Wątek dotyczący artykułu

ME U-19: koniec marzeń o medalu dla Polaków? Kto zagra w półfinałach?

Tuż przed ostatnią kolejką fazy grupowej mistrzostw Europy kadetów, Biało-Czerwoni są niemal pewni walki o miejsca 5-8. Wygrana Włoch z Belgią praktycznie przekreśliła jednak szanse Polaków na awans do strefy medalowej.

przeczytaj cały artykuł

damdym

I gdzie to szkolenie? Dwa lata temu mówiono o coraz lepszych rocznikach. Trenerów [na międzynarodowym poziomie] nie ma, prezesi w areszcie, gdzie to zmierza? To już Słoweńcy zaczną regularnie ogrywać nasze "gwiazdy". Najpierw kobiety a teraz panowie, a swoją drogą, najlepsze w tym wszystkim są żale siatkarek, że nikt nie traktuje ich poważnie. Czyli nie mają pomocy fachowców [w dorozumieniu cudzoziemców]. Polska siatkówka pręży muskuły.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
Łukasz Szulowski

To idź oglądać piłkę nożną zamiast marudzić, w której to 5-8 miejsce na ME u19,będziemy mieć za 45 lat. Miejsce w europejskiej ósemce to przecież kataklizm. Złoty medal na EVZA to też przecież dowód na beznadzieję tego rocznika. W innych krajach zapewne się nie szkoli tylko płaci się trenerom za to żeby przeprowadzali aerobik dla grubasów a jak schudną to się ich wypuszcza na takie imprezy. Ludzie jak macie takie pierdoły malkontenckie wypisywać i żale to lepiej nic nie piszcie. Ten rocznik ma wielki potencjał, tylko żeby to widzieć to trzeba wiedzieć coś o siatkówce a nie lamentować jak histeryk, któremu coś ucięli, piskliwym głosikiem, że świat się wali bo jeden turniej wyszedł trochę gorzej. Masakra..

| Odpowiedz
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
damdym

Jak możesz porównywać futbol z siatkówką. Tak jak dla Czecha miejsce poza czwórką w hokeju na lodzie jest porażką, tak dla Polaka podobny wynik w siatkówce. Podobnie czwarte miejsce w rzucie młotem jest kiepskim wynikiem, a półfinał w sprincie sukcesem. Kto tego nie widzi, nic nie wie o sporcie. Szalpuk ze Śliwką dwa lata temu ogłoszeni wielkimi talentami, przyszłością kadry. I co? Bliżej im do Brożka niż do Lewandowskiego. Lokalne gwiazdy. To nie objaw histerii, lecz przejaw realizmu. A kolega ulega chyba propagandzie sukcesu.

| Odpowiedz
blokuj
Łukasz Szulowski

Radzę przyjrzeć się dokładniej wynikom osiąganym w rozgrywkach u 16 przez choćby Estonię, Białoruś, Ukrainę, Belgię, Słowenię, Czechy, Hiszpanię,Niemcy a nawet Łotwę. Skończyły się sielankowe czasy w których liczą się tylko Włochy ,Rosja i Polska czego dowodem jest brak w pierwszej 12 europy choćby takiej Serbii (zauważyłeś? Ona słynie ze świetnej pracy z młodzieżą, czyż nie). Jeśli chodzi Ci o nazwanie turnieju porażką, to ok mogę się zgodzić bo nie wolno młodym wmawiać że 5 miejsce to nie porażka. Każde inne miejsce niż 1 to porażka dla sportowca, ale jeżeli Ty uważasz , że ze szkoleniem jest coś nie tak bo kończymy na miejscach 5-8 w Europie no to znaczy , że bez urazy słabo u Ciebie z orientacją jeśli chodzi o aktualną geografię siatkówki. A co do Szalpuka i Śliwki to nie grają jeszcze na poziomie światowym ale obaj zrobili w tym sezonie duży krok na przód. Jakieś 15 lat temu w piłce nożnej też była mizeria jeśli chodzi o szkolenie na całym świecie można powiedzieć, liczyło się 30-40 reprezentacji a reszta to był piach. I co -nawet wtedy żadna nasza kadra nie przebiła się do turnieju głównego młodzieżowych mistrzostw europy , a jak porównujesz to o czym piszę przez analogię do Czech to też robisz błąd bo tam hokej jest ważniejszy od futbolu, a chyba nie sądzisz, że siatkówka w Polsce jest ważniejsza od piłki? Więc radzę dać sobie na wstrzymanie bo przyjechanie z Marszu i przyzwoita gra na tym euro to nie powód do bicia takiej piany. Nie ulegam propagandzie sukcesu tylko właśnie oceniam realistycznie potencjał tej grupy niezależnie od wyniku tego jednego turnieju. Jakoś nie odniosłeś się do tego że ta grupa pokonała już dwukrotnie Rosjan w turniejach młodzieżowych , którzy zgarną na 90 % złoto tutaj. Jeżeli nie rozumiesz że zagranie w tak krótkim czasie dwóch turniejów i bycie na nich w formie to zadanie dla młodzieżowców prawie nie wykonalne to też pokazujesz że o sporcie nie wiele wiesz. Gadanie o jakiejś zapaści szkoleniowej to wierutna brednia

| Odpowiedz
blokuj
Riorwar

Nie oglądam za bardzo, więc mam pytanie. Jak nasi młodzi przyjmujący przyjmują na tym turnieju? Bo niestety doświadczenie uczy, że bez przyzwoitego przyjęcia to ciężko się przebić w dorosłej siatkówce. Nawet w kadrze zawodnicy jak Szalpuk czy Bednorz przegrywali rywalizację z Buszkiem, bo on lepiej od nich przyjmował.

| Odpowiedz
blokuj
Łukasz Szulowski

Generalnie bardzo bardzo przeciętnie. To znaczy Czyrniański ma 2 metry , windę w nogach i strzała , ale na razie kompletnie bez przyjęcia a reszta wgl średnio ani ataku ani przyjęcia ani zagrywki. Bardzo przeciętnie też rozgrywający. Z tego co oglądałem talent na przyjęciu ma Janikowski no ale ma kontuzje i brakuje go bardzo, albo Kosiby. Natomiast jestem pod wielkim wrażeniem Grygiela. Mimo 17 lat dopiero co skończonych jego gra zawsze jest taka sama. Nie ważne końcówka początek seta, czy jest po błędzie -bardzo chłodna głowa, super warunki no i najlepszy serwis w całej drużynie -wielki talent wg mnie . Jakby wkleić do tej drużyny Fornala to by zrobili tam porządki z wszystkimi. Ale gra wygląda tak, że Czyrniański tam od ataku ale nie ma go za bardzo kto pokryć z taką dobrą jakością, przyjęcie jest słabe rozgrywający nie potrafi tego zazwyczaj wgl poprawić no i kończy się na jakichś przepychankach na siatce, gra jest szarpana, bardzo ciężko się to ogląda i to co odróżnia ten rocznik od poprzedniego to że tam oglądało się drużynę a tutaj jest mnóstwo sytuacji w których zawodnicy skrzydłowi zdani są na własne umiejętności i gra jest bardzo indywidualna.Prawdopodobnie jest to wynik słabych przygotowań. Dla przykładu w pojedynkach z Rosjanami w których wygraliśmy serwowaliśmy naprawdę mocno i z małą liczbą błędów. Na tym turnieju mamy problem żeby przebić piłkę przez siatkę troszkę mocniej prócz Grygiela. Środkowi naprawdę solidnie i w bloku i ataku. Ważne żeby weszli do 6.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
Riorwar

Bo szczerze mówiąc, to dla mnie nie są zbyt ważne wyniki w rozgrywkach młodzieżowych, tylko to, czy z całego rocznika znajdzie się choć jeden bardzo dobry zawodnik, który będzie się nadawał do kadry. No to trzeba trzymać kciuki za Grygiela. Według wikipedii chłop ma 199cm, a to już całkiem słuszne warunki. No i oby chłopaki zajęli to piąte miejsce, żeby jeszcze na MŚ mogli sobie trochę pograć z rówieśnikami w meczu o stawkę.

| Odpowiedz
blokuj
Łukasz Szulowski

tylko że akurat atakujących mamy dużo a nam bardzo brakuje przyjmujących. Niech tylko nikt nie przestawia na atak Czyrniańskiego bo na MPJ już oczywiście grał na ataku. Uczyć przyjmować bo ostatnio mam wrażenie że postępujemy w myśl zasady po co uczyć przyjmować jak można na atak przestawić a zostawia się na przyjęciu takich którzy naprawdę mają do niego talent. A współczesna siatkówka pokazuje , że jeden zawodnik na skrzydle , który przyjmować oczywiście potrafi ale tylko przyzwoicie i bez szału, natomiast z rakietą w ataku naprawdę nie zaszkodzi a w dużej mierze przypadków jest niezbędny. Jeśli idzie o sam atak to jest sporo chłopaków z dużym potencjałem, a przyjęcie można przecież poprawić. Orczyk w Kielcach pamiętam też nie robił szału w przyjęciu, też żadnych sukcesów juniorskich nie odniósł a wyrósł kawał grajka -to dla mnie największy wku*w powołań. Może powinien pomyśleć o lidze Włoskiej bo to chyba jedyna liga w której dostał by powołanie grając poza Polską i do której pasuje. Albo Zaksa, Skra, Resovia lub Jastrzębie. Facet jest dobry bo klei piłę przy przyjęciu elegancko a z jego stylem w ataku czyli lewa ręka i warunkami (198) zawsze taki zawodnik jest w stanie zdobywać masę punktów. Szkoda że go nie ma bo z pewnością przewyższa na razie Szalpuka czy Śliwkę ale może za rok

| Odpowiedz
blokuj
Riorwar

Jak zobaczyłem brak Orczyka w powołaniach, to tylko się popukałem po głowie, że jedyny wśród młodych graczy zawodnik kompletny został pominięty. Niestety ja się obawiam, że Fefe samemu wybrał tylko część graczy, bo miał Zaksę na głowie. Resztę pewnie "pomógł" mu wybrać PZPS. No bo jest tam trochę nazwisk, których za nic nie idzie zrozumieć. Może za rok, jak już Fefe będzie miał czas poobserwować potencjalnych zawodników do kadry, to dostrzeże Orczyka. No i co do pozostałych młodych, to chyba właśnie takiemu Śliwce czy Szalpukowi przydałby się wyjazd za granicę, gdzie przestaliby być młodymi zdolnymi, a musieliby naprawdę pokazać swoją wartość, żeby znaleźć się w pierwszym składzie. Cieszy mnie to, że Bołądź podobno ma iść do Friedrichshafen. Pogra sobie w LM, zderzy się z inną rzeczywistością. Moim zdaniem każdy młody gracz powinien spędzić 2-3 sezony za granicą (w jakiejś niemieckiej, francuskiej czy belgijskiej lidze), bo to tylko może im pomóc w rozwoju.

| Odpowiedz
blokuj
Łukasz Szulowski

zgadzam się -kiedyś dużo się mówiło o tym że Japończycy się kiszą we własnej lidze. Nie porównuje tu jakby poziomu lig bo to przepaść no ale coś w tym jest że naszym młodym gwiazdeczkom to za dobrze się tu trochę zrobiło. I jak widać przykład takiego Orczyka czy nawet Miki pokazuje że warto sobie zrobić wyjazd. Oby i Droszyńskiemu to na dobre wyszło. Szalpuk odchodzi ze Skry takie info zostało podane. Ucieszyłbym się jakby poszedł się bić o miejsce w składzie gdzieś do Serie A. Bo na ten moment zarówno on jak i Śliwka (polecam zajrzeć w statystyki robi masę błędów własnych), powołanie dostali chyba przez ekspertów z Polsatu. Ale tak jak mówisz teraz Fefe bedzie mieć czas żeby dokładnie się przyjrzeć wszystkim i miejmy nadzieję że już za rok powołania dostaną najlepsi

| Odpowiedz
blokuj
ferdynand

" No i co do pozostałych młodych, to chyba właśnie takiemu Śliwce czy Szalpukowi przydałby się wyjazd za granicę, gdzie przestaliby być młodymi zdolnymi, a musieliby naprawdę pokazać swoją wartość, żeby znaleźć się w pierwszym składzie.
Cieszy mnie to, że Bołądź podobno ma iść do Friedrichshafen. Pogra sobie w LM, zderzy się z inną rzeczywistością.
Moim zdaniem każdy młody gracz powinien spędzić 2-3 sezony za granicą (w jakiejś niemieckiej, francuskiej czy belgijskiej lidze), bo to tylko może im pomóc w rozwoju."
.
popieram 100% ...
poodbierać strzały we włoskiej czy ruskiej lidze - TO jest szkoła przyjęcia ... ale potem stęki i flociki naszej rodzimej liguni = w punkt ;)

| Odpowiedz
blokuj
damdym

Piję do tych buńczucznych wypowiedzi z 2015 ekspertów [głównie z Polsatu]. Jak to polska siatkówka ucieka światu. Rozprawiano o kryzysie Rosjan, Włochów a nawet Brazylijczyków. Polska - USA taki zapowiadano finał IO. O wspaniałej pracy ze znakomitą młodzieżą itd. Tak przedstawiano obraz polskiej siatkówki w mediach. Rzeczywistość mocno zweryfikowała obrazek z telewizora. Ja nie mam nic do tych chłopców. Moja krytyka dotyczyła panów ekspertów, którzy zakłamują [świadomie czy nie] rzeczywistość. Więc to nie ja nie mam orientacji w "geografii siatkówki".
A co do Czechów. Hokej jest droższy w uprawianiu i to się odbija na dopływie talentów. [Coraz mniej Czechów liczy się w NHL] Futbol jest pierwszy biorąc liczbę sportowców.

| Odpowiedz
blokuj
Riorwar

To akurat prawda, że Czesi to upadła potęga. Często mają problem z wejściem do czwórki nawet na MŚ, gdzie taka Kanada, Szwecja, Finlandia i USA wysyła rezerwy. Zaś na Olimpiadzie to często po prostu dostają solidny łomot od czołowych reprezentacji.

| Odpowiedz
blokuj
Riorwar

W Polsce jest całkiem przyzwoite szkolenie, ale z tym uciekaniem światu to faktycznie głupota. Inne kraje nie śpią i też szkolą swoich siatkarzy. No i taka Brazylia, Włochy, Rosja, USA wyciągnęły wnioski po nieudanych turniejach i na IO prezentowali się już dużo lepiej. Każdy, kto mówi o jakiejś dominacji, to widocznie nie zna się za bardzo na tym sporcie. Nawet z Leonem w składzie nie będziemy wygrywać każdej imprezy, bo po prostu inne drużyny też mają swoje gwiazdy.

| Odpowiedz
blokuj
Łukasz Szulowski

dokładnie tak. To tak jak ja bym teraz powiedział że skoro zlaliśmy USA w meczach o miejsca 9-12 bodajże na MŚ J w meksyku i to bez żadnego problemu (generalnie nasze miejsce było nie adekwatne do możliwości bo byliśmy w grupie z MŚ i vice MŚ) to jest coś źle ze szkoleniem w USA. Gówno prawda za chwilę wyciągną kolejne wielkie talenty i pewnie w tym roku już się o tym przekonamy. Jest po prostu bardzo szeroka grupa krajów które szkolą bardzo podobnie a różnice wynikają z tego że czasem trafi się lepszy a czasem słabszy rocznik. Jeśli mowa o dominacji to jedynie w ten sposób można mówić o Rosji. Gadanie dziennikarzy można sobie o dupę potłuc. Tak samo w skokach i to chrzanienie Kurzajewskiego i Tajnera o potędze. A prawda jest taka że między takim szkoleniem w skokach a tym siatkarskim jest w Polsce przepaść (również z warunków wynikająca). Ja bym sobie Panowie życzył żeby w każdym sporcie był taki narybek i takie warunki jak w siatkówce.

| Odpowiedz
blokuj
Łukasz Szulowski

no to akurat co do tego się zgadzam. Tylko to że panowie z Polsatu to wieczni optymiści to nie znaczy że ja mam z kolei popadać w drugą skrajność. Zwyczajnie świat szkoli coraz lepiej i ja uważam że szkolenie jest na bardzo wysokim poziomie w Polsce ale również (przede wszystkim) w Rosji, we Włoszech, Belgii, Czechach (kolejny super rocznik po roczniku Donovana Dzavoronoka), Hiszpanii, Francji. Popatrzmy na Ukrainę z juniorów z Plotnickim -kiedyś to by było nie do pomyślenia. Białoruś w rozgrwkach u16 leje dosłownie wszystkich. My skończyliśmy EVZA za Estonią (mimo że wygraliśmy z nimi 3-0 turniej skończyli przed nami). Dlatego nie łudźmy się się że będzie coraz łatwiej o 4 na juniorskich turniejach bo zwyczajnie zabrano się do ostrej pracy i w innych krajach. Nikt nie stoi w miejscu. Dlatego widzisz ja przed turniejem napisałem że będę zadowolony z miejsca w 6 przed pierwszym już meczem i to nie zmienia mojej oceny co do jakości szkolenia. Czy to jest zły wynik? (jeszcze trzeba go osiągnąć a nie będzie łatwo dziś wygrać z naprawdę dobrą Belgią).Co mają powiedzieć Serbowie których nie ma w 12 a tam talentów co nie miara zawsze.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani. Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się. Zajmie to pół minuty.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.