4 albo 5 Ukraińców naraz

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
Makardi

Jeśli chodzi o samą wizję reprezentacji to ja się zgadzam, że w kadrze powinni grać sami rodowici siatkarze, natomiast jeśli jest taka możliwość i zasady na to pozwalają to grzechem byłoby z nich nie skorzystać gdzie inni robią to notorycznie. Dość mam już pięknych porażek. To nie dotyczy tylko nas kibiców. Zawodnicy też chcą grać z Leonem, też chcą mieć większe szanse na sukces.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
dujszebajew

co innego płacić grube pieniądze zawodnikom za grę w reprezentacji a co innego gdy człowiek, który otrzymał obywatelstwo w sposób w miarę naturalny, powoli utożsamia się z naszym krajem i z własnej woli wyraził chęć gry dla naszej reprezentacji to jesli przepisy pozwolą to powinien miec takie prawo..zresztą ja nawet byłbym przeciwny gdyby takie pieniądze jak płaci Katar polski związek płacił naszym polskim zawodnikom także to całkiem inna sytuacja i tu patriotyzm nie ma nic do rzeczy, bo to było po prostu chamstwo...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
damdym

Nie napisałem, że to bliźniacze sytuacje. Co jest wspólne? Dziura do zasypania [czyli licha sytuacja kadrowa]. I potencjalni ochotnicy. Leon skłócony z własną federacją oraz typowi najemnicy. Inne metody, ale podobny cel. Rzecz jasna Katarczycy działali z większym zamachem, ale bądźmy uczciwi, ich dziura wydawała się nie do zasypania. Gdyby Leonów było trzech, nie byłoby trzy razy tak? Po prostu działaliśmy na innym rynku.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
dujszebajew

no pisanie że Leon jest skłócony z federacją to trochę nie pasuje, bo skłócony to jest Kazijski z Bułgarią a Leon jak i inni Kubańczycy zostali po prostu wyrzuceni tylko dlatego że chcieli żyć jak normalni ludzie i siatkarze...może te sytuacje się przyczynią do tego że tam na Kubie otrzeźwieją i zobaczą że nie tędy droga, co w sumie też będzie korzystne dla wszystkich..a jesli chodzi o te łatanie dziur to to samo było w przypadku Obraniaka, Perquisa, Polańskiego, Rojewskiego( już nie mówiąc o Olisadebe) i tak naprawdę oni się tylko tym różnią od Leona że urodzili się w Polsce albo mieli polskich przodków a tak naprawdę są takimi Polakami jak i Leon a nawet ja bardziej utożsamiam się z Leonem , bo on przynajmniej chce swoją przyszłosć związać z naszym krajem i za to ma mój szacunek

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
dujszebajew

bo rzecz w tym że do ja każdej takiej sprawy podchodzę bardzo indywidualnie i np jakbym był Katarczykiem i wiedział że płacą zawodnikom zagranicznym, którzy nie czują żadnego związku z moim krajem to bym się z taką reprezentacją nie utożsamiał, ale np. własnie Leona akceptuje..gdybym wiedział że on będzie chciał grać u nas tylko za kasę tak jak proponowali mu Rosjanie czy Turcy to bym go nie chciał, no ale on jest chętny grać dla nas z własnej woli..po drugie on nie chce się wypromować jak Obraniak czy Polański, bo przecież jest już chyba najlepszym zawodnikiem na swiecie i zarabia najlepiej na swiecie i tak naprawdę przecież mógłby sobie w lato odpoczywać na Bahamach a on chce poswięcić grę i zdrowie dla Polski za free i to też szanuję..bo to wszystko się rozbija o to kto jak traktuje polskosć, niby powinno być tak że Polakiem jest ten kto się tu urodził i wychował, ale szczerze mówiąc wiele polaków, których się tu urodziło i wychowało, chodziło do publicznej szkoły m.in. za moje pieniądze teraz już kilkanascie lat mieszkają zagranicą, robią kariery i niekiedy nawet nie przyznają się do swojej ojczyzny, to szczerze mówiąc ja bardziej wolę Leona i mówię to jako zadeklarowany nacjonalista

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
damdym

Gdybyś był Katarczykiem, myślałbyś jak Katarczyk. Wiedziałbyś, że nie ma żadnej tradycji, że trzeba w sposób sztuczny spłodzić dziecko, które spłodzi już naturalne potomstwo. Jak widzisz wszystko można wybronić.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|3)
blokuj
damdym

Nie jesteś tak wolny [jak się Tobie wydaje]. Jesteś zakładnikiem [by nie powiedzieć niewolnikiem] sukcesu. Dlatego utożsamiasz się z Kubańczykiem. Gdyby nie był w połowie tak utalentowany jak jest, nie czułbyś żadnej więzi. Ale nie potępiam:) Doskonale rozumiem, że pokusa jest wielka.

| Odpowiedz
blokuj
dujszebajew

no gdyby był gorszy od naszych to oczywiscie żeby nie było mowy, bo by go nikt nie powołał do kadry, ale mimo to jesli by tu chciał mieszkać i pracować to też bym go uważał za krajana..

| Odpowiedz
blokuj
dujszebajew

a poza tym ja z żadnym siatkarzem nie czuję więzi nawet z polskimi, ponieważ ogólnie są mi to obcy ludzie, ale że reprezentują mój kraj to ich szanuje i kibicuje i też będę kibicował Leonowi jesli się będzie nas reprezentował..

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.