Wątek dotyczący artykułu

Gortat chamsko odpowiedział na prowokację. Koszykarz obraził matkę internauty

Jeden z użytkowników Twittera wytknął Marcinowi Gortatowi, że w ostatnim meczu był najsłabszy na parkiecie. Koszykarz "Czarodziejów" odpowiedział w kontrowersyjny sposób.

przeczytaj cały artykuł

Suicide Mouse

Abstrahując od tego wpisu (faktycznie żenujący), to smutny jest fakt, że tabloidowy temat o czyjejś wpadce natychmiast gromadzi masę komentarzy, a dla przykładu artykuł o fundacji Gortata, która trzeci raz sfinansowała ferie dzieciakom, doczekał się ledwie jednego wpisu.
Teraz momentalnie z czeluści internetu wyłaniają się wszyscy przeciwnicy Marcina, jakby tylko na taki temat czekali, żeby móc wielce moralizatorskim tonem stwierdzić "prostak", "od zawsze wiedziałem, że to prymityw", "już w szkole był głupkiem". Ludzie, nie widzicie jakie to jest słabe? Facet non stop udziela się charytatywnie, a 90% z was poświęca mu uwagę tylko wtedy, gdy można napisać coś negatywnego. Cholera, gość całkiem niedawno przekazał 125 tysięcy złotych (!!) na leczenie chorego chłopca, ale stado znawców i recenzentów osoby Gortata pojawia się dopiero wtedy, gdy znajdzie się jakiś jego chamski wpis w kierunku anonimowego internauty...

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|2)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
karol3414

Wiesz co jest bardziej żenujące niż jego wpis? To, że jest on odpowiedzią na zwykłe stwierdzenie, pal licho prawdziwe czy nie. Nie była to odpowiedź na jakiś wulgarny atak (choć na taki też nie powinien odpowiadać obrażając osoby postronne).
Jedno jest pewne, takim wpisem udowadnia że za wszelkimi jego dobroczynnymi akcjami stoi zwykły PR a nie szczere serce.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|4)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Suicide Mouse

Ale człowieku, zdajesz sobie w ogóle sprawę o czym rozmawiamy? Z jednej strony mamy jeden z wielu wpisów na portalu społecznościowym, skierowany do jakiegoś internauty (pewnie że żenujący, ale przecież to jest tylko człowiek, jemu też mogą puścić nerwy, pewnie wymienia setki takich wpisów tygodniowo, może z nim akurat już wcześniej miał jakieś sprzeczki?), a z drugiej REALNĄ POMÓC RATUJĄCĄ KOMUŚ ŻYCIE. Widzisz różnicę? Pewnie, że teraz wszyscy stwierdzą, że to był PR. Ale nawet jeśli, to co z tego? Przekazał niebotyczne 125 tysięcy złotych na leczenie chorego chłopca, to są fakty. Jak przy tym wygląda jakiś głupi wpis na głupim portalu społecznościowym? Jak może rzutować na ogólną ocenę Gortata?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
karol3414

Może rzutować, ba niestety rzutuje.
Widzisz, to trochę tak jak z zaufaniem do partnera/ki. Żyjecie razem kilka lub kilkanaście lat i wszystko OK, nagle skok w bok i wszystko się wali. Oczywiście, hejt który tu się wylewa to przesada ale niestety takie życie, jeśli Gortat sobie nie radzi z trollami na swoim profilu i puszczają mu nerwy, to lepiej zlecić prowadzenia fanpage'a komuś postronnemu.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|1)
blokuj
Suicide Mouse

Czy ty naprawdę właśnie porównałeś internetowy wpis w kierunku anonimowego internauty do zdrady w związku? Serio?
Rzutuje wyłącznie dla ludzi, którzy tylko czyhają na pierwszą lepszą wpadkę kogokolwiek, żeby móc sobie potem poużywać.
Natomiast zgodzę się co do jednego - sportowcy mają spore problemy z odpowiednim wykorzystywaniem portali społecznościowych. Szczególnie jak zaczynają się za dużo udzielać i wdawać w niepotrzebne dyskusje z internautami. Wychodzi na to, że faktycznie najlepszym rozwiązaniem okazuje się zlecenie prowadzenia swojego profilu jakiejś firmie/osobie, która zajmie się PR-owymi kwestiami. Może i jest wtedy sztucznie i nudno, ale przynajmniej nie ma kontrowersji, na które hieny dziennikarskie tylko czekają.

| Odpowiedz
blokuj
karol3414

Nie, porównanie miało na celu pokazanie Ci, że jedna wpadka odciska większe piętno niż 10 dobrych uczynków przydaje chwały.
Ja tam nie czekam na jakieś ich wpadki, mam to generalnie w nosie, napisałem Ci tylko po to żebyś sobie uzmysłowił to co napisałem w pierwszym zdaniu. Żeby Cię nie dziwiło, że po takich akcjach jest większy ruch niż po akcjach pozytywnych.

| Odpowiedz
blokuj
Gabriel G

Odpowiedz była chamska i tyle. Nie do obrony. Działalność pozytywna Gortata to też fakt. Nieważne czy z serca czy z racji PR realnie ktoś skorzystał. Powstało dobro. Wniosek z tego jest taki, że nawet chamy mają dobre serca. I to jest dobra wiadomość :) Szerzej i poważniej rzecz ujmując zgadzam się zawsze i zawsze w takich sytuacjach odwołuję się do słów ks. Tischnera, który mawiał, że w każdym człowieku jest wszystko - i zło i dobro i obojętność - co w danym momencie w nas dominuje zależy od wielu rzeczy , na których omawianie brakło by nam tu czasu a i miejsce raczej nie to. Jedno jest pewne. Lepiej oceniać poszczególne czyny ludzi niż od razu z jednego faktu złego czy dobrego starać się oceniac kogoś jakocałość.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
Piotrek Wu

Taki lajf, że jak jesteś sławny, to Ci zazdroszczą, a jak Ci zazdroszczą, to się cieszą z każdej wpadki. Liczba hejterów wzrasta wraz ze wzrostem popularności. nie oczekuj obiektywizmu, bo ludzie to k...wy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|0)
blokuj
Ooo yeah

Czyli wystarczy, że przekażę kasę na chore dzieci i nie będą mnie dotyczyć jakieś określone reguły życia wśród ludzi, bo przecież pomagam, to mogę być chamski?
Błędem jest tłumaczenie go. Takie rzeczy bierze się na klatę, tłumaczy emocjami i zamyka temat, bęc, każdemu mogą puścić nerwy. A nie że hola hola, on to może i zamknąć gęby bo inaczej będziecie hejterami. Dla mnie nie tędy droga. A Marcina cenię jako sportowca i człowieka i życzę mu dalej wielu sukcesów. Ale taki wpis pokazuje pewien brak klasy. Kaczyński musiałby siedzieć cały dzień i odpisywać, a i tak nie dałby rady w połowie tak odpowiedzieć.
Jak będzie artykuł o fundacji, to będzie pisane o fundacji. Artykuł o chamskim wpisie, traktuje o chamskim wpisie, a nie czymś innym. To przecież proste. Mają napisać, Marcin Gortat zachował się chamsko, ale przypomnijcie sobie, kiedyś na wakacje jadł schabowego? Oceniamy zachowanie, a nie zachowanie pod kątem zasług. A jeśli się mylę, to powiedzcie mi kto może i co może i za ile a kto nie, bo ja daje tylę, na ile mnie stać i wątpie żeby mnie ktoś bronił jak postąpię źle.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Suicide Mouse

Ale ja też uważam, że ten wpis był żenujący i Gortat powinien za niego przeprosić.
I nie twierdzę, że za działalność charytatywną przysługuje jakiś immunitet. Pisałem o czymś innym - że byle wpis w internecie powoduje lawinę negatywnych komentarzy, w głównej mierze od ludzi, którzy w żadnych innym przypadku na tego Gortata nie zwracają uwagi. Jak zdobędzie 20 pkt w meczu - "co mnie to interesuje, przecież koszykówka to nudny sport", jak przekaże pieniądze na leczenie chorego chłopca - "zieew, nuda", a jak chamsko odpisze komuś na twitterze - "ooo, skandal, co za burak, teraz to mu pocisnę...". Czy to nie jest słabe?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|1)
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.