Wątek dotyczący artykułu

Liga zagrożona. Dlaczego nie kupiono siedmiu plandek na tor już teraz

Kibice pytają, jak długo jeszcze deszcz będzie zagrożeniem dla najlepszej ligi świata. Kluby wydają miliony, ale są bezbronne wobec kilku kropel deszczu. A przecież wystarczyło zamówić siedem systemów zabezpieczających tor przed opadami.

przeczytaj cały artykuł

atom

piszesz bzdury redaktorku, zadaszenie nad MA nie zapobiega zalaniu toru, gdyż zadaszenie jest nad widownią, dwa lata temu byłem na meczu, który został przerwany przez nawałnicę, która uniemożliwiła jazdę, ale ten dziennikarzyna już przyzwyczaił nas do braku obiektywności i profesjonalizmu dziennikarskiego.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|6)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
KS ApatorToruń

Z tego co piszesz to sądzę że chodzi Ci o mecz z Gorzowem. Nie wiem czy pamiętasz lecz była to naprawdę ściana wody która spadła tylko na pierwsze 2 metry toru od krawężnika przy pierwszym łuku jak i na prostą startową. Po 40 minutach tor był gotowy do jazdy i równy jak tafla lodu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
atom

być może, że to był mecz z Gorzowem, bywam dosyć często w Toruniu, bardzo lubię Toruń, ale to nie znaczy, że przy dłuższych opadach toruński tor jest niezagrożony, pozdrawiam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
KS ApatorToruń

Uwierz mi. Przy takiej nawałnicy nawet plandeka nie pomoże :) No chyba że będzie mocowana jakimiś kołkami do murawy :P Zresztą folia ma chronić raczej przed deszczem przed meczem. Bo nie ma co się oszukiwać jeśli zła pogoda się utrzymuje w godzinach spotkania, to odjeżdżanie spotkania pod względem finansowym ma w ogóle sens? Zakładam że nawet u nas , Gorzowie czy Zielonej byłoby może 30-40% kibiców. To generuję podejrzewam że spore straty dla klubów i coś mi się wydaję że także dlatego te plandeki wchodzą tak długo.

| Odpowiedz
blokuj
poncki

Z tego co pamiętam, kilka razy były dłuższe opady przed meczem i kończyło się kosmetycznym równaniem toru. Od momentu gdy dach został wydłużony i zakrywa tor tylko jedno albo dwa spotkania rozpoczęły się z opóźnieniem.
Na szczęście dach spełnia swoją rolę i oby tak dalej.
Wiadomo, że przy deszczu który zacina zawsze woda dostanie się na tor. Wtedy tylko całkowite zadaszenie zdaloby egzamin. A poza tym zawsze w takich sytuacjach jest jeszcze na torze folia która dodatkowo chroni miejsca najbardziej narażone na wodę.
Pozdrawiam

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
atom

tak czy inaczej, na pewno MA jest najlepiej osłonięta od deszczu, należy życzyć tylko aby opady wstrzymały się chociaż na dwa dni przed meczami, życzę wszystkim fanom jazdy w lewo wielu wrażeń, zawodnikom jazdy bez kontuzji, Wesołych Świąt, mokrego Dyngusa ale poza torem.

| Odpowiedz
blokuj
krzysiugumisiu

Też byłem na tym meczu i najlepsze jest to, że obaj macie rację, więc nie ma się o co sprzeczać. Deszcz był wtedy ogromny, wiało niesamowicie. Fakt jest taki, że dach oczywiście znajduje się nad torem. Niestety przeważnie jest tak, że deszcz nie pada pionowo z góry tylko pod pewnym kątem i pewna - niezbyt duża część toru jest namoknięta. Wtedy jeśli dobrze pamiętam przykryć trzeba było wejście w drugi łuk i część drugiego łuku. Doprowadzenie do stanu używalności takiego kawałka toru to pikuś w porównaniu do szykowania całego toru. Po prostu nie ma co brać dosłownie tekstów tego marnego dziennikarzyny, który albo czegoś nie dopowie, albo nie pomyśli i napisze zbyt wiele. A może robi tak celowo. Nie ważne jak mówią, byle mówili, niech ludzie wchodzą na stronę i oglądają reklamy. Z tego portal ma kasę.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
krzysiugumisiu

Może i tak. Szkoda, że w tym roku mam imprezę rodzinną w poniedziałek, bo pewnie zjawiłbym się znowu :) Ładny stadion, a przede wszystkim ładne miasto. Jest czego zazdrościć.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Kaytek

Pal licho deszcz to była nawałnica, że drzewa przewracało. Ja akurat wtedy na meczu nie byłem ,byłem w centrum i widziałem jak kilkumetrowe drzewo poszło jak zapałka. Co do deszczu nie jeden mecz w Toruniu przy padającym na murawę deszczu był odjechany tylko kibic raczej tego nie odczuł bo skoro jeżdżą i na głowę nie kapie to jest ok, a co się nad murawą dzieje umyka oku zajętemu śledzeniem wydarzeń torowych. Owszem to nie jest hala dach nie do końca jest idealny jednak chroni tor w takim stopniu że zawody mogą się odbywać. Fakty są takie że odkąd jest dach meczów sienie odwołuje w Toruniu.

| Odpowiedz
blokuj
klewus

Bzdura, oni już dawno sami sobie kupili plastik i przykrywaja tę niewielką część toru który bywa czasem zmoczona deszczem!!!

| Odpowiedz
blokuj
-stanley

Jednego nie bierzesz pod uwagę. Zalanego miejsca na torze nie wysuszysz w ciągu godziny i dalej będzie inny, jak na innych częściach toru. Przepis mówi o jednakowym na całej szerokości i długości toru.

| Odpowiedz
blokuj
KamilToruń

Byłem na meczu gdzie lało i uwierz mi że tylko kawałek 1 łuku na którym nawet jadąc po krawężniku przednim kołem nie zahaczysz tylnym,aa no i lekkie kałuże przy maszynie startowej to teren gdzie nigdy żaden zawodnik nie jeździ :D

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.