Wątek dotyczący artykułu

Bertus Servaas: Odpadliśmy zasłużenie

Prezes Vive Tauronu Kielce, Bertus Servaas po odpadnięciu drużyny z Ligi Mistrzów powiedział, że w zespole panuje fantastyczna atmosfera i nie wie skąd biorą się słabe wyniki, jakie ostatnio osiągają kielczanie. Podkreśla też zasłużoną przegraną.

przeczytaj cały artykuł

shower

Moim zdaniem trzeba odświeżyć skład i filozofię gry. Koło - Julen jest genialnym zawodnikiem i z tym nie ma co dyskutować ale podania są czytelne, wystarczy dobrze przykryć Julena lub jego słabszy dzień i koła nie ma bo Walczak i Kus są za słabi na LM i ich wejście to znaczne osłabienie.
Prawa ręka - Jurecki po kontuzji, nie wiemy czy dojdzie do formy, Bielecki - albo rzuca nie do zatrzymania albo nic nie rzuca tak jak wczoraj, Jurkiewicz, z całą sympatią do tego zawodnika ale już nie wróci do formy, pierwszy sezon w Wiśle miał genialny później niestety coraz gorzej a obecne kontuzje raczej nie pozwolą dojść do optymalnej formy.
Lewa ręka - Lijek już swój wiek ma i widać że czasami słania się na nogach, Paczas nie ta klasa, wieczny talent ale to za mało na LM, niestety warunki fizyczne nie pozwolą mu przejść na wyższy poziom
Rozegranie - Zorman, wygrał wiele spotkań ale też już wiek robi swoje, a Bombac raz lepiej raz gorzej, ma fantastyczne zagrania ale przeplata je bardzo słabymi (jak Zhitnikov w Wiśle)
Skrzydła - ostatnio bezproduktywne, Strlek jakby obniżka formy, Reichmann chyba już myślami w Niemczech, Djukić jeszcze młody a Siwy bez wyrazu choć w obronie robi kawał dobrej roboty
Bramka - dobrze że chociaż Ivić nieźle broni bo Szmal jest zupełnie bez formy.
Obrona słabiutka, Kus i Chrapkowski nie nadają się do LM, zresztą Chrapkowski został zniszczony, zapowiadał się na super grajka ale zrobiono z niego na siłę obrońcę i teraz nie ma ani obrońcy ani atakującego.
Uważam że przyjście nowych zawodników da dużo jakości , szczególnie ciekaw jestem Mamicia bo chłop ma warunki i nie boi się rzucać, odciąży Karola i Dzidziusia, Alex - bardzo jestem ciekawy jego gry, przypomina mi trochę Nenadica, potrafi być nie do zatrzymania ale często gotuje mu się w głowie.
I to co pisano wcześniej, więcej różnych zagrań, bo rok temu cudem udało się wygrać grając indywidualnie, w tym sezonie już nie bo przeciwnicy też mają trenerów i widzą jak gra Vive i wystarczy słabsza forma by z indywidualnych akcji wyszły nici
Pozdrawiam normalnych :)

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (9|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
RNL

Nowi zawodnicy daja duto mozliwosci tyktycznych, tylko trzeba to "dobrze poukladac" i solidnie przepracowac okres przygotowawczy (brak tej przygotowania obil sie Vive na zgraniu nowych zawodnikow z zespolem, plus kontuzje Jureckiego i Bombacza). Mamic to bardzo zdolny i ambitny gracz, dobrze 1:1 i ma bardzo mocny rzut, ktorym dysponowal juz przychodzac kilka lat temu do Schaffhausen.
Troche nie w temacie, ale niektorych napewno zainteresuje - Gábor Császár zostaje w Schaffhausen do 2021.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
dujszebajew

ja bym kiedys chciał zobaczyć Simonet w kieleckich barwach bo jak jest zdrowy to zdecydowanie nietuzinkowy gracz..tylko że ma kontrakt do 2019 także dopiero ewentualnie za Jurkiewicza a po drugie boję się że jego też by Talant uziemił tak jak to zrobił z Bombacem tą swoją taktyką..swoją drogą to trochę dziwne, bo sam na srodku rozegrania sporo rzucał a teraz każe na siłę rozgrywać nawet gdy dobra pozycja

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
RNL

Simonet napewno tworzylby bardzo ciekawy duet z Bombacem, bo obydwaj sa dynamiczni i dobrze rzucaja a jednak kazdy z nich gra inaczej. Z tego co wiem, Servaas byl swego czasu bardzo zainteresowany Simonetem i byly juz jakies luzne, wstepne rozmowy. Z drugiej strony ciekawa jestem kogo sprowadzi do Kielc na kolo i srodek rozegrania.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
niktważny

Ciekawa dyskusja Panowie. Ja myślę, ze Simonet do naszej drużyny nie pasuje. Jest piekielnie szybki ale rozgrywajek z niego jest raczej przeciętny. Zauważcie, jak wyglądała gra Montpellier. Tam robotę dogrania piłki robił przede wszystkim Dolenec i Grebile a Simo, szukał sobie pozycji i pakował się na pełnej k... pomiędzy obrońców i walił w bramkę. To tyle moim zdaniem na temat Simo. Co do slow prezesa, to zgadzam sie z nim w zupełności. Nie jest to czas i miejsce, na rozliczanie kogokolwiek. Zobaczymy na początku przyszłego sezonu. Przyjdzie Marko, Alex i Blaz i wtedy zobaczymy jak ich Talant ułoży. Myślę, ze będzie zdecydowanie lepiej niż obecnie. Ja bardzo liczę na Bombaca. Rozgrywajek jest rewelacyjny, ale podobnie jak Zorman - kiedy przyszedł do Kielc - pierwszy sezon grał kiepski. Dopiero potem zatrybił. Moim zdaniem dlatego, ze Słoweńcy ogólnie graja zupełnie inaczej jak Polacy i musza troche zmienić przyzwyczajenia a na to potrzeba czasu. Bardzo bym chciał zobaczyć w duecie z Dejanem, Arona Palmarsona. Jest spokojny, zrównoważony na boisku, rozgrywa piłki naprawdę świetnie i na dodatek ma rzut. To mógłby byc zaje fajny duet... Ewentualnie jak nie Palmarson to Duvnijak tez może byc...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
RNL

Fakt, Simonet jest raczej "egzekutorem" i malo gra pod druzyne. Palmeson by pasowal, ma duza "inteligencje boiskowa" i co ciekawe ma kontrakt w Veszprem do czerwca 2018. Slychac co prawda rozne plotki o tym, ktore kluby sa nim zainteresowane, ale kto wie. Duvnjak ostatnio przedluzyl w THW do 2020, wiec chyba nie ma tematu.

| Odpowiedz
blokuj
niktważny

Nie wiedziałem ze Duvnijak przedłużył. A ja coś czuje w kościach, ze nasz Prezes szykuje cos zaskakującego na środek i na koło. Ps. Jeszcze raz przepraszam koleżankę...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
dujszebajew

Gdyby był choć cień szansy na Pallmarssona czy duvnjaka to ja bym nawet o Simonet nie pomyślał nigdy ;) ale staram się myśleć w miarę realistycznie....

| Odpowiedz
blokuj
niktważny

Zobaczymy co nasz Prezes wymyśli. Szanse na Palmarsona uważam że są. Gdyby było inaczej, Barcelona już miała by go w swoich szeregach. Niewiadomą jednak jest, czy nie przedłuży kontraktu z Veszprem, bo Karacic raczej nie przyjdzie. Do końca sezonu powinno byc wiadomo co i jak. Chodzi mi jeszcze po głowie Andy Shmidt ale nie sądzę aby opuścił RNL chyba, ze skusi sie na... Faktyczną walkę o final LM.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
RNL

Andy ma kontrakt z Lwami do 2020, wiec tez nie jest do wziecia za darmo, poza tym on nie zamirza sie zbyt "daleko oddalac" od Szwajcarii - chociaz srodkowy naprawde super. W sumie nie ma zbyt wielu dobrych srodkowych, ktorzy byliby do wziecia w najblizszym czasie.
PS. Nic sie nie stalo, czesto tutaj sie to zdarza. Pozdrawiam

| Odpowiedz
blokuj
dujszebajew

no takich srodkowych którzy byliby bombami jest niewielu: Pallmarsson, Karacić, może Cindrić, Duvnjak ma do 2020 także musiałby rozwiązać kontrakt, no i własnie Simonet do 2019..poza tym są jeszcze Zarabec i Skube, ale to już trochę niższa półka, no chyba że ktos z młodych i jeszcze za bardzo nieznanych

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.