Wątek dotyczący artykułu

Białoruś - Polska. Marek Panas: Wstyd oglądać takie mecze. To wina trenera

Polscy piłkarze ręczni przegrali w eliminacjach mistrzostw Europy z Białorusią 23:32. Były reprezentant kraju Marek Panas grzmi: - Wstyd oglądać takie mecze. To wina trenera. Tałant Dujszebajew jest dobry tylko wtedy, gdy ma gotowy zespół.

przeczytaj cały artykuł

Yves

Równie dobrze moglibyście wrzucić wypowiedź typa spod budki z piwem, podobny język, podobny sens. Ta strona schodzi na psy.

Dla płockich jedna rada: zróbcie w sobotę jakiś doping anty-Kielce, anty-Talant, ulżyjcie swoim żądzom. Przynajmniej teraz widać co w was siedziało od dawna w temacie kadry.

A pana Panasa zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na nowego selekcjonera. Myślę, że żadna dogrywka nie będzie potrzebna. "Honor" daje +100 do umiejętności. Program można przepisać od Smudy lub Wójcika, będzie jak ulał.

Gdy Kielce wygrywały LM, to tylko zagraniczni zawodnicy, jak kadra gra marnie to tylko Talant. Bo przecież cała europejska czołówka samograjów co roku wygrywa LM, 8 drużyn wspólnie.

Jak można aż tak obniżać poziom debaty promując wypowiedzi ludzi przesiąkniętych do szpiku kości zazdrością? Proponuję wywiad z Maxim, klikalność pobije rekordy.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (5|5)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
markiszon

Weź się chłopie trochę ogarnij bo co by się w klubie czy w kadrze nie działo to Ty nie widzisz wciąż żadnego, nawet najmniejszego problemu. Masz coś z tego, że Dujszebaev jest nadal trenerem kadry i klubu z Kielc ? Pokaż jakieś pozytywy z tego, że treneren kadry jest Duhszebaev. Nigdy nie przypuszczałem, że będziemy mieć kogoś gorszego na stanowisku trenera po Bieglerze. Może znowu napuszesz, że zawodnicy są zmęczeni mistrzostwami, lm, olimpiadą czy jeszcze czymś innym ?Nie twierdze, że trenerem jest złym, ale jego ciągłe i te same błędy przerażają. On chyba uważa się za Boga i myśli, że tylko inni się mogą pomylić. Jedno hest pewne zawodnicy w klubie i w kadrze mają Pana Dujszebaeva dość. A kadra z dnia na dzień stała się reprezentacją do dawania punktów innym reprezentacją. Talant pokaż, że maxz odrobine honoru.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|0)
blokuj
Możesz dodać użytkownika do blokowanych, żeby nie widzieć więcej jego komentarzy.
mks89

Raczej to Ty się zastanów zanim będziesz obrzucał błotem Dujszebajewa.
OK. Zwolnimy Dujszebajewa i kogo zatrudnimy??? Skutnika, Kowalczyka, a może Przybeckiego??? Hehe!!!!
Dujszebajew to właściwy człowiek na właściwym miejscu, który potrzebuje czasu na gruntowną przebudowę kadry.
A krytykują go ludzie , którzy nic nie osiągnęli.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (4|3)
blokuj
markiszon

Masz racje cały czas widać progres w klubie i reprezentacji z tym trenerem ! Szkoda słów na takich zaślepionych ludzi jak Wy. Z wymienionymi trenerami kadra pewnie nie wyglądałaby gorzej bo już chyba gorzej grać nie mogą. Prawie 1,5 rpku pracy z kadrą i efekty xoraz słabsze a wręcz tragiczne. Ile wg Ciebue potrzeba czasu jeszcze ?

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (3|1)
blokuj
mks89

No tak kryzys w klubie. Co z tego, że przed Dujszebajewem żaden polski klub nie wygrał LM? Co z tego, że kryzys formy po zdobyciu LM jest naturalny jak to pokazuje historia innych klubów? Liczy się tu i teraz. Cóż za krótkowzroczność.
Przybecki to nawet nie potrafił wyjść z Wisłą z grupy LM a Ty uważasz że poskładałby kadrę do kupy?
O reszcie polskich trenerów szkoda gadać bo poza wiedzą teoretyczną nic innego nie prezentują.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|0)
blokuj
markiszon

Chłopie odpowiedz sobie na pytanie czy kiedykolwiek polski zespół miał tyle mega mocnych zawodników i taki budżet żeby osiągnąć coś na arenie międzynarodowej ? Tylo prosze nie podaj przykładu PSG jeśli chidzi o budżety i brak ugeania czegokolwiek bo tam ewidentnue ludzie idą zarobić grubą kasę, a orawdopodobnie wynik sportowy jest dla nich mniej ważny!

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|1)
blokuj
mks89

Masz rację nigdy polski klub nie miał tak dobrych zawodników? Ale co z tego wynika?
To efekt tytanicznej pracy Servaasa i całego klubu.
Żeby zdobywac najwyższe trofea trzeba mieć piłkarzy ręcznych najwyższej klasy. Nie da się inaczej osiągać sukcesów.
Widziałeś miny zawodników PSG po zeszłorocznej porażce w półfinale? Są wymowniejsze niż tysiąc słów.
Marzeniem każdego trenera i piłkarza ręcznego jest wygranie LM. To największy sportowy laur w tej dyscyplinie.
Dujszebajew stworzył prawdziwy kolektyw i dlatego wygraliśmy.

| Odpowiedz
blokuj
markiszon

I tu się z Tobą w 100% zgadzam to głównie zasługa Seervasa tego ogromnego sukcesu tylko, że my tu gadamy o trenerze a nie prezesie. Pewnie trener też coś od siebie dołożył,ale jak dla mnie nie wiele. Sam sobie odpowiedxiałeś, że głównym sternikiem tego sukcesu był Holender. Talant sam Ci gdzieś odszedł na dalszy plan !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|0)
blokuj
mks89

Tak, ale prezes nie ustala taktyki i nie trenuje zawodników.
Mecz z PSG rok temu to jeden z najlepszych jeśli nie najlepszy naszej drużyny w historii. Było widać rękę trenera i pomysł na grę. Zgadzam się że w tym sezonie gramy wolno, ociężale, ale nie wzięło się to znikąd.
Wysłaliśmy najwięcej graczy na igrzyska, a trzon drużyny tworzą ludzie po trzydziestce. Są zmęczeni i nie mają formy.
Dodajmy do tego kontuzję Jureckiego i wszystko się posypało.

| Odpowiedz
blokuj
Yves

Zostawię już kwestię twojej kultury, bo to poziom chlewu.Komentowałem żenujący poziom kultury Panasa, nie mam nic przeciwko krytyce Talanta, zwłaszcza po takim meczu.

Nie mam korzyści z tego, że Talant będzie dalej trenerem. Uważam, że w obecnych możliwościach związku ciężko znaleźć kogoś lepszego. Pokaż mi te błędy Talanta: kogo miał wybrać? Kogo lepszego mamy poza kadrą? Tylu mamy graczy na poziomie LM.
Zapewne on kazał wczoraj swoim zawodnikom podawać piłkę w nogi do partnera. Żeby was wkur*ić i pokazać, że nic mu nie można zrobić.

Wskazuję tylko, że wasze wołanie "zwolnić, zwolnić, miej honor" i zero gadki o tym co było potem to głupota. Dyscyplina jest w lesie i żaden trener tego nie zmieni. Jedyny sensowny pomysł jaki mi przychodzi do głowy to Bertus na prezesa ZPRP, ale on ma swoje biznesowe życie.

Chcecie mieć trenera ze światowego topu za 7,5 tys zł na wyłączność dla kadry. Ilu sponsorów ma ZPRP? Jaki marketing, jaki budżet?
Równie dobrze rysuje się wizja spełnienia obietnic partii, która obieca obniżenie podatków i wyższe emerytury.
No ale kto zabroni marzyć, burzyć łatwo, budować nie ma komu.

Co daje gwarancję, że Przybecki/Lijewski/Wleklak wyciągną kadrę z dołka? Jakie mają osiągnięcia jako trenerzy? 5 lat doświadczenia w trenerce razem?
Możesz mnie wyzywać, mam to mocno gdzieś, ale pokaż jakieś recepty.
Gadaj dalej, że dla Kusa i Chrapka ten poziom to za głęboka woda, a potem się obudź, że nie ma lepszych. Ale do tego to już trzeba pomyśleć.

| Odpowiedz
blokuj
markiszon

Jak już o kulturze piszesz to chyba Ty powinieneś się nad nią zastanowić bo ewidentnie Ci jej brak a próbujesz kogoś jej uczyć ! Po drugie to jeśli chodzi o moją kulturę w stosunku do Ciebie to powiedz czym Cię tak obraziłem ? To taki wstęp odnośnie Twojej wielkiej kultury !
1. To, że trener mało zarabia to nie koniecznie znaczy, że będzie swoją pracę olewał i traktował mało poważnie !
2. Co z tego, że ciężko będzie znaleźć kogoś lepszego na miejsce Talanta skoro On kadrze nie daje nic dobrego, totalnie nic !!! Tzn co byśmy ewentualnie zatrudniając wg Ciebie słabszego trenera stracili po Kirgizie ? Przyznam szczerze, że ja wielkich pozytywów po nim raczej nie zapamiętam !
3. To, że obecny trener wybrał najlepszych graczy jakich mógł to już wg Ciebie jeden jedyny wyznacznik ? Co z tego, że wybrał najlepszych z możliwych skoro nie umie ich poukładać, nie chcą dla Niego grać, mają dość pracy z Nim ? To może niech On tylko wybiera zawodników a prowadzi ich kto inny ?!
4. To nie jest tak, że jak trener ma długi kontrakt to nic nie jest w stanie go zakończyć. Prędzej czy później jak będzie miał dalej takie "fantastyczne" wyniki to media i kibice stworzą taką presje, że będzie musiał sam zrezeygnować z prowadzenia kadry bo nikt normalny tak mocnej presji nie wytrzyma !
5. Nie napisałem, że koniecznie musi być trener ze światowego topu bo to mimo wszystko nie jest gwarancja poprawy gry (choć w tym wypadku raczej o to nie będzie trudno ! ). Mi na myśl przychodzą nasi niedawni kadrowicze, właśnie Ci, których wymieniłeś chyba Ty sam: Lijewski, Jurecki, Tkaczyk, myślałem o Romblu. Skoro i tak mamy czarną d.upe to niech skorzystają coś młodzi trenerzy, niech uczą się młodych zawodników i wzajemnie i może coś z tego będzie ?! To, że ktoś nie ma osiągnięć to nie przekreśla go w innym miejscu niż dotychczas ! Ja mogę zapytać jakie osiągnięcia ma Talant w kadrach narodowych ?? Odpowiedz sobie sam na to pytanie !
6. Jeśli chodzi o Chrapka, Kusa i Walczaka bym jeszcze dodał to bardziej chodziło mi o Nicj w kontekście naszego klubu bo tam wybierał głównie Talant, a nie powiesz mi na pewno, że na te pozycje wzięliśmy najlepszych z możliwych dostępnych na całym świecie, pomijając jakiego świetnego obrońce stworzył Talant z Chrapka- zawodnika, który zapowiadał się na fajnego bombardiera !
7. Jeśli chodzi o zarobki to zapewne jest to wynagrodzenie zasadnicze - podstawowe do, którego dochodzą także prawdopodobnie różnego rodzaju dodatki, wyjazdy, przejazdy, noclegi, pieniądze za wyniki, itp, więc też nie błysnąłeś z tą kasą jak tu się wymądrzasz !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (1|2)
blokuj
Yves

Piszesz do mnie "przestań harać się z kirgizem" i chcesz zrobić z siebie ofiarę mojego braku kultury. Sprawdź może, czy sufit się nie stał podłogą w Twoim mieszkanku przypadkiem.

"Tzn co byśmy ewentualnie zatrudniając wg Ciebie słabszego trenera stracili po Kirgizie".
Rozumiesz znaczenie słowa słabszy?
To, że napisałeś dużo, to nie znaczy, że mądrze. Kierujesz się swoim subiektywnym osądem i bierzesz go za pewnik. Ja wolę oceniać kogoś przez pryzmat jego CV, Ty na podstawie "jest młody, perspektywiczny, nie będzie gorszy".
Dawajcie Misiewicza do kadry, da radę chłop.

Co mnie obchodzi Chrapek i Kus w Vive, skoro skrytykowałeś ich w temacie kadry? Vive nie ma żadnego obowiązku hodować zawodników do kadry, podobnie Płock.

PS. Talant w kadrze narodowej jako trener zajął 4 miejsce na Igrzyskach. Który trener w historii miał lepszy wynik na IO?
No ale wtedy chyba tylko grali zawodnicy. Chociaż nie, półfinał przegrany bramką to chyba jego wina, bo nie wygrał ze złotymi medalistami. To żaden sukces.

| Odpowiedz
blokuj
markiszon

Nie wiem czy zajarzyłeś ale tam była literówka i miało być napisane jarać ! Tak jarać bo podniecasz się nim na każdym kroku, wychwalasz pod ohy i ahy ! Fakt zdobył 4 miejsce na IO, pewnie to jakiś sukces, ale niestety medali za to nie dają. To już dla mnie Biegler zdobył więcej od Talanta, ale dla Ciebie pewnie to i tak Kirgiz ma większe zdobycze z kadrą ! Ja nie robię z siebie ofiary bo wali mnie jak do mnie napiszesz, na to nie mam wpływu tylko odpisuje gościowi, który udaje kulturalnego a w jego wpisach widać hamstwo i brak szacunku do innych ! Skoro świetny Talant już na samym początku przygody z naszą kadrą wypadł tak super, hiper to czemu kadra gra coraz słabiej, nie idać w niej charakteru, woli walki ? Talant znowu czeka na IO bo to przecież najważniejsza impreza i tam tylko najwięksi fachowcy się starają coś ugrac ? Udało mi się dowiedzieć co to znaczy słabszy, hura ! Doskonale wiesz, że pisałem o trenerze słabszym w kontekście WIELKICH osiągnięć i progresu kadry Dujszebaeva, ale oczywiście musiałeś strugnąć dur.nia i odwrócić kota ogonem. Jeśli oceniasz kogoś po CV, a nie po wykonywanej pracy, to mało jeszcze w życiu chyba synek widziałeś, ale pewnie wszystko przed Tobą. Boniek też ma świetne CV jako piłkarz a czy to oznacza, że dalej jest świetnym piłkarzem ?! Zastanów się co za pierdoły piszesz. Mam też rozumieć, że skoro Talant ugrał z nami 4 miejsce na IO to już jest mega trenerem i nikomu już nie wolno go oceniać nawet jak z dobrej drużyny zrobił pośmiewisko ? 17 porażek bodajrze na 24 mecze ? Weż się gości ocknij i odstaw leki bo śmiem twierdzić, że z takimi zawodnikami to ja miałbym lepsze wyniki - poprostu bym im nie przeszkadzał a Oni graliby swoje, myślę, że na większość drużyn z, którymi grali b starczyło. To, że napisałem, że można dać szanse komuś młodemu perspektywicznemu to nie znaczy, że napisałem, że zaraz z kimś takim osiągną sukces, no ale Ty oczywiście zinterpretowałeś to po swojemu doskonale wiedząc oco mi chodzi ! Aha jak Talant "zdobywał " wg Ciebie 4 miejsce IO to zasługa Talanta ? A jak kompromituje nas w eliminacjach to już zawodnicy są be i to ich wina ? Sam sobie chłopie zaprzeczasz, chyba, że taki inteligent jak Ty inaczej to zinterpretuje ?
P.S. u mnie w mieszkanku wszystko w porządku z sufitem i podłogą, Ty za to zalukaj w portki i zobacz czy wszystko w porządku!

| Odpowiedz
blokuj
Yves

Tak, to bo wyrażenie "przestań jarać się Z Talantem" ma więcej sensu.
Całe Twoje posty to jedna wielka literówka. I chyba jedna wielka beka.

Takie "hamstwo" bije z moich postów, że aż nie wiesz jak to napisać poprawnie.

"poprostu bym im nie przeszkadzał a Oni graliby swoje" - tak już było, za Bieglera, ale Ty pewnie byś to robił za darmo, jak każdy wielki trener z internetu.

Słowa "Jeśli oceniasz kogoś po CV, a nie po wykonywanej pracy, to mało jeszcze w życiu chyba synek widziałeś."
CV to jest właśnie wykonywana praca geniuszu. Zapisać do top myśli z forum zaraz po Petrochemii o Wicharym.

Wybaczcie, że zaśmieciłem dyskusję wymianą zdań z tym gościem.

PS. "To, co dla ciebie jest sufitem, dla mnie jest podłogą" to myśl z FILMU "Chłopaki nie płaczą", może zbyt skomplikowane kino, przepraszam.

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (0|0)
blokuj
markiszon

Geniuszu jeśli wg Ciebie za Bieglera kadra grała gorzej niż obecnie za Dujszebaeva to Ty naprawdę musisz się wybrać do światowej sławy specjalisty od głowy i błagać, żeby spróbował Ci pomóc, a rozmowa z Tobą przestaje mieć jakikolwiek sens bo Ty na czarne mówisz białe ! P. S. Cv to jest przebieg poprzedniej/dotychczasowej pracy/kariery a nie obecnie wykonywana praca, ale skąd Ty to możesz wiedzieć skoro pewnie cały czas siedzisz na garnuszku rodziców jak jakiś pasożyt. Nie do widzenia panie wspaniały, pewnie bardziej wspaniały niż Talant.

| Odpowiedz
blokuj
Yves

Za początków Bieglera na środku mieliśmy Jaszkę i Jurkiewicza, czyli rozgrywających Fuchse i Atletico. Po co jest trener, który z takim potencjałem ludzkim nie mówi graczom jak mają grać w ataku?
Tak, tak wiem Talant ma lepszych rozgrywających i dusi ich swoim systemem.

No fajnie, że w końcu wygooglowałeś co to jest to CV, ale widzę, że nadal nie zrozumiałeś. Brak ogarnięcia tak podstawowego dokumentu sugeruje, że z bezrobociem więcej wspólnego masz ty przyjacielu.

Kończę dyskusję, zaraz byś mnie jeszcze pokonał w rozmowie na poziomie bagna.

| Odpowiedz
blokuj
markiszon

Z tego co poamiętam, to Jaszka za wiele nie pomógł kadrze podczas pracy Bieglera, więc nie próbuj znów oszukiwać innych ! A już na pewno Jaszka nie pomógł przy zdobyciu brązu w Katarze. Skład z ostatniego naszego fenomenalnego meczu nieznacznie się różnił wtedy z kadrą za Bieglera, a graliśmy przecież wtedy ze słabym trenerem, który może Talantowi buty czyścić w tym fachu.

| Odpowiedz
blokuj
Yves

Wiem, że łatwo wypierać z pamięci fakty, które Ci nie pasują do tezy, ale nie zniosę kłamstw:
MŚ 2013 (w kadrze Jaszka, Jurkiewicz) - fatalna porażka z Węgrami 27:19 w 1/8
ME 2014 (w kadrze Jaszka, Jurkiewicz) - 6 miejsce po porażce z Islandią

Powyższe 2 imprezy to był idealny timing, by coś wygrać z tym składem.
Katar był pomimo działalności trenera, a nie dzięki niemu.

"Rozgrywający Vive Kielce [Michał Jurecki], zresztą nie raz, dawał delikatnie do zrozumienia, że nie zawsze rozumie poczynania Bieglera. Podczas MŚ w Katarze także potrafił przyznać, że przed turniejem było za mało pracy nad grą ofensywną i na najważniejszej imprezie sezonu zawodnicy muszą improwizować, mając piłkę w ataku."

| Odpowiedz
blokuj
mks89

Mam jedno pytanie.
Skoro Talant to taki przeciętny trener to dlaczego jest regularnie wybierany na najlepszego trenera w LM? Dlatego, że to najwyższa półka na równi z Pasqualem, Gislasonem i Serdarusiciem. Nie znajdziemy lepszego trenera bo takiego nie ma. Co najwyżej są równie dobrzy, ale są już zajęci.

| Odpowiedz
blokuj
markiszon

Ja też mam jedno pytanie, dlaczego Talant nigdy nic nie osiągnął z żadną kadrą narodową ? DOdpowieź na Twoje pytanie: ponieważ jest mu dużej łatwiej kierować zawodnikami ukształtowanymi z wielkim talentem, zawodnikami świetnymi w swoim fachu, dzięki czemu wynik prawie robi się sam !

| Odpowiedz
Oceń: Nie lubię Anuluj (2|2)
blokuj
dział analiz

Bo prowadzi zespół złożony z samych reprezentantów różnych krajów... czyli samograjów. Z reprezentacją Węgier i teraz Polski nie daje rady bo po prostu tego nie umie. I tyle w temacie...

| Odpowiedz
blokuj
Yves

Niedawno się chwalili, że Płock miał na MŚ więcej reprezentantów niż Kielce.
Jakieś wnioski od Pana? Samograj czy samogon?

Gracze z klubów PGNiG Superligi na MŚ 2017:
Orlen Wisła Płock (9)
Vive Tauron Kielce (8)

| Odpowiedz
blokuj
markiszon

P.S. taki mądrala jak Ty nie wie, że poziom zawodników ze słabszych reprezentacji różni się od poziomu zawodników z reprezentacji z topu światowego ? Za bystry to nie jesteś !

| Odpowiedz
blokuj
mks89

Zależy co rozumieć jako sukces z kadrą narodową. Dla wielu trenerów 4 miejsce na igrzyskach to wielkie osiągnięcie. Dla Talanta to porażka bo dla niego liczą się tytuły. Talant pracuje z kadrą bardzo krótko. Sam powiedział kiedyś że musiał się nauczyć sporo nowych rzeczy w tym fachu.
A jeśli twierdzisz że jest gorzej niż za Bieglera to patrzysz przez różowe okulary.
Gwoli ścisłości Biegler miał w składzie zdrowego Jureckiego w szczycie formy.
Talant nie ma tego komfortu.

| Odpowiedz
blokuj
mks89

Na dziś nie widzę takich elementów. Gramy taką samą padakę jak za Bieglera z tą różnicą, że Niemiec miał Jureckich, Szmala i Lijewskiego w świetnej formie. Talant musi budować wszystko od nowa.

| Odpowiedz
blokuj
markiszon

Nie będę się kilka razy powtarzał bo już mam dość tego tematu, dla mnie gra kadry za Dujszebaeva to dramat, ja nie widzę żadnych pozytywów i uwierz mi sam byłem przeciwnikiem pracy Bieglera z naszą kadrą bo jak dla mnie za jego trenerki można było wycisnąć dużo więcej z nasych, ale jak patrze na "postępy" pracy trenera obecnego to tęsknie ze Bieglerem ! Przynajmniej mieliśmy bardzo mocny element - obronę, momentami nie do przejścia dla innych reprezenTACJI ! Obecnie ? Sam to oceń na swój sposób. Jeszcze troche i sam się będziesz domagał jego dymisji w kadrze i klubie o czym się przekonasz.

| Odpowiedz
blokuj
mks89

Chłopie z Bieglerem to na igrzyskach nawet z grupy byśmy nie wyszli. Mało tego. Przegralibyśmy wszystkie mecze, a Talant otarł się o finał. To prawda mieliśmy sporo szczęścia, bo w fazie grupowej gra słabo wyglądała, ale forma przyszła na ćwierćfinał dokładnie tak jak zapowiadał Talant. Postawiliśmy się Duńczykom bardziej niż Francuzi w finale.
Śmiem twierdzić, że Talant na ME w Polsce doprowadziłby nasz zespół do finału z tamta grupą zawodników.
Teraz budujemy zupełnie nową drużynę i trzeba dac czas trenerowi.
Norwegowie wypadli na kilka lat z wielkich imprez, ale wrócili ze zdwojoną siłą i są wicemistrzami świata. Tak samo będzie za kilka lat z Polską.

| Odpowiedz
blokuj

Dodaj swój komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz lub

Komentarze dodawać mogą tylko użytkownicy zalogowani.

Dowiedz się jak umieszczać linki do tagów, pogrubiać tekst, itp.